Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez inkább baráti kérdés...

Ez inkább baráti kérdés témakör de olyat nem találtam itt de azért fontos! Tanácstalan vagyok?!

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden le írni. Nem rég szültem (1 hónapja) és van egy lány akivel szinte egyszerre szültem és ő is oda valósi ahová én. Azóta megbeszéltük hogy találkozunk, és párszor már találkoztunk is, és tök jó volt hogy a gyerekek is szinte egy korosztály, lenne témánk is, CSAK azt vettem észre hogy hazudik. Magukról, hogy van pénzük, és hogy nem kell nélkülözniük, és hogy ilyen meg olyan babakocsit vesznek majd..szóval anyagi dolgokban csak, viszont én nem értem ezt. Egyáltalán nem vagyok az a személy aki ne értené meg a nehéz anyagi helyzet, plusz nekem sem lóg minden ujjamon arany gyűrű. Ráadásul másról meg tök jól eltudunk beszélgetni, és nekem is jó hogy van kivel ellegyek, így nem anti szociálódom el a babatörödés mellett, hisz neki is ez amost a dolga. De mit tehetnék, hogy ne hazudjon nekem? Vagy így nem sok értelme van a kapcsolatnak? Nagyon segítő kész meg minden..csak ez nekem nagyon nem jön be. Szerintetek?
2012. júl. 1. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy ezt vele kell megbeszélned. Most ismerted meg, ő nem tudja te milyen vagy, ezt 1 hónap alatt nem lehet eldönteni, főleg a mai világban ahol állbarátságokat látni mindenhol. Ha tudod, hogy hazudik nyugodtan mond meg neki, hogy téged egyáltalán nem zavar mások anyagi helyzete, ha jó ha rossz és ezért nem kell előtted szégyenkeznie. Kommunikáció, ez az alapja minden kapcsolatnak akár baráti akár szerelmi akár más.
2012. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:

Lásd be, vannak akik szégyenlik a szegénységet, és nem rosszindulatból hazudnak, hanem félnek elmondani.

Feltehetőleg, ha jó a kapcsolatotok, akkor megnyílik majd , csak légy türelemmel és ne gondold hogy ellened szól, sőt szerintem éppen azért hazudik, mert félne elveszíteni a barátságod, ha kiderül nem megy nekik jól.

Nem tudhatja, hogy te akkor is barátja maradsz, ha megtudsz óla mindent.

Nem kell szerintem erőltetned, lehet az kínos lenne számára... beszélgessetek, járjatok össze és legfeljebb tudni fogod, néha szépíti a dolgokat és magadban elosztod kettővel, ha anyagiakról beszél.

2012. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 degesz válasza:
Nem feltétlen hazudós, inkább csak a vágyait mondja el úgy, mintha valóság lenne. Még nem vagytok elég szoros kapcsolatban, hogy elpanaszolja esetleges nehéz anyagi helyzetét. Ha egyébként jól elvagytok, akkor semmi gáz, szükség van kismamák esetén ilyen barátságra, mert különben megzakkansz. Előbb-utóbb úgyis őszinte lesz, segíts neki ebben. Akkor mindketten jól érzitek majd magatokat.
2012. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tényből, hogy feltetted ezt a kérdést, kiderül, hogy te valójában élvezed, hogy van kinél gazdagabbnak lenned. És miért élvezed? Mert boldogtalan vagy.
2012. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es!

Nem értem a logikádat! Egyáltalán nem vagyok gazdagabb mint ez a lány! Igazából egy szinten vagyunk anyagilag csak ő nem igazán akarja belátni! Tehát mielőtt elkezdesz vádolni meg alaptalan dolgokat állítani nézzél már a dolgok mögé az javaslom!

2012. júl. 2. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan barátkozz vele továbbra is.


Manapság szinte mindenki az anyagiak alapján ítéli meg/el a másikat. A lány ehhez szokott hozzá, és így védekezik. Mivel nem régóta ismeritek egymást, nem tudja, hogy te nem ilyen vagy. Lehet, hogy olyan fajta, aki nehezen bízik meg másokban, mert már érték csalódások ilyen téren (pl. elvesztette a barátait/lenézték mert kevesebb pénze van, nincs kocsija, nem tud minden évben nyaralni menni stb.).


Légy vele türelmes. A jó barátsághoz idő kell. Évekre is szükség van a bizalomhoz nemhogy hónapokra. Adj neki időt. És ne ítéld el. Volt egy tanulmány róla, hogy egy átlagember naponta kb. 100-200-szor hazudik kisebb-nagyobb dolgokban zsigerből, úgy hogy észre sem veszi. A hülye társadalmi elvárások miatt mindenkinél kialakul ez.

2012. júl. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!