Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem ébrednek fel az...

Miért nem ébrednek fel az emberek?

Figyelt kérdés
Most elsősorban nem is azokra gondolok akik csak dolgoznak. Hanem főleg a nagyobb befolyású, gazdagabb, a világot vezető rétegekre. Miért nem látják hogy nem jó felé tart a világ? Miért nekik is csak a pénz dominál? Ők a rengeteg pénzükkel, és nagy befolyásukkal lehet össze tudnának hozni egy szebb jövőt. De miért nem teszik? Az ő unokáik is itt fognak felnőni, akkor miért nem tesznek azért hogy jobb legyen? Az embereket is csak orrúknál fogva vezetik (már aki engedi), és olyan világba születnek a gyerekek is amilyen nem éppen nekik való. És még valami. Szerintetek tényleg ennyire él az emberekbe a hatalomra jutás után ez a hogy is mondjam, még nagyobb hatalomvágy? Mert eddig akik hatalmon voltak vagy nem változtattak vagy csak romboltak! A világ csak megy lefelé, lassan kipusztulunk, és csak annyit tesznek hogy holokauszt meg hasonló idióta dolgokat csinálnak. Azért is írtam ide mert szeretném megkérdezni a mostani kamaszokat (én is az vagyok) hogy ők erről mit gondolnak. Ti akartok valamit tenni? Mert én már igen! És az a baj hogy ahhoz nagyon de nagyon sok embernek kéne egy egységet alkotni hogy mi a sok kicsi tudjunk valamit változtatni. Elvégre mi vagyunk a feltörekvő nemzedék! És én azt látom hogy nincs igazán ilyen mozgalom akik ezért tennének! A mai fiatalokat se nagyon érdekli! (nem is csodálom ebbe a világba) Tehát kíváncsi vagyok a véleményekre! (Remélem azért nem fogok megöregedni:D, tudjátok a szólás!:))

2012. jún. 30. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az a véleményem, hogy már rég csökkenteni kellett volna az emberiség létszámát. NEM a meglévő emberek számát, hanem azokét akik még nem születtek meg. Röhejesnek tartom, hogy arra bíztatnak, hogy szüljenek az emberek, amikor túlnépesedés van. Ja mert hogy nem mi csináljuk hanem Afrikában, ilyeneket mondanak. És? Ha valaki rosszat csinál vagy tudatlan akkor az már nem is a mi dolgunk?
2012. jún. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem hinném hogy annyira túlnépesedés lenne.


A bolygó még simán elbírná, ha megfelelően használnák az energiaforrásokat.


Kicsit modernizálnák már az autóipart az ezeréves belsőégésű motorok helyett.


kikapcsolnák az összes szénerőművet és kizárólag szél vagy atomenergiával működne az áramtermelés 500 méterrel a föld alatt! (minden erőmű a föld alatt lenne, minden vízrétegtől távol ott kit érdekel ha felrobban).


Plusz vannak állandó tengeri áramlatok.

Azokból is lehetne bőven energiát nyerni a szélerőmű elvén.


Minden működhetne villannyal meg süritett levegővel csak akarni kéne.

2012. jún. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Pl az atom,erőműveket a mélytengerekbe is telepíthetnék, ahol meg aztán végképp jéghideg a víz.


Nem kéne aggódni a hűtésen..


Radioaktív anyag meg amúgy is van ott bőven a vulkánok miatt.


Távvezérléssel működhetne minden, kicsit jobb rendszereken mint a windoz vagy a linux...



Ha a marsra ki tudnak lőni robotokat.....

2012. jún. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

2-esnek igaza van. Ami miatt nem kerül sor a jelenlegi erőforrások "cseréjére", amögött súlyos gazdasági érdekeltségek vannak.


Másrészt nem kell elmenni a "hatalmasokig": nézz körül, hány olyan ember van, aki csak magával törődik, és lesz@rja hogy mi lesz az utókorral.


Harmadrészt ajánlom mindenkinek a "Lopott idő" c. filmet.

Tanulságos, és nem is annyira utópisztikus, mint amilyennek látszik.


És végül: nagyon örülök, ( legalábbis remélem) hogy a következő generáció már így gondolkodik, mint te:)

2012. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem azért mondom, de az emberiség létezése óta most van az embereknek a legjobb sorsa.
2012. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 4-es!!! Az előző válaszokat is köszönöm mert legalább írtak megosztották velem amit akartak, érveltek! Viszont az utolsót nem értem. Most nem akarom átolvasni hogy mit írtam és történelem könyveket sem akarom pontosan megtanulni de szerintem nem írtam hogy régen jobb volt, vagyis nem ezt kérdeztem (!) hogy régen milyen jó volt most meg miért ilyen rossz hanem hogy miért nem lesz jobb, miért ilyen rossz szinten tengődünk! A történelem könyvet csak azért hoztam fel hogy most nem mondom hogy régen rosszabb volt mert nem voltam ott és annyira nem tudhatom de egyébként csak megjegyzem hogy szerintem is rosszabb volt rég mondjuk azt számítsuk bele mikortól számít valami régi időnek! Szerintem azért volt rosszabb régen mert attól még hogy most megyünk lefele a lejtőn, régen is mentünk lefele! a 1900-as évek első felében se volt jobb! Két világháború! Régen is már az ember a rossz felé ment!
2012. jún. 30. 23:06
 7/7 anonim válasza:

1#

"Röhejesnek tartom, hogy arra bíztatnak, hogy szüljenek az emberek, amikor túlnépesedés van"


Milyen túlnépesedés ?! Ezt a média szajkózza. A jelenlegi népesség tízszeresét is elbírná a Föld.

Csak viszonyítás képen Föld teljes lakossága elférne Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A cukorgyárak bezárása előtt (12db) fél európát kiszolgálhattuk volna cukorral abból a cukorrépából az országban termett. Búzából a mai napig exportálunk ilyen kis országként. Évente több millió tonna el nem adott élelmiszer megy a szemétbe és a hőerőművekbe.

2012. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!