Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tud a szerbiai...

Miért nem tud a szerbiai magyar fiatalok egy része helyesen írni?

Figyelt kérdés

Fórumokon szoktam cseverészni, és sokan vannak, akik úgy írnak, hogy "tecik, aszt, ijen", és mind szerbiaiak.

Ha van itt szerbiai, akkor az ő válaszát várom!


2012. jún. 24. 18:23
1 2 3
 1/24 bibus26 ***** válasza:
45%
Még a magyarok se tudnak magyarul írni,nem tudom,miért kérdezel ilyeneket!
2012. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Más fórumról ismerek olyan szerbiai magyar fiatalt, aki példaértékűen ír és fogalmaz magyarul, sok anyaországi tanulhatna tőle.

Ettől függetlenül igyekezzünk értékelni azt, hogy a közel száz éve tartó törekvések ellenére beszélik, használják, továbbadják az anyanyelvüket, nagy dolognak tartom.

2012. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Ugyan párom szlovákiai magyar, de válaszolok, ha nem bánod. Ő sem tud annyira helyesen írni, mert iskolában nem tanulták, és senki sem születik úgy, hogy ezt tudja. Főleg, ha érzéke sincs hozzá. Emellett sok szót nem is úgy használnak, ahogy mi. Ez szintén annak a számlájára írható, hogy nem Magyarországon születtek. Ettől függetlenül lehet jó és rossz ember is az illető, sőt, okos, intelligens is. :) Nyilván aki tanulta, itt él, stb, és úgy ír helytelenül, az másik kategóriába esik.
2012. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Bibus, remélem, te is csak pontatlan fogalmazás miatt írtad azt, amit, és nem így gondolod valójában.
2012. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 bibus26 ***** válasza:

Kedves túrórudi!

Elsősorban a fiatalokra gondoltam,akik lusták írni,borzasztó rövidítéseket használnak,néha azt sem tudom,hogy mit jelent.Pedig ők elvileg tanulnak magyar nyelvtant.Tisztelet a kivételnek.

2012. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ebben tökéletesen egyetértek veled, de a válaszodból úgy tűnik, hogy a határon kívüli magyarokat nem tartod magyaroknak, erre céloztam.
2012. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 bibus26 ***** válasza:
Bocsánat,ha félreérthető voltam,remélem a 2.hozzászólásommal tisztáztam az elsőt.
2012. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Természetesen. :)
2012. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azert de en is szerbiai vagyok, es utalom azokat akik igy irnak es magyarok, Szerbiaban tanulhatnak a magyarok magyarul van eleg sok tagozat is iskolakban.Szoval nem igazan egyenfuggo szerintem de ok sem azert nem irnak helyesen mert szerbul kellett tanulniuk, hanem mert kb. fajt a f@szuk ra ha szabad igy fogalmaznom sok magyar ismerosom van aki valasztekosan beszel es ir, kinosan odafigyel mindenre.De persze vannak olyanok akiket a kerdezo emlitett... :)
2012. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Bata Zoard, köszönöm a válaszod!
2012. jún. 25. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!