Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha Magyarországi vállalkozásom...

Ha Magyarországi vállalkozásomat kiviszem Sk-ba, de továbbra is itthon kereskedek, akkor a számlatömbbe csak Euro alapon számlázhatok vagy forint alapon is megírhatom a számlát?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Könyvelődet kérdezd, de orbitális hülyeség amit ideírtál... Ugyanis ha kiviszed szlovákiába, akkor ott leszel adóalany, ottani számlatömbben kell számlát kiállítanod, de persze azon lehet forint is. És nem tuolsósorban az ottani adójogszabályokat ismerned.
2012. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szekhely com ***** válasza:

Szerintem a helyes válasz: Ott leszel adóalany, ahol a tevékenységet folytatod. A számlára pedig bármilyen eu-s pénznem írható. (Én végzek internetes szolgáltatást Szlovákiába, de mivel a szolgáltatásom itthon teljesül, ezért forintban számlázok. Hacsak a vevő kifejezetten nem kéri az euros-s számlát.) Tehát akár angol fontban is számlázhatsz Magyarországon, de ilyen esetben a könyvelőd mindig meg fog őrülni. Ráadásul a vevőid könyvelői is.

A két országbeli vállalkozás azonban nem hülyeség. Megveszi a szlovák cég az árut. Eladja a magyar cégnek. Az árrés - és az adó - akár Szlovákiában is képződhet. A magyar cég pedig kisebb árréssel - és adóval - dolgozik itthon. (Nagyon figyelni kell arra, hogy a teljesítések ténylegesen abban az országban történjenek, ahol az adót fizetni akarod.) Már csak az a kérdés, hogy a szlovák adózás valóban annyival jobb, mint a magyar, hogy érdemes legyen mindezt megtenni.

Talán a szlovák adóhatóság nem olyan kemény, mint a magyar. De szerintem - ezzel a szlovák kormánnyal - nem biztos, hogy kesztyűs kézzel bánnának a magyar adózókkal.

Szóval gondold meg!

2012. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!