Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon aki nem próbálja ki a...

Vajon aki nem próbálja ki a drogokat, tényleg nem élhet olyan életet, mint mások?

Figyelt kérdés

Mióta láttam a Félelem és reszketés Las Vegasban c. filmet és elolvastam a könyvet, Hunter S. Thompson egy mondata szinte teljesen tönkretett engem is... régen utáltam a kábítószert... , de Hunter S. Thompson amit mondott, amikor meglátta egy öltönyös ember őket bedrogozva, teljesen összezavart... "Kis szerencsével, örökre tönkrement az élete. Folyton arra gondolt, hogy az összes kedves kocsmájában, a szűk ajtó mögött, emberek, vörös gyapjú ingekben, hihetetlen élvezeteket szereznek olyan dolgokból, amiket sose ismert meg."


És ez engem... én nem akarom kipróbálni a drogokat, de ez a mondat tönkretett... nem tudom, hogy ha úgy élnék le egy életet, hogy nem próbáltam ki soha semmit, akkor veszítenék valamit az élet örömeiből, vagy sem?


És ő 1937-2005ig élt... egész életében alkoholista/drogfüggő volt, és még akkor sem a drog végzett vele, hanem ő saját magával... ha én ennyi időt tudnék élni drogokkal, az nem is olyan rossz.. erre gondolok csomószor, még nem próbáltam ki semmit, de nem tudom, teljesen bizonytalan vagyok minden "elvemmel" kapcsolatban, mióta láttam a filmet...



2012. júl. 8. 19:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

amy winehouse-t 2003-ban lett ismert. Hamar rászokott a piára, drogokra. 27 évesen meg is halt.

Janis Joplin- 27 évesen a drog és pia vitte sírba.

Jim Morrison- 27 évesen a drog és pia vitte sírba.


Sorolhatnék ezer és ezer embert híreseket, átlagos embereket akik a drog miatt haltak meg korán.


Tudod lehet úgy is tartalmas szép életet élni,és minden átélni,kipróbálni,hogy nem isszuk le magunkat hányásig,és nem drogozunk be. Aki ezektől a szerektől várja a csodát annak ugyanúgy kimarad sok minden az életéből.

2012. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%

egy füvescigit nyugodtan kipróbálhatsz ha úgy adódik, meg nyilván egyszer kétszer emberesen bebaszni is vicces, de a drogozás egyáltalán nem olyan, ami nélkül nem teljes az élet. Sőt, igazából szerintem nincs olyan dolog az életben, ami nélkül nincs annak értelme.


A drogozás csak a szórakozás egy formája a sok közül - szerencsés esetben. Ha mindenképp tapasztalni akarod a függőséget, keress valami addiktív számítógépes játékot, át fogod élni a függés örömeit, majd a lelkiismeret-furdalást, de amikor ez utóbbi jelentkezik, jó eséllyel véget vethetsz a dolognak, és akkor kipipálhatod a képzeletbeli noteszedben a függést.


Egyébként már az alkoholnak is komoly veszélyei vannak, nem egy történetet hallottam, és sajnos közeli barátommal is megtörtént, hogy az alkohol vetett véget az életének. Nem is alkoholmérgezés, hanem részegen leesett valahonnan, és rosszul esett, beverte a fejét, és boom, vége. Pedig egyáltalán nem volt alkesz, és nagydarab, kemény gyerek is volt. Ezt csak azért mondom, hogy azért óvatosan.


A drogos filmek egyébként nagyon érdekesek, és érdekesnek tűnő életstílust mutatnak be, de egy filmet megnézel, az 1-2 óra. Ha nagyon sokáig bírod, akkor megnézheted az összes alapművet a témában egyszerre, az vagy 1 nap. Egy kemény drogos, mint ami a filmekben szokott lenni, viszont az év 365 napjában, a nap 24 órájában ezt az életet éli, és vicces/érdekes dolgok ritkán történnek vele, általában csak néz ki a fejéből, és iszonyatosan szánalmas. És a visszaút erősen kérdéses.

2012. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát én sem szeretném soha egyiket sem... csak állandóan eszembe jut ez az idézet.. és nem vagyok fixen meggyőződve már annyira , mint régen...
2012. júl. 8. 20:02
 4/30 A kérdező kommentje:

Az füves cigi csak tompít, ahogy az alkohol is, ezek közül egyiket sem szeretem, a füves cigit nem próbáltam még, de az alkoholt igen..


