Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözött magyarok!...

Külföldre költözött magyarok! Van, aki megbánta?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válaszát várom, akik családostól mentek ki, vagy ott vállaltak gyermeket. De persze kíváncsi vagyok arra is aki egyedül ment. És hova mentetek?

Nem ismerek olyat, aki megbánta (kivéve aki 2 bőrönddel és némi pénzzel ment, h majd csak lesz valahogy, de nem lett)



2012. júl. 9. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi családostul mentünk ki Angliába,és lassan 6 éve élünk kint. Mi már hazavágyunk,pedig jó állásunk van, szép lakást bérelünk..De mégsem vagyunk otthon. A fiúnk már nem akar visszajönni velünk Magyarországra,de nem is akar Angliában sem maradni. Mi még pár év és hazamegyünk.
2012. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

Egyébként megbánni nem bántuk meg,hogy mertünk lépni, mert érdekes megismerni egy más világot,majd rájönni,hogy nem sokkal különbözik a mienktől a nyelvet leszámítva. Jó érzés,hogy vannak angol barátaink,és általuk egyre több külföldi barátok,de hiányzik Magyarország.

2012. júl. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
1 hónapig fog hiányozni, amint tudtok menekültök vissza, azóta sokkal rosszabb a helyzet...
2012. júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Szintén Angliában élünk, és hasonlóan érzünk az előttem válaszolóhoz. Biztos hogy nem itt tervezzük a jövőnket, nem érezzük otthon magunkat, nincsenek olyan mély barátságok mint otthon, és ahogy eddig tapasztaltuk nehezen is lennének építhetőek, de mi nem is úgy jöttünk ki hogy itt telepedünk le, csak a céljaink eléréséhez szükséges forrásokat itt el lehet érni.
2012. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Az én hazaköltözős alternatívámban meg fogom tudni teremteni otthon is azokat a körülményeket amik mellett nem kell vissza menekülnöm majd külföldre. Ezért jöttem ki.
2012. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Mi Dániában élünk, itt is vállaltunk gyereket. Hiányzik a család, a barátok, de egyáltalán nem bántuk meg, 4 éve élünk kint, nyaralni járunk haza. Én nem ismerek olyat, aki megbánta a kiköltözést, olyat viszont igen, aki megbánta, hogy hazaköltözött, és jönne ki megint, de többnyire családi okok miatt maradnak otthon... 28N
2012. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Skóciába mentem ki annó 19 évesen melózni.

itt ismertem meg a férjem (Carlt) és azóta van 2 gyermekem (Roxy és Loise) én most így 26 éves fejjel azt mondom nem bántam meg. Semmi se köt már Magyarországhoz.



26/N

2012. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
én a vőlegényemmel jöttem ki németországba kb 2 éve. eleinte nagyon fura volt megszokni, se ismerős, se barát, se nyelvtudás, semmi.. de aztán szépen lassan minden kialakult. jól elvagyunk, de nagyon hiányzik az otthon, a "magyarság", a család, a barátok.. egyre jobban hazavágyunk. pedig itt tényleg megvan mindenünk, megtanultuk a nyelvet, vannak barátok, munkatársak, stb. de mégis.. tervezzük, hogy hazamegyünk majd, de mikor, azt nem tudom.. nem bántuk meg, hogy kijöttünk, sőt.. csak iszonyatosan hiányzik az otthonunk...
2012. júl. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En Svedorszagba jottem ki 2 eve, es nem bantam meg, meg akkor sem ha nem itt tervezem leelni az eletemet. Viszont nem is Magyarorszagon, amit bar nagyon szeretek, de jobb ez igy. Itt ismertem meg a baratomat akivel egyutt elek, es o 8 eve el itt, (nem magyar) es egyutt tervezzuk a koltozest egy masik orszagba.
2012. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi még 2 en jöttünk Németbe, majd itt született a gyerekünk, a probléma ugyanaz mint sokan màsoknàl, hogy szinte minden jobb, de a csalàd,baràtok nagyon hiànyoznak, és irigylem az otthon viszonylag normàlisan élni tudó ismeröseimet,baràtaimat. Most költözött ki a közelünkbe épp egy 3 gyerekes csalàd, nekik szinte csak pozitív a véleményük mindenröl, igaz pestiek, ez meg egy lakossàgra feleakkora vàros mint Pest, de 1 hònap alatt többet tudtak a vàrosròl meg a lehetöségekröl mint màsok akik màr pàr éve itt laknak. Az oktatàsi rendszer is tetszik nekik, ami köztudott, hogy gyengébb (szinte mindenhol) mint Magyarorszàgon, de közel se stresszelnek annyit a gyerekek, az viszont a pozitívuma:) A 10 éves lànyuk 2 hònap csak nyelvkurzus utàn màr mehet is suliba, a kicsiknek könnyebb, amelyik még nem iskolàs:)

Sajnos a mi lànyunk kivétel, mert hiàba tud màr jòl nèmetül, 5 éves lesz...,mégis az otthoni baràtai a fontosabbak, és szinte minden nap megkérdezi, hogy miért nem jàrhat magyar gyerekekkel oviba...:(

2012. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!