Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon aki nem próbálja ki a...

Vajon aki nem próbálja ki a drogokat, tényleg nem élhet olyan életet, mint mások?

Figyelt kérdés

Mióta láttam a Félelem és reszketés Las Vegasban c. filmet és elolvastam a könyvet, Hunter S. Thompson egy mondata szinte teljesen tönkretett engem is... régen utáltam a kábítószert... , de Hunter S. Thompson amit mondott, amikor meglátta egy öltönyös ember őket bedrogozva, teljesen összezavart... "Kis szerencsével, örökre tönkrement az élete. Folyton arra gondolt, hogy az összes kedves kocsmájában, a szűk ajtó mögött, emberek, vörös gyapjú ingekben, hihetetlen élvezeteket szereznek olyan dolgokból, amiket sose ismert meg."


És ez engem... én nem akarom kipróbálni a drogokat, de ez a mondat tönkretett... nem tudom, hogy ha úgy élnék le egy életet, hogy nem próbáltam ki soha semmit, akkor veszítenék valamit az élet örömeiből, vagy sem?


És ő 1937-2005ig élt... egész életében alkoholista/drogfüggő volt, és még akkor sem a drog végzett vele, hanem ő saját magával... ha én ennyi időt tudnék élni drogokkal, az nem is olyan rossz.. erre gondolok csomószor, még nem próbáltam ki semmit, de nem tudom, teljesen bizonytalan vagyok minden "elvemmel" kapcsolatban, mióta láttam a filmet...



2012. júl. 8. 19:45
1 2 3
 11/30 an00nym ***** válasza:
37%
sőt ami azt illeti az összes eddigi válasz a hozzáértés teljes hiányát tükrözte, az amit fel akarsz tenni, és főleg mert a pszichedelikumok érdekelnek olyan bonyolult kérdés amire én nem tudok ténylegesen kielégítő választ adni, a Daath-on viszont szinte csak jó válaszokat kaphatsz és több ezer hozzászólást olvashatsz máris ilyen téren, DE azzal a tudással és mentalitással amivel most rendelkezel a témával kapcsolatban(legalábbis a kérdés és a hozzászólások alapján) NE, NE és NE csinálj butaságot, remélem érted mire célzok
2012. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a linket, ez helyretett, ahogy olvastam, hogy hányan és hogyan próbálgassák és mennyire el akarja mindenki tompítani a valóságot képzeletté... Én inkább soha nem fogom eltompítani az agyam semmivel... Nem leszek idióta, mint ők.. és valószínűleg Hunternek sem volt annyira jó az élete vagy jó volt, de nem volt neki elég...
2012. júl. 8. 22:47
 13/30 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván ne ilyen könyvek és filmek alapján indulj el. Viszont azt tudnod kell, hogy ha egyszer kipróbálod mondjuk az LSD-t, attól nem tudsz függővé válni, egyszerűen lehetetlen. Sőt, ha évente többször megismétled, akkor sem válsz függővé. Nincs fizikai vagy mentális függőség. Természetesen ezzel nem azt mondtam, hogy élj hallucinogénekkel. :) Tökéletes, teljes, érdekes életed lehet enélkül is. :)
2012. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%

"Én inkább soha nem fogom eltompítani az agyam semmivel..."


ez a beszéd :) a drogosokra meg ne hallgass, a dogoktól és az alkoholtól is eljuthatsz egy olyan szintre ahol azt hiszed hogy k*rva jó vagy, aztán persze ha leírod a gondolataid/felveszed a zenét, amit csináltál rájössz hogy szar.


Sok hírességről állítják a drogosok hogy azért olyan jó, mert a zeneszerző drogozik. Hát elárulok egy titkot: azok a zenészek akik drogoznak először voltak zseniális zenészek és csak utána kezdtek drogozni. A legjobb számokat igenis "tiszán" lehet megírni. És a legjobb gondolatok is "tisztán" születnek.

2012. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
37%

"másmilyen rezgésszámon vannak az agyad különböző részei, több helyen lassul vagy gyorsul a jelátvitel és az észlelés a neuron hálazóton,na mind1"


Már megint beszívva kommentelsz, mi?

