Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok egy ilyen...

Mit reagálnátok egy ilyen viselkedésre?

Figyelt kérdés

Nőként írok, és a történetem másik szereplője szintén nő, direkt nem nevezném a barátnőmnek. Egy régebbi nyári munkáról ismerem őt, mostanában úgy hozta a sors, hogy elkezdtünk összejárni,vagyis 2 alkalom volt,ilyen csajos program. Hogy reálisan vázoljam a helyzetet, ő dolgozik, én tanulok. Mindketten a szüleinkkel élünk, engem eltartanak még, őt is,és a fizetését csak magára költi. Ennek ellenére amikor találkozunk én fizetek, mindig, mert neki már elfogyott. Én az ösztöndíjamat osztom be,ami negyede a fizetésének. Ezen túl is lendülnék, de teljesen rám akaszkodott. Olyan, mint egy féltékeny barát, állandóan keres, írogat,sőt szemrehányó üzeneteket is kapok már, ha épp nem válaszolok. Mindez 2 hét leforgása alatt. Nekem vizsgaidőszakom van, ezt ő nem érti meg, szerinte kibúvok a találkozások elől, és egyoldalú a kapcsolatunk. Hozzáteszem egész éjjel tanultam, ma 2 vizsgám volt, aludni akarok, nem fizetni neki a délutáni szórakozását. Mert kihagytam, de szereti rázni a rongyot, a semmire. Ez azt takarja, hogy tűsarkúban jön, és azt hiszi, mert a párom tehetős, én is pénzes vagyok, pedig mondtam neki,hogy nem, ez két külön dolog,csak tudok spórolni.

Van párom,neki nincs, így számomra a barátom fontosabb,mint a 2 hete megismert idegen a távolból, de képtelen elfogadni ezeket, talán nem is érti. Most épp megsértődött, mert nem érek rá. Ezt hogy reagáljam le? Vannak igazi barátnőim, velük szívesen vagyok,de a szabadidőmet nem vele tervezem mindig. Már kezdem érteni, miért is nincs senkije se barát,se barátnő...

Most nekem kéne keresnem, ha "szánok rá időt végre" címszóval, de őszintén, semmi kedvem egy hisztérikához, még női szemmel sem...

Mit mondhatnék neki? Olyan friss ez az ismeretség, hogy fogalmam sincs,nem ismerem még.


2012. jún. 19. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen tiszta nekem, hogy mit is akarsz tőle. Ha ennyire nem szimpatikus, akkor rázd le. Mondd meg neki, hogy nincs rá időd, nem akarsz vele többet találkozni, vagy bármi. ha ilyen sértődős, úgyis eltűnik.

Ha pedig szeretnéd megismerni, vagy megkedvelni, vagy látni még, barátnőnek fogadni, akkor keresd és fogadd el, hogy ő ilyen.

2012. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne keresd,le akar húzni pénzzel csak

az idődet meg fordítsd a valódi barátnőidre és a párodra

ismered a mondást,miszerint az ember maga válogatja meg a barátait?

2012. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki amit ide leírtál. Többre vezet, mintha idegeneknek mondod el, mert mi nem tudunk változtatni rajta. Ha neki mondod, talán magába száll.

(és off és ne haragudj, de az írás és a sztori alapján nem nőket, hanem lányokat írtam volna, tényleg bocsi miatta)

2012. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond, a lányok megnevezésen én is gondolkodtam :)
2012. jún. 19. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz vele barátkozni, nem fér bele az idődbe, vagy csak nem tetszik ennyire a modora közöld vele, hogy kösz nem. Jó volt látni ennyi év távlatából, de nem több.
2012. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Hát, nem teljesen egyértelmű hogy most mit is szeretnél.

Ha annyira idegesít, nincs rá időd, akkor egyszerűen ne keresd. Ha ő megsértődik akkor valószínűleg ő sem fog többet keresni. Ha viszont barátkoznál vele a továbbiakban akkor mond el neki a helyzetet hogy most kemény időszakban vagy, nem érsz rá mostanában, ne haragudjon, majd hívod ha lesz időd. Ilyen egyszerű.

2012. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen matrica-embertípus párkapcsolatban, barátságban fojtogató egyaránt. Semmilyen elvárása nem lehet veled kapcsolatban, nem vagytok barátok. A barátság pedig pont nem erről az önzőségről szól, amit felvázoltál, hanem megértésről, a másikra való figyelésről. Szerintem hagyjad, hadd sértődjön kedvére, ha meg továbbra is zaklat (az ilyenek nem adják fel egykönnyen), akkor közölni kell vele a tényállást (ami a legjobb esetben sem kedvező az erőszakos lényének:P).
2012. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!