Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg olyan...

Magyarországon tényleg olyan sokan utálják a romákat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel keresztény vagyok, senkit nem utálok. Főleg nem ok nélkül.
2012. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokan.
2012. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igazából ez egy sztereotípia szerintem. Nekem személy szerint van roma ismerősöm, nem utálom, és eszembe sem jutott soha, hogy másképp bánjak vele, csak azért,mert roma. Normális, értelmes ugyan arra a fősulira járunk..stb Viszont én például nem szeretem a randalírozó, vandálokat függetlenül a színüktől. (és itt nem a részeg, szórakozó fiatalokat értem, akik azért kiabálnak mert ittasak) Viszont köztük elég sok a roma. Őket csak azért nem kedvelem, mert esténként üvegeket törnek, szemetet dobálnak és gyakran beszólogatnak embereknek, meg verekednek ok nélkül, illetve kirabolnak.... talán ilyenek miatt alakult ki a rossz sztereotípia Magyarországon, mert sajnos az ilyen fiatalok nagyobb része roma származású. Bár én egyáltalán nem foglalkozom azzal, hogy ki milyen színű, csak azzal, hogy ki milyen ember, viszont sokan nem így viselkednek. Meglátnak egy romát, és megijednek, mert pont az jut eszükbe, amit én is írtam, hogy biztosan kirabolja őt..stb
2012. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak az élősködöket utálom akik lustálkodnak putriban élnek büdösen havonta egyszer ha tisztálkodnak és terrorizálják a népet. Sajnos sok ilyen van.

Sokan utálják őket független attól ha normálisak vagy nem. Olyanról is hallottam már hogy a cigányok egymást is képesek utálni főleg ha más más település vagy esetleg megye lakói.

2012. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a rasszistákat kérdezed, vagy az olyanokat, akik szimplán nem kedvelik a romákat?

Egy rasszista minden romát utál, én meg csak azt, akik múlt héten 3 házat fosztottak ki az utcába. Még véletlenül sem vagyok sztereotip, van egy roma munkatársam. Igaz, mikor van pénze ő se jön dolgozni, szóval megvan azért a habitusuk, e legalább van amikor bejár! Még ez a jobbik eset! És igen, tényleg sokan utálják! Tesóm a nyóckerbe lakik, nem rasszista alapon utálja őket, csak tapasztalatból. Megyünk a metrón, beszólnak, rágyújt egy cigire a 4-6ososn, vizel az utcán, ordibál.... nem egy szimpi viselkedés.

2012. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok beszólni kedves kérdező, de minden nap tízen teszik fel ezt a kérdést. Meg aztán gondolom látod a világot, nem egyértelmű a válasz?
2012. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, sokan utáljuk őket, lopnak, csalnak, hazudnak, agresszívak, kötekedőek, bunkók, bőven satöbbi.

Aláírom, hogy van olyan, aki nem, nekem is van rendes, dolgozó roma ismerősöm, de rendesen félek, mikor megyek valahova és hallom a telóról üvöltő cigó zenét és a primitív megjegyzéseiket...

2012. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!