Egyébként az lsdre, meszkalinra és egyéb hallucinogén szerekre gondoltam, nem olyanra, ami felpörget... mivel az tönkrebassza a szervezetet. Mivel az LSD egy teljesen más világba repít, és kíváncsi lennék milyen az a világ, amit az agyam formál... és lehet egy teljesen más életszemléletet ad.. bár nem tudom, de túl sokat foglalkoztam Hunter S. Thompson életével, és valahogy teljesen meggyőzött az LSD jóságáról... szerintetek?

2012. júl. 8. 20:07
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

egyébként az életben még sok olyan dologgal fogsz találkozni, hogy választhatsz a könnyű út, és az érdekesebbnek tűnő de bonyolult, időigényes, és kilátástalanabb út között, amin esetleg sok ismerősöd is jár, és késztetést érzel rá, hogy kipróbáld. Az én élettapasztalatom azt mutatja (na nem mintha olyan öreg lennék: 28 vagyok), hogy egyáltalán nem gáz, ha a könnyebb utat választod ilyenkor. Attól még, hogy valami nehéz, és kihívást jelent, nem biztos hogy olyan sok jó emlékkel/tapasztalattal gazdagít.


Egyáltalán nem azt mondom, hogy mindig a könnyű utat kell választani, sőt. Azt mondom, hogy használd az eszed, és azt csináld, ami valóban értelmesnek tűnik, ne vesztegesd az idődet mindig a kíváncsiságod kielégítésére, mert akkor nem jut idő az igazán fontos dolgokra. A drog egy tipikusan olyan dolog, ami túlságosan veszélyes, és időigényes ahhoz, hogy sok időt szentelj neki.

2012. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
A Dealer című filmet is láttad? Igaz, nagyon lassú, de pont emiatt valósághűen mutatja be a drogosok életét. Egy film, egy könyv, egy akármi kedvéért ne akarj erre az útra lépni, mert nagyon rossz választás lenne. Annyi mindent lehet csinálni az életben, amitől szép és tartalmas lesz, a tudatmódosító szerek nem tartoznak ide. Elsőre lehet, hogy jó, másodikra is, de amikor rászoksz, pokollá válik. Attól még, hogy ez az ember sokáig élt drog- és alkoholfüggőként, nem ez a tipikus, de szerintem látod ezt te is. Arról nem beszélve, hogy vannak olyan drogok, amiket elég csak egyszer kipróbálni ahhoz, hogy az életben bármikor később visszaüssenek (pl. LSD). Ne csináld, jó? :)
2012. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Az lsd nagyon nem vicces. Ha lsd-re rászoksz kicsit, aztán összekaparod magad és leszoksz, akkor is beugorhatnak néha azok a dolgok. Pl erős fény hatására előjöhetnek hallucinációk. (jön szembe valaki az úton este kocsival és nem kapcsolja le a reflektort)
2012. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

az a gond hogy baromi gyorsan pusztít főleg a szintetikus része :(

némi gyönyörért cserébe, ha hívhatjuk ezt gyönyörnek


a fűre sem mondanám hogy könnyű drog

de ott nem a fizikai pusztítás hanem az a döbbenetes alulmotiváltság és közöny amit behoz az ember életébe az félelmetes

/többek között/

2012. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Soha ne próbáld ki!


Ha bemégy az elvonóba, ami maga a földi pokol, mert azok a nyomorultak, akik oda jutottak, mára vegetáló roncsok lettek, meglátod, miért ne fogj bele, és ne is próbáld ki.


Az az igazi, mikor a barátaiddal őszintén röhögsz sírva v.mi állatságon, nem az, ha v.mi méregtől elveszted az eszed!

2012. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 an00nym ***** válasza:
61%

lehet furának tűnik amit most írok, de ne higgy az előttem szólóknak, mert több irdatlan baromság is volt,


a pszichedelikumok,hallucinogének egy nagyon érdekes világ-a mi világunk- részei amik megmutatnak dolgokat emgfelelően használva, de ha valami nem mutatja be őket és a használatukat jól akkor az a Félelem és Reszketés Las Vegasban film, a könyv picit más de az sem éppen szakirodalom, szerintem felejtsd el ezt a kérdést ezen a fórumon mert értelmes és főleg hozzáértő választ nem fogsz kapni ha tényleg érdekel a dolog és bele akarod ásni magad a kérdésbe: [link]

2012. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!