Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő sosem megy férjhez...

Ha egy nő sosem megy férjhez és nem szül gyereket, nem fogja öregkorában úgy érezni, hogy nagyon fontos dolgok kimaradtak az életéből?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 18:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Ez annyira egyénfüggő, nem lehet általánosítani. Nekem van egy nagynéném, soha nem volt férjnél, nincs gyereke. Viszont a faluban ahol él, ő az ÓVÓNÉNI! Mindenki szereti, tiszteli, soha nem magányos, ha bármi gondja van, húszan ugranak, hogy segítsenek. A párom egyik rokonának négy gyereke van, mégis folyton panaszkodik. Szóval ezt is embere válogatja!
2012. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

A nőtől függ.

Vannak akik öregkorukra megbánják,hogy egyedül vannak,hogy nincs gyerekük,unokájuk. De vannak olyan idősek akiknek sosem hiányzott.(bár ez ritkább)

Én ismertem egy idős hölgyet aki sosem ment férjhez és sosem szült. Ő például sosem bánta meg,mert ahogy mondta igyekezett úgy élni,hogy mindenkihez volt 1-2 kedves szava..Tényleg sokan szerették,és amikor meghalt a temetőbe nem lehetett elférni olyan sokan voltak. Én hálás vagyok hogy ismerhettem.

2012. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenki akar gyereket. Gyerek nélkül is lehet valakinek teljes élete. Több gyerektelen öreget ismerek,de nem hiszik,hogy fontos dolog maradt ki volna az életéből. Sokan úgy gondolják,hogy nem hiányzott az életükből a hálátlan gyerekek viselkedése.
2012. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Rokonom ilyen. Ő nem sajnálja, szerinte a gyerek pénzkidobás, és felesleges.


Mondjuk lehet rossz példa, mert ez a rokon egy pénzéhes, rátarti jellem, aki mindenkinél jobb. A fél család az örökségéért nyal és úgymond ezzel tart sakkban mindenkit (kizárással fenyegetőzik). Én úgy vagyok vele, hogy nem fogok pitizni neki, főleg, hogy nem kedvelem. Talán ha van türelmem végig hallgatni felköszöntöm, de arra is nagyon rá kell vegyem magam... Szerintem nagyon vacak lehet neki. Igaz a gyereknevelés szerinte pénzkidobás, de cserébe meg a szeretetet próbálja megvenni. Meg ül a millióin, meg a sok házán, 70 000 Ft rezsit szed el az anyjától, mert ott lakik, és ha az a nagymama csúsztat egy ezrest más rokonoknak (olyan nagymamásan) akkor fröcsög, hogy csak a pénze kell bla bla bla. Mondjuk ha az anyukája meghal kíváncsi leszek mennyire lesz magányos, mert a sok kis seggnyalója nem ér rá csak néha meglátogatni. Lehet akkor már jobb lesz a modora vagy nem tudom.

2012. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tervezek ilyesmit, és szerintem nem érezném így, mivel sok minden másra meg emiatt nyílik lehetőségem talán. (Utazás, szabadság, stb.)

Nem eldöntött dolog még, de biztos vagyok benne, hogy akárhogyan is alakul az életem, lesz jó meg rossz benne, és nem hiszem, hogy bármi más lehetséges választással érdemes utólag összehasonlítani.

2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, aki nem is ment férjhez, nem is szült gyereket, mégis boldogan élte le az életét. A nővére kétszer is férjhez ment, szült is egy lányt, aki az életét negyven évre megkeserítette. Aztán felszívódott a nagyvilágba. Senki nem tud róla. Mindenkinek úgy teljes az élete, ahogy széndékai szerint élni igyekszik.
2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szemelyes teny.

Mindenki ugy eli le az eletet ahogy szeretne.

2012. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg ez azért merül fel benned, mert úgy gondolod, a gyerekvállalás mindenkinek jó lenne, csak mert neked jó.


Ugyanígy én is mondhatnám, hogy aki nem megy Skóciába asztrofizikát tanulni, annak mennyi minden marad ki az életéből. De nem teszem, mert ez csak rám igaz.

2012. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%
Hát még a gyerek nélkül ok, mert az tényleg nem mindenkinek való, de, hogy társa se legyen, az nem hinném, hogy boldogságot okozna.
2012. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%
De nem ismerhetsz 7 milliárd embert. Szerintem ha mindenki társra vágyna, az lenne furcsa. Mintha mind robotok lennénk.
2012. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!