Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon aki nem próbálja ki a...

Vajon aki nem próbálja ki a drogokat, tényleg nem élhet olyan életet, mint mások?

Figyelt kérdés

Mióta láttam a Félelem és reszketés Las Vegasban c. filmet és elolvastam a könyvet, Hunter S. Thompson egy mondata szinte teljesen tönkretett engem is... régen utáltam a kábítószert... , de Hunter S. Thompson amit mondott, amikor meglátta egy öltönyös ember őket bedrogozva, teljesen összezavart... "Kis szerencsével, örökre tönkrement az élete. Folyton arra gondolt, hogy az összes kedves kocsmájában, a szűk ajtó mögött, emberek, vörös gyapjú ingekben, hihetetlen élvezeteket szereznek olyan dolgokból, amiket sose ismert meg."


És ez engem... én nem akarom kipróbálni a drogokat, de ez a mondat tönkretett... nem tudom, hogy ha úgy élnék le egy életet, hogy nem próbáltam ki soha semmit, akkor veszítenék valamit az élet örömeiből, vagy sem?


És ő 1937-2005ig élt... egész életében alkoholista/drogfüggő volt, és még akkor sem a drog végzett vele, hanem ő saját magával... ha én ennyi időt tudnék élni drogokkal, az nem is olyan rossz.. erre gondolok csomószor, még nem próbáltam ki semmit, de nem tudom, teljesen bizonytalan vagyok minden "elvemmel" kapcsolatban, mióta láttam a filmet...



2012. júl. 8. 19:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

"általános iskolába még elmegy egy wikiről összeszedett prezentáció"


értem én hogy az egód az eget verdesi, és hogy sznob körökben divat a wiki-t fikázni, de az akkor is egy nagyon jó kis oldal. ha a magyar nyelvű nem is, de az angol nyelvű biztosan. És lám: az angol nyelvű honlapon pontosan ugyanezt a mondatot egy hivatkozással is alátámasztják. Ha phd-s körökben mozogsz akkor biztosan tudod mire valók a hivatkozások: (többek között) a tartalom helyességét biztosítják. [link] íme a cikk, ahonnan az idézet származik. Syd lapján 111 darab hivatkozás található, vajon mind hamisítvány és ugyanaz a drogellenes fanatikus csinálta az összes cikket?


Sőt, ha PHD-s körökben mozogsz, akkor azt is tudnod kell, hogy egy tudományos cikk sem biztosan üti meg a színvonalat, és lehetnek bennük is tévedések. De abba belekötni, hogy Syd életét tönkretette az LSD, és az LSD vezetett oda, hogy kirúgják, és hogy a pink floyd folytatta a zseniális számok alkotását az LSD-s Syd nélkül is, elég nagy butaságnak tűnik nekem. Vagy ez csak egy amolyan sznob megjegyzés volt, és semmi köze nem volt a témához, ahogy a kiselőadásodnak sem?

2012. júl. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 an00nym ***** válasza:
100%

látom szövegértéssel apró problémák vannak


nem vettem észre hogy különösebben nagyképűen válaszolnék, ami sznobságra vallana(akiket egy-egy kocsmai összejövetelen én is nagy pofával szidok,pedig semmi okom nem lenne rá, bár teljesen más kontextusból értelmezem a "sznob" kifejezést)


nem mondtam hogy a wiki nem jó, azt mondtam tele van hibákkal, bár az angol kevésbé ezt elismerem, sajnos/szerencsére nem mozgok sokat Phd-s körökben,csupán azért említettem meg, hogy alátámasszam, valószínüleg nem mond hülyeséget az illető(ezt is írtam, vagy nem?)


nem mondtam hogy Syd írt zseniális számokat, az LSD okozta tudatállapotra, de említettem hogy nem vagyok rajongó, és az erre vonatkozó felszólalásom mások véleményére alapoztam, akikben megbízom


már régóta nincs semmi köze a válaszoknak az eredeti kérdésre, csupán azért folytatom a vitát mert : 1.valaki tanulhat belőle ha elolvassa

2.rossz szokásom, de szeretek vitatkozni, bár ez elég silányra sikerült


hogy az egóm az eget verdesi azt sajnos tudom, röstellem is magam érte, és többek között ez az oka hogy évek óta készülök magam is egy pszichedelikus élményre, de még nem érzem magam késznek(ha egyszer alaposan utánanézel valamiylen okból kifolyólag a dolognak mint én az elmúlt 3évben megérted miről beszélek, és mit is jelent a tudatos droghasználat)