2012. júl. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 an00nym ***** válasza:
0%

nos, köszönöm kérdésed de nem, betépve nem szokásom válaszolni, ahogy részegen sem, mert furaságok jönnek ki, amiket később nem tudok logikusan megmagyarázni ha valaki beleköt

sajnos nem foglalkoztam még soha behatóan neurokémiával, ezért egy szakértőnek nem lenne kielégítő a válaszom, de neked talán megfelel

tehát az LSD-25 egy szerotonin receptor agonista és a dopamin termeléssel is kapcsolatban áll(jutalmazási rendszer), "megzavarja" az 5-HT(szerotonin) neurotranszmittereket(ez felelős az érzelmi reakciókért, és az érzékelés bizonyos részeiért), a hippocampusban lassul a jelátvitel, ezáltal a rezgésszám is csökken, körülbelül az agy egy félálomszerű állapotáig, azt hiszem 6-9Hz körül(Kis mázlival akár a Schumann hullámra is beállhatna :)), a különböző receptorok LSD-25 általi agonizációja és más receptorok(sajnos nem tudom mindent) blokkolása mellett ez felelő a világ megváltozott észleléséért

2012. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
51%
értem és ennek a random bullshitnek mi köze van a pink floydhoz?
2012. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
51%

poénból utánanéztem a pink floydnak:


"Eleinte, az 1960-as évek végén, mérsékelt sikert értek el mint „tudattágító” együttes, a néhai Syd Barrett vezetésével. Barrett elviselhetetlen magatartása miatt távozni kényszerült a zenekarból, helyét David Gilmour vette át. A zenekar számos koncept albumot vett fel, melyek igazi ékköve az 1973-ban megjelent The Dark Side of the Moon, az egyik legsikeresebb (legnagyobb példányszámban elkelt), s legnépszerűbb album a rocktörténelemben."


Tehát az lsd egyáltalán nem volt jó hatással a zenekarra, és igazán akkor lettek sikeresek, amikor a drogos már nem volt velük.


"Barrett viselkedése egyre kiszámíthatatlanabb lett, melynek legfőbb oka LSD-függősége volt. A fellépéseken sokszor ugyanazt a hangot játszotta egész végig, máskor pedig a katatónia jeleit mutatta: ott állt a színpadon, maga elé nézett, nem csinált semmit, a többiek viszont játszottak."


Ez sem hangzik nekem valami művésziesen, bár lehet csak én vagyok beszűkült, és nem tudom értékelni, ha valaki ugyanazt a hangot pengeti.


Az lsd-re rákeresve csak ennek a drogos arcnak a neve mellett van találat. Ez nekem nagyon úgy tűnik, hogy az én elképzelésem támasztja alá ennek a zenekarnak a története is.


[link]


Ha gondolod dobj még be néhány szakkifejezést ide, amit az egyetemen magoltál be, ahol gondolom pszichológiát tanultál.

2012. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 an00nym ***** válasza:
39%

ugye tudod hogy wikipédiát ugyanolyan mezei emberek szerkesztik mint te vagy én?,


általános iskolába még elmegy egy wikiről összeszedett prezentáció, de egyébként elég hiányos és hibákkal teli oldal, már többször gondolkoztam rajta hogy néhány drogos cikket kijavítok, de akadnak akik jobban értenek hozzá mint én, és lusta is vagyok hozzá


a kissé leegyszerűsített tudományos magyarázatot azért írtam, mert hozzászólásodból úgy vettem észre a még egyszerűbb magyarázat szorul bővebb kifejtésre, mert azt feltételezed róla hülyeség(ami igaz is lenne rá valószínüleg, annak aki ért hozzá)


mindez olyan kapcsolatban áll a pink floyddal, hogy bizonyos számaik amik, monotonnak, unalmasnak tűnnek, úgy lettek megírva hogy, csak megváltozott tudati állapotban nyújtanak igazi élvezetet, akkor viszont annál magasabb fokút, és erre a jelenségre próbáltam egy biokémiai magyarázatot adni

(mivel nem vagyok nagy pink floyd rajongó, sajnos nem szolgálhatok saját élménnyel illetve konkrétummal, de ezt az információt számomra teljesen megbízható embertől szereztem, egyébként azt hiszem 2éve csinálta meg a Phd-t és valami ilyesmi a szakterülete, tehát valószínüleg nem mond hülyeséget, valamint zenével foglalkozó, igazi floyd rajongó ismerősöm is alátámasztotta :) )

2012. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
40%

"lehet furának tűnik amit most írok, de ne higgy az előttem szólóknak, mert több irdatlan baromság is volt,"


Nem fura, hanem HAZUGSÁG. Én jártam látogatóban az elvonón - nem magán elvonóban, államin. Sajnos sosem fogom elfelejteni az ott látottakat. Az, hogy neked sz*r életed van és nem tudsz a valóságban élni, őszintén megélni a dolgokat, és ezért pusztítod magad, az a te dolgod, de ezt ne propagáld.

2012. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!