Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ennyire kevesen fogadják el a...

Ennyire kevesen fogadják el a másikat olyannak, amilyen?

Figyelt kérdés
Sorra olvasom itt az olyan kérdéseket (és a környezetemben is állandóan tapasztalom), hogy hogyan szoktassam le a partneremet valamiről, miért nem változtat a hülyeségein, megmondtam neki, hogyha nem változik, elhagyom, stb. Jó, persze most nem a szélsőséges helyzetekre értem ezt, mint pl. mikor alkoholista a férfi vagy veri a feleségét/barátnőjét, vagy megcsalja. De ha ilyen nagy problémák nincsenek valahol, akkor nem az a szerelem lényege, hogy olyannak szeretjük és fogadjuk el a másikat, amilyen? Hiszen mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, szokásai, hibái. De úgy látom, hogy a legtöbben ha ezt megtapasztalják, rögtön tovább akarnak állni. Miért van ez? Ti sem tudjátok elfogadni a párotokat?
2012. júl. 4. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ennyire.


Nekem is pont ez a problémám. Én hiába tudom tolerálni egy férfi kisebb nagyon hibáját, ha ő pontosan olyannak akar látni, amilyen megálmodott magának. Nekem a külsőmmel volt mindegyiknek baja, csak azt nem értem, hogy akkor minek akartak velem járni.

Például fehér bőröm van, ami soha nem barnul, legfeljebb csak leég, de azért járjak már hetente háromszor szoliba, mert neki a barna bőr jobban tetszik. Vagy elég nagy mellem van, szóval hat rá a gravitáció akár tetszik, akár nem, de miért nem szabatm át kisebbre, amikor neki az tetszik jobban. Hát akkor keressen olyat, nem?

Szerintem azért van ez, mert elképzelnek maguknak egy ideált, és aki nem olyan, annak kötelessége olyannál válni. És amikor nem akar olyan lenni, akkor jön az, hogy mert te soha nem azt csinálod, amit én mondok. Hát még szép, mindenki önálló személyiség, tessék elfogadni.

2012. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenkit olyannak fogadok el, amilyen. Azt vallom, hogy nincsenek hibák, csak tulajdonságok, amik nekem esetleg nem szimpatikusak, de az ember maga úgy tökéletes, ahogy van. Mindenki. Megváltoztatni soha senkit nem akartam, azt is gyűlölöm, ha engem akar valaki a saját maga képére formálni.


Egyetlen dolgot nem tudok elfogadni, ha valaki nem tud elfogadni olyannak, amilyen vagyok. :-)))))

2012. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én elfogadom a páromat, úgy szeretem, ahogy van, a hibáival együtt. De ehhez sok csalódás az exeken keresztül vezetett. Hibái pont a kritizálóknak vannak, azok frusztráltak a külsőségeik miatt, persze másban könnyebb megtalálni. Tökéletes ember nincsen. Aki nem fogad el, az nem szeret, annak egy kiegészítő vagy, azt egyszerűen el kell hagyni.
2012. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez szerintem gyakori.


Azért, mert sokan megálmodnak egy forgatókönyvet, és megalkotják a karaktereket, és aztán "szereplőválogatást" tartanak.


Nekem ilyenkor az a legellenszenvesebb, amikor két ember kapcsolatban él, az egyik akar házasodni, a másik nem, és az egyik elhagyja ezért a másikat. Tök mindegy, hogy ő a lelki társa, tök mindegy, hogy nem fog olyan embert találni, akivel jobban passzolnának, neki fixa ideája, hogy házas lesz. És ez az, amikor egy idea erősebb, mint az érzelmek.

2012. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ebben a média is hibás. Az embereket azzal ostorozzák, hogy szirupos történeteket néznek a tévében, ahol a jó mindig nyer, a szerelem mindent legyőz, és nagyátlagban mindenki megtalálja a neki megfelelő társat, akivel az élet minden gondját baját meg tudják oldani. Ahogy a reklámban halhattuk: EZ JÁR NEKED. Aztán amikor az ilyen szacharinnal cukrozott mézen felnőtt emberek szembetalálják magukat az élet felkínálta igencsak nyers valósággal, akkor ezt nem fogják tudni elfogadni. Ilyenkor van az, hogy a társukat megpróbálják hozzáigazítani az elképzeléseikhez, pontosabban a vágyálmaikhoz. A férfiak álmai nője egy tigrios az ágyban, aki kézségesen teljesíti minden kívánságainkat, mos, főz, takarít, mindig vidám, soha nem fáradt. A nőknél az ideális fickó színizom és gazdag, és sármos, egy földre szállt James Bond, aki frappáns mondataival elkápráztatja a barátnőket. Szerintem a fent leírtak is igencsak közrejátszanak. Nekünk a tökéletes, az ideális jár. Mekkor marhaság. Üdv. Józsi
2012. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megint a média.


Olyan érdekes, hogy a gyk-n lévő emberek mind okosak, és nem befolyásolja őket a média, a többi meg mind birka.

2012. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!