Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már most elnézést szeretnék kérni, h ebbe a kategóriába írom a kérdést, de nem találtak jobbat.

Arról lenne szó h 24 évesen nagyon unom, h visszaélnek az ember jóindulatával.

Alapjában véve úgy gondolom, h elég barátságos, normális, másokat nem kihasználó, segítőkész személy vagyok ennek ellenére úgymond mindig én húzom a rövidebbet.

Gondolok itt arra, h ismerősöknek szívesen adom kölcsön x szerszámom mégis úgy kapom vissza, z nem lenne pofám így visszaadni.

Vagy szimplán megadom a tiszteletet és le se tojják.

Ezzel igazából meg nem is lenne gond, de mikor megjegyzést teszek, stílust váltok és számonkérém, h mi miért akkor meg megy a dadogás, a magyarázkodás aztán meg a hátam mögött a megszolás, h mekkora segg vagyok, mert szóvá mertem tenni, h mi újság van.

Hihetetlen, z mindenki panaszkodik, mert, h milyenek az emberek, közben meg ha valaki jót tesz velük le se.....

Aki hasonló problémával küzd h oldotta meg?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. júl. 7. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rosszul választod meg az ismerőseidet. Én is az a fajta vagyok, aki nagyon szeret segíteni, de még sosem használtak ki. Akivel rossz tapasztalatod van, tedd pihenőpályára. ;-)
2012. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első: ezzel az a gond, hogy ilyen alapon az emberiség 80%-át parkolópáyára lehetne tenni. Kérdező: erre az a megoldás, hogy megfelelő miliőt választasz. Szerszámokról írsz, tehát feltehetően szakmunkás közegben mozogsz. Melegágya a neveletlenségnek és a proliságnak. Egyszerűen más környezetből jöttek merőben eltérő morállal, neveltetéssel. Sajnos ők vannak többen.:/ Persze ez még nem legitimálja őket. Egy másodpercig se érezd hülyén magad! Tudod ezek azok az emberek akik valahol nem nőttek fel, sőt teljesen soha nem is fognak. Az ő szegénységi bizonyítványuk ez, amikről írsz, a példák. Akkor is, ha másnak akarják beállítani, akkor is, ha félrebeszélnek. Még gyerekként én is dilemmáztam ezen, hogy velem van-e a baj? Hiszen annyian a fent vázoltakat vallják és cselekszik nap mint nap. De nem velem volt! Ezt ma már biztosan tudom és te is tudd. Ma inkább szánakozás és undor van bennem, ami ki is ül az arcomra, de ezt egyáltalán nem bánom. Amikor szóvá teszed hogyan mondod? Konkrétan elmondhatnád, hogy a morál magasabb szintjeire is léphetne akár, lehetne igényesebb, no meg hogy mellébeszélni felettébb gyerekes dolog. Szóval nem vagy egyedül a problémával. Láteznek más mentalitású emberek is, de erősen keresni kell őket.:(
2012. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Mit bánom én az emberiség 80%-át, a 20-ból még mindig bőven akad a én gondolkodásomnak megfelelő. :-) Egyébként meg szerintem nem ilyen sötét a helyzet, a tapasztalatom pont fordított, tehát 80-90% normális, normális gondolkodással, és persze vannak gyökerek. De én valahogy nem vonzom őket, vagy talán már eleve be sem próbálkoznak velem. Pedig vannak szakmunkás barátaim, vannak 8 általánossal, diplomával, öregek és fiatalok. Egy diplomás, felnőtt nő gondolkodott hasonlóan, azóta nem beszéltem vele. Kényszerpihenőn van. :-) Szóval iskolai végzettségtől biztosan nem függ, a neveltetéstől annál inkább, de taplókat diplomás emberek is nevelnek. :-)

2012. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!