Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak olyan közösségek, ahol...

Vannak olyan közösségek, ahol mélyebb érzésű, eszmei beállítottságú emberekkel tudok ismerkedni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy manapság egyre többen üldözik az élvezeteket, túl nagy hangsúlyt fektetnek a külsőre, a szexre, drogokra... Sajnos nem ismerek olyan embereket, akik valóban megértők, együttérzők lennének, mindenki beképzelt, rosszindulatú, önző. Nem akarok bezárulni, így is elég zárkózott vagyok. Vannak ilyen emberek, akik tudják kezelni azokat is, akik nem átlagosak?

2012. júl. 8. 18:38
1 2
 1/11 Los válasza:
Én is ezt kédezem a világtól minden nap. Az emberek azt mondják róllam, hogy különös és furcsa vagyok. Egy társaságban inkább elhalgatom a gondolataimat hogy ne nézzenek csodabogárnak, és megpróbálok olyan jellemtelen lenni mint mindenki más. Sokáig gondolkoztam azon hogy hogyan tudnék megváltozni és atlagosabb lenni, és a megoldások keresése közben rátaláltam egy személyiségtesztre ami szerint a népesség egy százaléka olyan mint én, mély, összetett, titokzatos vagyok és lehetetlenség megismerni engem. Ezek alapján már nem hibáztatok másokat, hogy miért nem értenek meg.
2012. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.

Szerintem sokkal több, mint 1%. Máris itt vagyunk 3-an, alig fél óra alatt.

Az én tapasztalataim: szintén nem értettek meg soha. Nem nyomultam senkihez, semmiért, aki viszont hozzám fordult - véletlenül - valami bajában, az mindig számíthatott reális mértékben segítségemre.

Mégsem számítok sehol népszerű figurának.

Arra vágyom, igen, hogy szeressenek, elismerjenek, ez számomra nagyon fontos lenne.

Ugyanakkor keveset adok-mutatok magamból, amit igen, azt sem hiszik el, szerintem a mai és tegnapi világban hihetetlennek tűnik, hogy az úgy igaz.


Jellemző rám bizonyos (jó adag)felsőbbrendűségi érzés, ami nem nagyképűségben nyilvánul meg, valóban különbnek érzem magam. Főleg erkölcsileg és érzelmileg.

Ezzel kézen fogva pedig hatalmas kisebbrendűségi érzésem van, elsősorban a fellépésem, aztán a külsőm miatt.

Azt gondolják sértődős vagyok, ez nem igaz, de nagyon könnyű a lelkembe gyalogolni, és igazán, szívből megbántódom, és bűntudatom, szégyenérzetem van. Nem szeretem a durva vicceket, ordenáré stílust és hangot.


Mindenki méltóságát - még az állatokét is!!! - tiszteletben tartom.

Ismerős nektek ez a felállás?

2012. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Los válasza:
Szerintem alapithatnánk egy közösséget, ahol olyan emberek találhatnák meg a helyüket mint amilyenek mi vagyunk... az 1 százalékot pedig azért irtam mert ezt irta az oldalon, [link]
2012. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akár jó ötlet is lehet.

Mégis azt gondolom, mivel ez a típus eleve zárkózott, valójában megközelíthetetlen, és ha őszinték vagyunk, szeretjük és igényeljük a magányt.

Ebből következik, hogy eléggé kicsi az esélye a működésnek hosszú távon.

De megpróbálni meglehet. :)

2012. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs, különben már csatlakoztam volna. Pár közösségi oldalon nekem van a bemutatkozásomba hasonló szöveg, amiben leírom, hogy olyanokat keresek, akikkel lehet a világról, az emberekről, zenéről, vallásról, filozófiáról, filmekről, művészetről beszélgetni. Itt vagy más oldalakon mindig amellett állok ki, hogy pl. a szexnek túl nagy feneket kerekítenek. És hirdetem a fenti tulajdonságokat, hátha egyszer az lesz a divat, hogy az olyan tulajdonságok kerülnek előtérbe mint a kedvesség, együttérzés, megértés, elnéző, jámbor, stb.

Ennek ellenére azért mozgok a társadalom más beállítottságú egyéneivel is, de nehéz ezt az űrt kezeleni.

2012. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Los: Én még soha életemben nem találkoztam mély, titokzatos, kiismerhetetlen emberekkel...


Második: Talán több mint a fele igaz rám, de nem is hasonmásokra vágyok.

Több mint 1%? Szerinted ugyanekkora lett volna az arány kocsmában, diszkóban? Csak jó helyen próbálkozok. Ez a fél óra alatt 3 annyi, mint diszkóban 30 évig keresni ilyet.


Los: Én tervezek egy ilyet, csak valahonnan össze is kellene gyűjteni ezeket az embereket.


Igen, szerintem is ez a legnagyobb baj, hogy az ilyen emberek zárkózottak, mert azt akarják, hogy békén hagyják őket, vagy inkább ne bántsák őket, vagy egyszerűen nem érdekli őket ez a világ.


Ötös, milyen közösségi oldalakon vagy fent? Azok ugye inkább átlagembereknek vannak kitalálva?


Ha készítenék egy ilyen amatőr oldalt, csatlakoznátok? Vagy csak akkor, ha megütné a középszintet?

2012. júl. 8. 23:10
 7/11 Los válasza:
én szivesen csatlakoznék.
2012. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
:) pláne, ha lányok vogymunk...:)
2012. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ti hogyan jellemeznétek magatokat 1 vagy legfeljebb 3 szóval? válaszolhattok privátba is, mert széttrollkodják a kérdést
2012. júl. 9. 18:41
 10/11 anonim válasza:

Én is ilyennek tartom magam. :) Engem is sokszor butának néznek társaságban, már nem is járok sehova. Azt hiszik azért nem szólok semmit, mert idióta vagyok, közbe csak nem érdekelnek a felszínes emberek.

Jellemezném magam a következő szavakkal: zárkózott, álmodozó, őszinte, értelmes, szeleburdi. :)

2012. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!