Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy egy kudarc...

Miért van az, hogy egy kudarc vagy egy rosszabb nap után felmerül bennem az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Mikor suli volt nagyon feszült voltam és nem a tanulni valók miatt, hanem attól a közegtől, amiben voltam. Idegesített egy csomó ember, későn értem haza a suliból. És talán az utóbbi idegesített a legjobban, mert nem tudtam gépezni annyit, mint amennyit szoktam.Tudom, hogy ez kívülről hülyeségnek hangzik, de elég nehéz (nekem) azt elviselni, hogy későn érek haza. Aztán már annyira nehéz volt, hogy eszembe jutott, hogy öngyilkos leszek. Csomót agyaltam, hogy hogy kéne, hogy a legkevésbé fájjon stb, aztán megvolt a terv is, de aztán jött egy jobb időszak, elvetettem a dolgot, aztán megint jött egy nehezebb időszak és megint előjött, hogy megölöm magam, aztán megint jött egy jobb időszak és így tovább, és így tovább. Most, hogy vége a sulinak semmi ilyen gondolat nem merül fel bennem, tök jól vagyok. És még azt figyeltem meg magamon, hogy ha jön egy kicsi nehézség egyből az jut eszembe, hogy ott van az a lehetőség, hogy öngyilkos legyek. Szerintem ez nem túl jó. :S Régen sose voltak ilyen gondolataim, csak mostanában.
2011. júl. 30. 00:51
 1/3 Hailey13 ***** válasza:

szerintem mert tini vagy.

nekem az a felfogásom, hogy mindenki ezzel a kamaszkorral jön, és csak azért is normális maradok:D

és amikor érzem, hogy csak úgy a semmire készülök kiakadni, akkor veszek egy nagy levegőt és annyi.

keress egy hobbit vagy valamit ami lefoglal, és ne gondolj az öngyilkosságra.:)

2011. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Amíg meg nem tanulsz feladatot megoldani, addig az öngyilkosság látszik a legjobb megoldásnak. Egyszerű, gyors, és máris nincs gond. Csak épp gyávaság. Gondolj bele, ha anyukád ahelyett hogy neked ebédet adott volna, egyszerűen kiugrik az ablakon.
2011. júl. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem segít, ha még azt is rásütöd, hogy "gyáva".
2022. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!