Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pestiek! Szerettek ott lakni?...

Pestiek! Szerettek ott lakni? Vidékiek! Szerettek vidéken lakni?

Figyelt kérdés

Én vidéki vagyok de minden vágyam Budapesten lakni:) ti hogy vagytok ezzel??

16/L


2009. júl. 6. 17:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%
Négy évig éltem Pesten, köszönöm, elég volt. Zajos, koszos, büdös, és bunkók az emberek (tisztelet a szabályt megerősítő kivételnek). Most egy megyeszékhelyen lakom, ami pont oké: minden megvan, ami egy nagyvárosba kell, mégis élhető, emberi léptékű.
2009. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

én tuti nem költöznék pestre pedig anya szeretne... kiigazodni sem tudnék.. debreceni vagyok de még itt se mindig sikerül:D de attól még szeretem.

13L

2009. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Bp.-n lakom, és ez vegyes élmény. Büdipesten, különösen beljebb, nagyon rossz a levegő, gyakran szemmel látható, hogy nem tiszta. Tőlem néhány száz méterre van egy fontosabb út, és ez állandó duruzsoló alapzajt okoz. (Elképzelni is nehéz, milyen lehet mondjuk a Körúton lakni, ahol még villamosok is csörömpölnek.) Tehát hétszámra nem tapasztalok teljes csendet, csak akkor, ha lemegyek a nyaralóba. Szóval ez egy olyan életforma is, hogy állandó zaj és bűz van. Másrészt persze előnyös, hogy percek alatt bejutok a fontosabb színházakba, könyvtárakba, kávéházakba, éttermekbe, mozikba stb. Elég nagy gondban lennék, ha vidéken laknék, a városi élet valóban kényelmes, viszont nem egészséges.
2009. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%

Imádok Pesten élni, szeretem, hogy a belvárosban lakom és bármikor vásárolgathatok a Váci utcában, lemehetek a Városligetbe, esténként beülhetek valahova az Oktogonnál. És még akkor is csomó ember stb. Máshol nem tudnám elképzelni az életemet. Viszont azt nem értem, hogy miért hiszik a vidékiek nagyképűnek a pesti embereket.

15/L

2009. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
78%

Én is azt tapasztaltam, hogy nagyképűek! Minden ismerősöm, aki pesti éreztette, hogy ő felsőbbrendű(nek tartja magát), mert pesti. Az ismerőseik is ezt éreztették. Vidék csak vidék, kb ennyi volt a véleményük. 17 éves koromban még azt is megkérdezték tőlem többen, mikor fent voltam velük, hogy láttam-e már mozgólépcsőt. -_-

Ezt leszámítva szeretnék pesten élni, mert én imádom a nyüzsgést, nem szeretem az unalmat! :D

2010. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
81%

6 éve élek itt. elöször rüheltem, de csak azért mert nem voltak haverok, barátok. amint kialakult az életem itt,( kb 2-3 év volt), azóta nagyon zsír. nem egy nagy város én szerintem. bringával mindenhol ott vagyok max fél óra alatt.

igazából Budapestnek vagy egy olyan feelingje, amit ha az ember felvesz és átérez, cseszettül megkedveli. Én max egy külföldi nagyvárosban élnék még, de vidéken tuti nem.

2010. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

én is vidéki vagyok, falusi. úgy egy óra buszozással jutok be a népligethez.... én csak addig szerettem volna BP-n lakni, ameddig suli van, mert elég nehezen bírom már a bejárást, de már csak 1 évem van a suliból, azt valahogy kibírom, de ha a munkám is Bp-n lesz, akkor tuti odaköltözöm.

viszont szeretek itt, falun lakni (ne úgy képzeljétek el, hogy tyúkok meg disznók vannak minden házba) és ha lesz gyerekem, akkor tuti nem pesten fogom felnevelni.

én is éreztem már, hogy a pestiek lenézik a vidékieket, nem tudom miért van ez... én azt tapasztaltam, hogy pl aki vidéki általános iskolából kerül pestre középsuliba, sokkal jobbak a jegyei. nem tudom miért van ez így...

2010. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken nőttem fel, mindig is Pesten akartam élni, ez volt A Nagyváros számomra. Most, hogy itt élek 5 éve, már mennék vissza vidékre, valószínűleg vissza is fogok =) Szeretem Pestet, én mindig azt mondom, koszos, büdös, hangos, bunkók az emberek, de így szeretjük :D De azért szívesen mennék vissza már vidékre, elég volt ebből. Amúgy meg most, hogy már megjártam Moszkvát, Kairót, Berlint, Pest egyáltalán nem is tűnik nagynak :D

23/F

2010. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsen élek és semmi pénzért nem költöznék Pestre. Budapest nekem olyan koszos és büdös. Nyugati nagyvárosba viszont szívesen költöznék.
2010. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, de itt van 6-7 km-re a 16. kerület. Végülis jó itt lakni ebben a nagyközségben, csak unalmas hogy itt semmi sincs. Inkább beköltöznék Budapest egyik peremkerületébe.
2010. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!