(erről jut eszembe, valószínüleg Syd sem volt "felkészülve")



a kedves előtted hozzászólónak üzenem, hogy köszönöm aggódását, az életemmel nincsenek problémák,de lehetne jobb is(azt hiszem ezzel a többség így van :))

azért mert tudatos felhasználónak tartom magam és úgy is viselkedek,(a kérdésre visszatérve ha valaki nagyon nem ilyen az Dr.Gonzo :) ) azzal a kevés társadalmi megitélés szerint legális és illegális tudatmódosítóval amikkel alkalmilag valamilyen okból kifolyólag élek semmilyen problémám nincs


hogy az elvonón látottakat nem felejted el, azt nem csodálom, az elvonón nem füvesek(még komolyabb esetek se nagyon) és NAGYON NEM pszichedelikumokkal tudatosan élő emberek vannak(ők csendben vannak otthon, a családjukkal, vagy a tanulmányaikkal foglalatoskodva és senki nem is gondolná róluk hogy...)


a Magyar elvonókat nem is véleményezem, nem akarok káromkodni, de nem javaslom hogy június 26. környékén Kínába látogass, mert a Drogellenes Világnap alkalmából ott nagyobb mennyiségű droggal elkapott személyeket lőnek tarkón NYILVÁNOSAN csak úgy poénból, de ha Svájcban vagy Ausztriában(na ezeken a helyeken pl. dekriminalizált a kender, amikor itt szigorítanak és mégis mennyivel jobb a helyzet...)jársz, az ottani elvonókat ajánlom figyelmedbe


nem tudom mit jelent számodra a dolgok őszintén megélése, de nem szeretném ha sajnálnának a "sivár drogos életem" miatt, ezért sokat sportolok, kedvelem az extrém sportokat,emellet sajnos az egyetlen függőségem talán a számítógép, mert viszonylag sokat kockulok, a családommal és az ismerőseimmel jó viszonyban vagyok, úgyhogy kedves barátom elmész te a búsba a média által belédnevelt stigmatizációval együtt, én vitát folytatok te meg az életembe kötsz bele, amiről a semminél valamivel kevesebbet tudsz...színvonal


a fizikai és mentális egészségem tudtommal teljesen rendben van(és 2évben egyszer ha náthás leszek véletlenül) ezért nem hiszem hogy rombolnám magam, mindent csak MÉRTÉKKEL-ez a legfontosabb azt hiszem


nem a drogokat és használatukat propagálom, csupán a jelenlegi tudományos ismeretekre támaszkodó tájékoztatást

mert nem a drogokkal van baj(najó néhánnyal azért igen, főleg a 4.generációs agyon torzított designer drogokkal),


hanem a drogokat nem megfelelően használó emberekkel, illetve baj van az emberi jogi költségekkel amit ez okoz( [link] >első videó), baj hogy nincs megfelelő tájékoztatás, baj hogy nincs megfelelő prevenció, baj hogy nincs megfelelő orvosi ellátás és politika, ez mind baj


huhh kicsit sok lett a zárójel, és megjegyzem 1órával ezelőtt megittam 2dl bort, remélem ettől nem leszek alkoholista, drogos, junkie

a propagálásról meg ennyit: Nemzeti Pálinka Tanács

(az alkohol okozza világszerte a legtöbb túladagolásból vagy más okból kifolyólagos halált a drogok közül, és már 9. osztályban megtanítják micsoda sejtméreg ejj ejj, ez biztosan egy népbutító összeesküvés :))

2012. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék beleszólni a vitátokba, azzal kapcsolatban, hogy Dr. Gonzo és az "ügyvédje" nem használta megfelelően a drogokat, teljesen igazad van. Bár én biztosan nem lennék felkészülve semmiféle tudatmódosítóra jelenleg, az biztos. Pörgetőkre meg ilyesmire meg nincs szükségem. (Extasy stb.) Csak Néha-néha eszembe jut Hunter S. Thompson mondata... amit feljebb a kérdésben is kifejtettem.


Még egyelőre fogalmam sincs mi lesz, vagy hogy... , de ha egyszer ki is próbálom az LSD-t vagy a Meszkalint, esetleg gombát, az lesz az első és utolsó alkalom...


Tudok magamon uralkodni, elég jól, de ezeket szívesen kipróbálnám, milyen is amikor egy teljesen más világban vagyok... De ahogy előbb is elmondtam, heroint meg a többi szart kerülném... Csak ez, hogy egy teljesen más világba kerülnék, érdekel...


