Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyagias legjobb...

Miért ilyen anyagias legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

Több, mint 6 éve vagyunk legjobb barátnők. Én egy kicsit jobban el vagyok engedve anyagilag, mint ő (persze, az én családom se mondható jómódúnak), emiatt néha meghívnám őt egy-egy költségesebb programra, ahol jól érezhetnénk magunkat együtt. Azonban ezt nagyon sokszor visszautasítja, sőt, mikor legutóbb nagy nehezen rávettem őt apummal, hogy menjünk el Visegrádra hajóval, meg kiránduljunk egyet, akkor is meghívtuk mindenre, de nap végén mégis a kezembe nyomott egy 10-est, hogy ő ezt nem tudja elfogadni tőlünk...


Viszont így képtelenek vagyunk eljutni akár egy fesztiválra is, vagy nyaralni, mert nagyon félti a kevés zsebpénzét, (amiket meg inkább ruhákra költ, na ezt sem vágom, miért ez a fontosabb a szórakozásnál, de a megfelelési kényszeren nem tudunk változtatni, de ez más téma)tőlem meg egy forintot sem akar elfogadni. Azért ennyi év barátság után szerintem nehogy már ez legyen az akadály, engem a legkevésbé sem tud érdekelni a pénz, csak legyenek végre közös élményeink. :( Ez rosszulesik.


Hogyan magyarázzam meg neki, hogy nem a pénz meg a jó ruhák a legfontosabbak a világon, és hogy majd öregkorában nem lesznek szép emlékei a ruhavásárláson kívül? Ha ennyire nincs pénze, meghívnám én őt, de az én pénzemet is félti, saját magából kiindulva... hihetetlen és számomra sértő. :(


19/L



2012. jún. 23. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Huh... nehéz kérdés, mert külső szemszögből nézve mindkettőtök álláspontja érthető. Nagyon szép dolognak tartom, hogyha olyan mély a barátságotok, ha annyira szereted őt, hogy gond nélkül megosztanád vele a vagyonod. Szerintem ezt egyébként ő is látja, csak mástól elfogadni valamit, főleg pénzt, nagyon nehéz dolog - még akkor is, ha barátról van szó.

Mert ettől - még hanem is az ő hibája az anyagi helyzete - az ember kiszolgáltatottnak és megalázottnak érzi magát; nem akar rászorulni más "könyöradományára". De hidd el, ezzel nem megbántani vagy megsérteni akar téged, épp ellenkezőleg, annyira fontos neki a te véleményed,hogy sosem tüntetné fel magát "sikertelennek" vagy "rossznak".

Mert lássuk be, a szerény anyagi helyzet bizonyos szemszögből lenézett dolog, hisz sokszor jár megalázással, kényelmetlenséggel. A barátnőd egyszerűen nem akarja, hogy te úgy lásd őt, mint aki nem jó mindenben, mert arra vágyik, hogy szeresd - ez a megfelelési kényszer szimpla emberi tulajdonság.


Régen én se voltam oda azért, ha valaki így adni akart, de mióta magam is kereső ember vagyok és kissé el vagyok eresztve anyagiak terén, teljesen máshogy látom a dolgokat. Most látom, hogy ez az adni akarás teljesen természetes dolog. A legjobb barátnőm félig már-már nálam lakik, és nem okoz gondot, hogy ha főzök, akkor neki is, hogy fogyasztja az én vizem, az én villanyom... hisz barátok vagyunk. Ami az enyém, az az övé is, engem boldogsággal tölt el, ha ő örül és jól érzi magát.


Megmagyarázni nem nagyon fogod tudni, csak annyit, amit leírtál: mondd meg neki, hogy legközelebb ne egy új nadrágot vegyen, hanem menjetek moziba. Na meg, sosem árt, ha tudatosítod benne, hogy nincs semmi gáz abban, ha elfogad egy meghívást tőled, mert a barátság épp erről szól, az önzetlen adásról.

2012. jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo nagyon frappansan megfogalmazta, respect, csak egyeterteni tudok vele.Na es meg annyit h en voltam mar mind2 szituban es en is megertem a baratnodet es teged is.A legjobb ha szepen elmagyarazod neki , h te imadsz adni es neked oromet okoz ha o is boldog.Tenyleg igaz az a mondas, hogy adni jobb , mint kapni:)
2012. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pénz sok barátságot megrontott már...
2012. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!