Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar fiatalok! Ti szeretnéte...

Magyar fiatalok! Ti szeretnétek innen elmenni?

Figyelt kérdés
Szeretnél elmenni innen egy másik országba? Ha igen, miért? Ha nem, mi erre az indokod? A jobb megélhetés miatt? Vagy mert nem szereted a nemzeted?
2011. aug. 14. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Érettségi után (jövőre) mindenképp ki szeretnék menni külföldre. Családdal mindenkivel együtt... Engem egyedül az hátráltat hogy mégiscsak az anyanyelvemet tudom a legjobban... Igazából az a kár hogy ide születtem, és nem valami meleg mediterrán országba.
2011. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 joe74 válasza:
Én 36 vagyok de most lett elegem és ki is költözök Németországba ha sikerül már jövő év elején. csak azt bánom ,hogy nem 10 évvel ezelőtt mentem el:-(
2011. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Én mostmár szeretnék, csak nem lehet, mert 30 éves vagyok, a diplomám porosodik a nyelvvizsga miatt, egy nyelvet sem beszélek olyan szinten, és elhittem, hogy itt is meg tudok élni emberi módon. Nem tudok, csak vegetálni, mert én vok az 1000000 idiótából az egyik, aki devizahitelt vett fel, mert olyan luxus igényeim voltak, hogy fedél legyen a fejem felett...
2011. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Most egyenlőre elvégzek egy két éves képzést itthon, aztán meglátom hogy jön be az élet, ha nem úgy ahogy tervezem akkor a terv az hogy kitanulok valami két kezi szakmát amivel Angliában szerzek tapasztalatot(ezáltal minőségibb nyelvtudást is), aztán ha megvannak a szükséges éveim a szakmában akkor célba veszem Ausztráliát.


Amúgy teljesen semleges vagyok a magyarságommal kapcsolatban, nem utálom de nem is szeretem különösebben, elsődleges cél a jobb életszínvonal ill. belekóstolás valami teljesen újba.Viszont az EU annyira nem vonz, inkább Ausztrália vagy USA, csak hát ezekbe az országokba nehezebb is kijutni ugye.

2011. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék külföldre költözni majd, egy időre mindenképp. Megélhetés és lehetőségek miatt mennék. Bár egyre kevésbé vagyok biztos benne, hogy lesz elég merszem, erőm és kitartásom hozzá...

Nagyon sajnálom itt ezt a helyzetet, mert szeretem Magyarországot. Szívesen változtatnék sok dolgon (már amennyit látok, épphogy csak a felszínt kapargatom), de nem tudnám elképzelni, hogy valaha is módomban fog állni. És megmondták, ha nem tetszik, el lehet menni. Köszönöm a tanácsot, valószínűleg megfogadom :)

2011. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Sok hibája van az országunknak, valószínűleg idővel lesz még egyre több, de én akkor is itt érzem magam itthon.

Hamarosan meglesz a diplomám, külföldön is rengeteg lehetőség lenne ezzel, folyamatosan hirdetik ezeket az egyetemen is, ennek ellenére maximum egy érdekes kutató munka miatt mennék külföldre, de biztos, hogy csak ideiglenesen. Semmiképp se szeretnék hosszabb távon máshol élni. Szeretem a nyelvünket, a szokásainkat, a városainkat, az együtteseinket... stb, az itteni dolgokkal tudok azonosulni igazán.

2011. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

22:47


Csak nehogy megbánd ezt idővel... Nem lesz örökké lehetőséged kimenni! Persze, ez a Te döntésed, senki másé

2011. aug. 14. 22:51
 8/22 anonim ***** válasza:

nem szeretem az országot, viszont szeretem részben a helyet, ahol felnőttem. a tájat, az ételeket, a családi hagyományainkat, és a családi tradícióinkat. mindezeket a családomhoz kötöm, és nem a magyarságtudatomhoz.

el szeretnék menni, sztem be fog csődölni az egész magyar állam pár éven belül.

ami visszatart, hogy nem elég még a nyelvtudásom, dolgozom rajta, és a sok negatív ember, aki nem is élt kint, de azt mondja, hogy kint se jobb..

ha sikerül kiugranom ebből a helyzetből, nagyon büszke leszek magamra... :)

2011. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én soproni vagyok, Ausztria határánál lakok. Szívesebben lakok itt, ám ha munkáról lenne szó, akkor csak a "sógorok" jöhetnek szóba. Ott még egy utcaseprő többet keres az átlagfizetésnél, na nem mintha nem lenne semmi végzettségem. A határ közelében lévő lakóhelynek köszönhetően ki-be járkálhatok egyik országokból a másikba. Már csak szakmát kell szereznem és a németemen csiszolnom egy kicsit, de ha angolul már tudok felsőfokon beszélni, akkor nem lesz gond ezzel sem.


Ezt pedig a gyakorikérdések panelprolijainak üzenem : igen, mocskos hazaáruló vagyok! Remélem boldogság önti el szíveteket.


Viccet félre téve, szeretem a hazámat (a politikusokat nem), a szép tájainkat, a sörünket, a magyar lányainkat, de miért dolgozzon az ember olyan fizetésért, amiből csak vegetálni tud, mikor egy másik helyen meg többet kap, amiből rendesen is lehet családot alapítani. Én biztos jövőt akarok, nem létbizonytalanságot.

2011. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 joe74 válasza:
Az utolsó válaszolónál ott a pont!
2011. aug. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!