Majd, ha egyszer tényleg jól érzem magam és felkészültem rá és a fórumon leírtak alapján "biztonságot" teremtek, talán kipróbálom kíváncsiságból. Bár azért megkérdezném, hogy az LSD,Gomba,Meszkalin hatása mennyire hasonlít egymásra? Lehetőleg minél kevesebbet próbálnék meg, főleg ha 70-80%ban hasonló hatást eredményez.


Egyébként az alkohollal is egyszer volt komolyabb élményem, aztán ittam még párszor, de nem komolyan... csak kíváncsi voltam milyen érzés, de szar.. "tompulok" tőle, arra meg semmi szükségem...

2012. júl. 10. 14:41
 24/30 an00nym ***** válasza:

továbbra is csak a Daath fórumot ajánlom figyelmedbe, és nem nagyon lehet megválaszolni a kérédsed, nem csak minden tudatmodosító, minden élmény egyedi...

[link] -néhány élménybeszámoló, mindháromból akad

2012. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, illegális meg csúnya dolog is de ki lehet próbálni mert tényleg olyan dolgokat tapasztalhatsz meg amiket egyébként soha. Csak az a fontos hogy ne feledd a drog nem cél hanem eszköz arra hogy az alap jókedvedet egy magasabb szintre emeld. Én minden kipróbálok szigorúan 1x hogy tudjam milyen de ne menjen rá az életemre. De ha elszalad veled a ló akkor csúnya következményei lehetnek. Akármire rá lehet szokni mert hiányzik az élmény de ez kb olyan dolog mint a szirének éneke. Akármennyire veszélyes hallani kell ha mindent meg akarsz tapasztalni az életben de nem szabad hogy a rabjává vállj:) Én kb így látom persze ahány ember annyi szokás. Ne kövezzetek meg érte:D
2012. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%os, a krokodilt is próbáltad már szigorúan egyszer? :)
2012. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
na nem olvastam végig a válaszokat,de,jól látod a dolgokat,én fiatal korom ban váltam függővé,mindent kipróbáltam de tényleg,kivéve a heroint,és nagyon egy kegyetlen világ,de eszméletlen sok szép emléket is okozott,korszakokat az életembe,amik felejthetetlenek,ahideg kiráz most is miközben írom ezt!ja és ha vmi hallucinogént akarsz,akkor ne szintetikus szar lsd-t,inkább gomba,de kimész a kertbe és letéped az angyaltrombitát,ugyanolyan halukat okoz,elég sok kertben terem,mondjuk én ebbe majdnem belehaltam,de nagyon tulzasba estem olyan szinten hogy huu,tehát lsszel mindent fiam
2012. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a te alapfelfogásod az, hogy mindent ki kell próbálni. Ez nem igaz. Nem kell mindent kipróbálni, mert van, ahonnan nincs visszaút. A vonat elé ugrást pl. nagy valószínűséggel csak egyszer próbálhatod ki... és a drogokból se nagyon van visszaút.


Hogy az LSD milyen, azt nem tudom, de mindenhol azt olvastam róla, hogy 38 évig benn marad nyomaiban a szervezetben és fél évek múltán simán jöhet egy "flashback", amikor mondjuk a munkahelyeden ülve azt látod, hogy a metró kijön a falból...

2012. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
hát szerintem meg senki ne mondja a drogra hogy rossz amíg ki nem próbálta.attól hogy 1x kipróbálod nem kell függővé válnod,csupán megtudod hogy az igazi drogosok miért kezdtek el szívni... LSD-ről annyit hogy ha kiszeretnéd próbálni mindenképp olyan emberrel aki próbálta mert bármi lehet,és ne legyél egyedül mert az nem olyan mintha valakivel élvezed.Nekem pozitív véleményem van az LSD-ről igaz csak 1x próbáltam de egyáltalán nem bántam meg,mert legalább ha véleményt adok akkor tudom miről beszélek nem csak úgy mondom hogy azt se tudom milyen érzés...
2013. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A drogok között természetesen vannak olyan szerek (a kábítószerek) amiket senkinek sem kéne kipróbálni:

pl. heroin,crack,krokodil stb olyan függőséget okoznak amiből nincs kiút.

De a pszichedelikus hatású drogok alkalmi(!) fogyasztása semmilyen-na jó minimális-káros hatással van az emberre.

Az LSD okozta flashback-ek pedig azoknál is előfordulhatnak akik nem lsd-ztek. Úgy hívják hogy poszttraumás stressz szindróma:

"egyfajta védekezési mechanizmus, amely traumatikus események után lép fel. Teljesen elveszett emlékek nem kívánt, hirtelen, újbóli megjelenése"

2013. aug. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!