Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba? (feminizmus)

Bennem van a hiba? (feminizmus)

Figyelt kérdés
Most olvastam egy feminizmussal kapcsolatos kérdést. Nem értem, hogy egyáltalán mi értelme van a feminizmusnak. Szerintem a nőknek egyáltalán nincs kevesebb joguk mint a férfiaknak és lenézve sincsenek, egyenrangúak a férfiakkal. vagy csak én látom ilyen derűsen a dolgokat?
2012. jún. 26. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ma már egyenrangúak.


De régen a mi keresztény kultúránkban is úgy kezelték őket mint a rongyot.

-Nem járhattak iskolába.

-mindent a férfiak engedélyével csinálhattak

-a férfi bármit megtehetett

-csak a férfinek volt szava


A nők nem dolgoztak , a feladatuk a házvezetés , gyereknevelés volt.


Persze ma csak pár muzulmán kultúrában van ez jelen de lassan onnan is eltűnik.

2012. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos még ma sem egyenrangúak.


- kevesebb pénzért dolgoznak

- több feladatuk van (munka, háztartás, gyereknevelés)


És főleg: minden pénzzel és hatalommal járó pozícióban sokkal több a férfi. Hány női politikust, bankigazgatót...stb ismersz? De bármilyen munkát nézhetünk: a hierarchiában mindenhol a férfiak állnak feljebb. Lehet találni elvétve egy-egy női cégvezetőt pl., de ők mind karrierista, törtető, nőietlen fa.pin.ák. (remélem, érzed az iróniát)

2012. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó.


Németország führerje egy nő.


A GYSEV igazgatója is egy nő.


A magyar politikában is vannak nők.Pedig ez egy konzervatívabb ország.


A nők ugyanannyi fizetést kapnak ha ugyanolyan munkakört töltenek be mint a férfiak.Ha manager akkor manager fizetést kap ez független a nemétől.

2012. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

"A nők ugyanannyi fizetést kapnak ha ugyanolyan munkakört töltenek be mint a férfiak.Ha manager akkor manager fizetést kap ez független a nemétől."


Ebben sok alulfizetett nő nem értene egyet.

2012. jún. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#3 Te nagyon alultájékozott vagy ebben a témában. A nők a világon mindenhol (!) jelentősen kevesebb pénzt kapnak átlagosan ugyanazon munkakör betöltéséért, mint a férfiak.


Íme itt egy friss cikk a témában:


[link]


"A fizetesek.hu eredményei alapján minél magasabb pozícióban dolgozik egy nő, annál nagyobb a fizetésbeli lemaradása a férfiakkal szemben. Míg ugyanis a segédmunkásként 6 százalékkal keresnek kevesebbet a "gyengébbik nem" képviselői, az adminisztratív alkalmazottak esetében 7, a szolgáltatási szféra alkalmazottai és a szakmunkások esetében 18, a középvezetőknél 19, a felsővezetőknél pedig már 26 százalék a bérkülönbség a férfiak javára."


Minél "fejlettebb" egy ország, általában annál kisebb a nők hátránya, annál több nő van gazdasági és politikai kulcspozíciókban. Pl. Svédországban parlamenti nemi kvóta van, muszáj hogy a képviselők 45 százaléka nő legyen. Ezzel szemben Magyarországon a képviselők alig egy tizede nő.


A feminizmusnak az én megítélésem szerint több irányzata van. Az egyik, amelyikkel teljes mértékben egyet tudok érteni, az az, amelyik irányába a leg"modernebb" európai társadalmak tartanak. Senkit se érjen _negatív_ megkülönböztetés a neme miatt. Semmivel se kapjon kevesebbet egy nő ugyanazért a munkáért.


A feminizmus másik, szélsőséges irányzata azt hirdeti, hogy senkit ne érjen _semmilyen_ megkülönöztetés a neme miatt. Nos, ezzel nem tudok egyetérteni. Társadalmunk, kultúránk része, hogy pl. előre engedik a férfiak a nőket az ajtóban, a férfi vásárol a nőnek virágot, a férfi udvarol a nőnek, a nemek közötti kapcsolatban a férfi férfias, a nő nőies.


Az igazi kihívás abban van, hogy meghatározzuk, mely szituációkban játsszon szerepet a nemiség (pl. az udvarláskor) és melyekben ne (pl. a munkahelyi teljesítmény kiértékelésénél). És akkor mi van a gyerekneveléssel? Itt kezdődnek a nehézségek...


(25/F)

2012. jún. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Háát nem igazán tudom... Én még nem tapasztaltam, hogy egy ugyan olyan végezettségű nő/férfi béreiben olyan hatalmas különbség lenne.
2012. jún. 27. 15:14
 7/17 A kérdező kommentje:

ez meg: "- több feladatuk van (munka, háztartás, gyereknevelés) "


nem értem.. rengeteg családban fel van osztva minden, nálunk is.. nincsen olyan hogy fú akkora az anya csinál csak mindent a férj meg dolgozik. Nem értem. Miért nem választ a nő akkor normális párt magának? Vagy miért nem tisztázza ezeket a dolgokat még összeköltözés, házasság előtt. Nyilván mindenki megfontolja, hogy kivel áll össze, szóval ha ő egy klasszikus x éves családmodellt támogató férfivel áll össze vállalja a következményeit is.

2012. jún. 27. 15:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez komoly ellenérv, hogy te még nem tapasztaltad? Női körülmetélést már tapasztaltál? Tudod, amikor a lánycsecsemőknek levágják a klitoriszát. Nem? Pedig, elárulom, Afrikában sok országban igen elterjedt gyakorlat.


Ez egy radikális példa volt nyilván, de az, hogy te jó szociális háttérrel rendelkezel, nem jelenti, hogy az az általános. Az interneten olvass utána ezeknek a témáknak: női-férfi keresetek közötti különbségek, családon belüli erőszak. Sajnos nem marginális jelenségekről van szó.


Az pedig egy kicsit szélsőséges álláspont, hogy aki olyan vademberhez ment feleségül, aki veri, az megérdemli, hiszen jobban át kellett volna gondolnia.

2012. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nincs egyenjogúság, csak LÁTSZATRA. (Ez Európára vonatkozik, sok országokban még látszatra sincs.)

Ez azért veszélyes, mert a nőket elaltathatják azzal, hogy kaptatok szavazati jogot, dolgozhattok bárhol..stb., most már nem szólhattok semmit. Sok nő (és férfi) ezt be is veszi, és azt hiszik, minden rendben van. De ha egy kicsit megkapargatjuk a felszínt, sok mocskos dolog és igazságtalanság tűnik elő.

2012. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát én komolyan nem tudom... Afrika okés.. tudom mi folyik ott, sőt azt is tudom, hogy Afrikában tömik a lányokat, de ez egy dolog. A férfiakat is körülmetélik. Nyilván nem lehet Afrikát Mo-hoz hasonlítani, de most nem is az a lényeg.


Én most hazai szintekre gondoltam, mert sokan a magyarországi egyenjogúságot kritizálják. Van olyan nő ismerősöm aki amúgy egy véleményen van velem. Most komolyan akkor én ilyen "jó környéken élek", hogy itt ennyire nem csapódnak ezek le?

2012. jún. 27. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!