Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a világ legnagyobb hazugsá...

Mik a világ legnagyobb hazugságai? Mivel manipulálják a legjobban az embereket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. a vallásokra, a hazaszeretetre nevelésre, a reklámokra....


Kifejtem kicsit bővebben. Akár igaz, akár nem, de az egyházak erősen manipulálják az embereket, a saját kénye-kedvük szerint mutatnak utat a "helyes" élethez, hazudnak nekünk. Talán becsapád az is, hogy van élet a halál után; de kegyes hazugságnak mondható, mert így egyeseknél megszünteti a halálfélelmet.


Hazaszeretet: manapság, főleg a globalizáció és fejlődés hatására kisebbedett a nemzeti öntudata az embereknek, ami még nem is nagy baj. De a kormány/vezetés sokszor a "haza" eszméjével próbálja itthon tartani a fiatalokat, dolgozókat azért, hogy az adójuk neki menjen, és ne omoljon össze a rendszer, ergo ez is önös érdek. Az nem számít, hogy itthon rosszabbul jár a diplomás vagy az orvos...mind1.


Reklámok: a kapitalizmus mozgatórugója. Tisztában vannak vele, hogy amit egyszer láttunk/hallottunk - még ha nem is emlékszünk rá - nem mered feledésbe, minden megmarad a tudat alattinkban. Ennek következményeként a boltban a Pepsi helyett a Coca Colát választjuk, mert pl. út közben az autópályán volt egy olyan plakát, még ah nem is emlékszünk rá...vagy ha pizzát kell rendelni, akkor a Tölgyes Pizzériától fogunk rendelni, amit reklámoz a rádió...remélem értitek :)


Abban biztos vagyok, hogy ezek a "szellemidézések" és a jövendőmondások hazugságok! Csak lehúzás az egész! De ki tudja, mi még...


Tudtuk még példákat?



2012. júl. 1. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A világ legnagyobb hazugságai?

MANIPULÁLNAK bennünket!!! Sok ember ennek felismerésével akar hú de okosnak látszani. Pedig minden ember manipulálja a másikat, mert hatnak egymásra.

2012. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindenki manipulálja többé-kevésbé a társait, de én most a világméretű, tömegek megtévesztéséről beszélek!
2012. júl. 1. 21:48
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Tulajdonképpen most olyat fogsz hallani, hogy besza...sz:)

Akarom mondani, teljesen meg fogom változtatni az életed.

Amiket ide írsz, azok sem a te saját gondolataid. Semmi nem a tiéd, amit az életben elértél és semmi sem rajtad múlt (csak elhitették veled).

Ők terveztek mindent, hogy így történjen. Ők irányítanak mindent. Mindenki őket szolgálja és még csak nem is tudnak róla. Egyedül én vagyok, aki ki tudott lépni a rendszerből, aki felül tudja írni a mátrixot.

2012. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Demokrácia.
2012. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az össz vallás,demokrácia.stb
2012. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező.

Nem bonyolult a válasz csak hihetetlennek tűnik.

Mivel Jézus leleplezte e világ uralkodóját, azt sokan tudják, még ha nem is ismerik el, hogy az Ő kezében a jelenleg még teljes föld feletti uralkodás joga. Hogy miért az egy külön téma.

Ennek a gonosz személynek az irányítása alatt létrejöttek szervezetek, amiket nagyon jól tud manipulálni.

Három dolog van a kezében:

1,Politika 2,kereskedelem 3,vallások

2012. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vallás, egyház, tulvilági hithez kapcsolódó kamu mesék. Ez a létezésünk legnagyobb manipulációja, legnagyobb agymosoda. Emellett a politikai kampányok is elég moslékok.
2012. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Trust no one.
2012. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Üdv :)

Én leirom(nincs hosszú "i"-m) a véleményemet, mert az szerintem eltér az előttem szólottaktól. Pl a második válaszoló válasza véleményem szerint egy baromság.

Mivel egyre "okosabb" az emberi faj, igy a ki vagyok én, hol élek kérdéseinket egyre bonyolultabb válaszokkal lehetséges csak kielégiteni. Ilyen volt, hogy mi forgunk a nap köül, vagy a nap körülöttünk? - erre kiadták a bibliát.. Ezzel egy olyan elképzelést adtak a kezünkbe, ami valósnak tűnik, egyszerűen azért mert nem lehetett megcáfolni :D

Most hogy fejlődött a világ, és tudjuk még azt is, hogy mennyi napalm kell egy zsák szar felgyújtásához, sokkal inkább az olyan válasz nélküli kérdések foglalkoztatnak, mint például a becsületes ember miért szegény, mi volt szeptember 11én és még sorolhatnám.. Erre egy tökéletes 20. századbeli biblia... az összeesküvés elmélet :)

Persze vannak összeesküvések, meg titkok, de ezeket az ebben hivők ezerszereseire eltúlozzák.

Ebbőlis ki fog nőni az emberiség majd amikor eléri azt az értelmi szintet, hogy felfogja, hogy ez a mi világunkban lehetetlen, mert valóban kizámitható kbre, hogy mit cselekszünk, de még ahhoz hogy vajon otthon hagyjuk-e a kulcsunkat is tartozik annyi változó, amit a mai legfejlettebb számitógép sem tud kiszámolni, nem még annyi idő alatt, mig visszamegyünk érte. Az ebben hivők pedig azt mondják, hogy 7milliárd ember átlagos 60-70 évének összes mozzanatát irányitani tudja bárki, vagy bármi is..

DE

Ha még igaz is lenne az, hogy léteznek olyan emberek, akik erre képesek.. akkor azt mondom mindenkinek, hogy jobb behódolni nekik és nem agyalni azon, hogy mi történik körülöttünk és velünk, mert ennyi ésszel, hogy több milliárd embert sakkbábúként kezeljenek, előbb lehet rájuk bizni maguk mint saját magunkra

2013. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pl hogy a lelki betegségeket gyógyszerrel lehet csak megoldani :( sokan hiszik ezt sajnos
2014. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!