Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki mikortól engedi gyerekének...

Ki mikortól engedi gyerekének a sminket a suliban?

Figyelt kérdés
A lányom most volt ötödikes (11-12/L). Igaz hogy most vége a sulinak de egyik nap úgy jött haza hogy ki volt festve a körme és a szeme. Nem nagyon akarom megengedni - megszokja a nyáron és így akar majd suliba menni. Szerintem még NAGYON kicsik hozzá de sajna az osztályba többen festik már magukat. Azt mondja szép akar lenni.

2012. jún. 20. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

max. nyolcadikban, akkor is csak olyat, ami nem nagyon látszik, tehát spirál, szájfény és kis púder esetleg. Én magam is a nude smink híve vagyok.


Viszont nyári szünetben a körömlakkot engedném de csak játszásiból és otthon!! kipróbálhatja a sminkszereimet.

2012. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Hát attól függ mennyire.


Én megengedném neki a körömlakkot, persze csak elfogadható színeket. Abból nincs semmi, már a negyedikesek is festik néha a körmüket, szerintem ennyit igazán megengedhetsz neki. A smink az más. Talán a szemceruzát engedném meg, de azt is csak mértékkel, megfelelő mennyiségben.

2012. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen smink. Ha tesz egy kis szájfényt és a körmeit kifesti egy kicsit, de visszafogott, szolid színeket használ, abból nem lesz baj. Menjetek el együtt venni és akkor olyat fog használni ami még neked is belefér. Ha suliba nem szeretnéd hogy használja, akkor mond meg neki hogy csak nyáron lehet, sulin kívül.
2012. jún. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én a nyolcadikos ballagásomon festettem ki magam először (vagyis előtte a tablókép készítésekor). Ennyi. Bár addigra a barátnőim egy része már festette magát (sőt a haját is, amit én nagyon-nagyon korainak tartok és tartottam már akkor is). Engem nem zavart, hogy én nem követem őket, nem kell a gyerekedből birkát nevelni, egy kis szülői szigor sosem árt.
2012. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 17 éves gimnazista, idén először kifestette a körmét. Nem voltam ettől boldog, de nem tiltottam meg. Amúgy nem sminkeli magát az iskolában. Néha, ha elmennek valahová a barátnőivel, akkor igen. Elég diszkréten festi magát.
2012. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 8.-ban engedném.
2012. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
a fiam 6.-os kora óta sminkeli magát. szerintem a lányodnak megengedheted.
2012. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
21%
a fiad meleg
2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Rajtam 7.-ben volt először smink, addig maximum ha szüleimmel színházba mentem korrektor illetve szájfény.

7.-ben osztálykiránduláson használtam először szemcerkát, és utána is csak olyan nagyobb alkalmakkor.

Sminket rendszeresen használni hetedik után nyáron kezdtem el, akkor is csak szempillaspirált. Eltelt egy év, még minig ennyit használok, kiegészítve korrektorral, és télen színes (epres) labelloval, mert mindig száraz a szám. :))

Szóval szerintem kicsit korai, bár attól is függ, hogy mennyi smink... Nekem viszont a festett köröm nem annyira tetszik, meg nekem sokáig tart, amíg kifestem, szóval kb. havonta egyszer szoktam valami natúrabb lakkal, vagy sötétkékkel. (az a kedvencem, csak lassan szárad) A körömlakk még oké, a smink szerintem nem annyira.

2012. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az en szuleim nem engedtek se a sminket , se a koromfestest,max atlatszo vagy nagyon halvagy rozsaszin, pasztell.Nem lazadoztam ellene, mert inkabb a tanulasra koncentraltam. a hajfestes se volt megemgedve, de azt nem is hianyoltam.A sminket olyan mertekben hianyoltam , hogy alapozo , puder.Mivel iszonyatosan sok pattanasom lett es semmilyen krem nem hasznalt.Neha azert jol esett volna ha ezt legalabb megengedik, mert iszonyatos kissebbsegi komplexusom lett Tole, meg neha most is.Az akkori divatos cuccokat se engedtek....szinten kisebbsegi erzes.Pedig nem a mellemet es a hasamat akartam mutogatni, csak valahogy kinezni...:/ na mindegy ezek nelkul is felnottem , de nyomott hagyott bennem , h az embereknek a kulso is igenis nagyon fontos.Elso benyomas es hiaba coltam tiszta es igenyes...cseszhettem.22.l jah 18 evesen neha kifesttem magam , aztan egy evre ra megtirtent a hajfestes es egyeb dolgok.A tiltassal nem mennek semmire a szulok , kesobb a lany nagy esellyel mindent be akar potolni.En mar csak tudom.:)))))
2012. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!