Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a mai fiatalok?

Miért ilyenek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Fiatal szemmel is látom, hogy mik történnek. Elég elmennem egy buliba. És most ezt nem azért mondom, hogy kitűnjek, hanem mert mélyebben érdekel a téma és szeretnék erről írni is, és érdekelne a Ti véleményetek is. Maradjunk egyelőre az én ismeretségi körömnél. Minden hétvégén buliznak, mindenféle vackot összeisznak, mellé cigi, vízipipa és egy kis drog. Egymás után, üvegből isszák az olcsó, silány borokat, amiket rendszerint kevernek is. Kilenc, max éjfél körül már mindenki hullarészeg, hány, és azt se tudja hol van. Ráadásul ezeket a bulikat nagy többségében fél órára a várostól rendezik meg, vagy szórakozóhelyeken vagy a saját házukban persze akkor mikor a szülők nincsenek otthon. Természetesen előfordul egy kis etyepetye, utána meg siránkozik mindenki és jön a szokásos maszlag, hogy én többet nem iszok, aztán mégis. Minden hétvégén. Pia hatása alatt pedig olyanokat is csinálnak, amiről nem tudnak. Például egyik ismerősöm nem szokott cigizni, de ha be van rúgva, mindig elszív párat. Nem érdekli őket semmi, nincs jövőjük, nincs konkrét tervük, hogy mit akarnak csinálni. Nekem van és szépen megpróbálom építgetni. A kérdés: ez minek köszönhető? A szülők félrecsúszott nevelési módszereinek? Vagy annak, hogy a nagy többséggel egyáltalán nem foglalkoznak? Hogy az édesanya meg az édesapa minden nap dolgozik és nincs idő a gyerekeikre? Régen is buliztak, idősebbek, Ti is buliztatok, hallottam sok történetet mi volt régen, de Ti mégis felnőttekké váltatok és csak a maradék 1%-ék lett alkoholista. Ezek a gyerekek is azok lesznek? Az osztálytársaim? Ismerőseim? Meg én például rettentően bánom, hogy ma már minden a bulizásról szól. Sokkal jobban örülnék egy össze jövős, beszélgetős estének, mert mióta vége a sulinak, nagyon keveset találkozom a barátaimmal. Meséljetek már egy kicsit, a Ti szemeitekkel milyennek látjátok a mai világot, a tiniket, a felnőtteket, egyszóval mindent. Érdeklődve várom a válaszokat.

18/L


2012. júl. 12. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Csupán akaraterő kérdése, hogy kiből milyen ember lesz. Anno én is eljártam bulizni, bár a drog nálam kimaradt, ha társaimnál nem is mindig. Aztán rájöttem, hogy ez a hedonista életmód sehova nem vezet. Sokkal hasznosabb dolgokat csinálok azóta. Nekem nagyon kevés barátom van, bár őket sem nevezném teljesen "barátnak", de nem bánom, én biztos nem fogok lealacsonyodni másokhoz. Az az 1% valószínűleg már 21%-á fog módosulni ennél a generációnál. 20/F
2012. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak a mai, de a "tegnapi" fiatalok is ilyenek voltak :) Akkor is ezt kérdezgette mindenki. Aztán kinőttük (már aki). És hát persze akkor is minden a bulizásról szólt (de ez egyébként nagyon társaságfüggő dolog, én nem gondolom, hogy ez rossz lenne), most meg, így 10 évvel idősebben én is jobban értékelem az összeülős, beszélgetős, mellé borozós, filmnézős estéket - nem mintha most nem mennék el néha bulizni, csak érdekes módon már egyáltalán semmi igényem nincs rá, hogy részeg legyek.

26/N

2012. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Aki nem akar ilyen lenni, bandákba verődni, az úgyse megy el. Én se vagyok ilyen bulizós, de nem is hiányzik. Hogy a fiatalok fele miért ilyen? Szerintem társaságra vágynak, ismerkednek, élvezik az életet, a fiatalságukat. Semmi több. Habár a durvább dolgok (pl. drog) az már más kategória. Nem szabad rossz környezetbe verődni.

18/L

2012. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A "mi időnkben" is hasonlóak voltak a fiatalok, talán a drog nem volt még ennyire előtérben.


Az olcsó bor, a cigi, a vodka, sör, az szinte "alapkellék" volt egy buli alkalmával.


Természetesen kinőttük ezt a kort, az én ismeretségi körömből senki nem ragadt meg ezen a szinten, sőt, kivétel nélkül mindenki egyetemet/főiskolát végzett, komoly munkával rendelkező normális ember lett:)

35/♀

2012. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Az utolsóval értek egyet 100%-ban. Én 28 vagyok, de az én ismerőseim is nagyrészt kinőtték ezt, pedig nálunk azért az 1-2 spangli is alapkellék volt. Senki nem lett drogfüggő, nem lett senkinek baja...

Magaddal foglalkozz kislány, ne a többiekkel...

2012. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kell idealizálni. Az én ismerőseim drogoztak, ittak és füveztek 13 éves koruk óta, ma 20 éves alkoholisták. Egyetemeken nyilván más a helyzet, de a munkás réteg (az ország nagy része) jobban megsínyli ezt a kort, mint régen. Drog, fürdősó, alkohol 12 éves kortól. Rendszeresen!!! Hol volt olyan régen, hogy a kocsmákban kiszolgálták a kisgyermekeket is? Az irányítás szerintem pont itt csúszott ki a kezeink közül... Azt hisszük, minden csak poén, s 20-25 évesen kiégünk. Megnézném a mai 12 éveseket 8-10 év múlva...


Férfi/20 éves

2012. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kell idealizálni. Az én ismerőseim drogoztak, ittak és füveztek 13 éves koruk óta, ma 20 éves alkoholisták. Egyetemeken nyilván más a helyzet, de a munkás réteg (az ország nagy része) jobban megsínyli ezt a kort, mint régen. Drog, fürdősó, alkohol 12 éves kortól. Rendszeresen!!! Hol volt olyan régen, hogy a kocsmákban kiszolgálták a kisgyermekeket is? Az irányítás szerintem pont itt csúszott ki a kezeink közül... Azt hisszük, minden csak poén, s 20-25 évesen kiégünk. Megnézném a mai 12 éveseket 8-10 év múlva...


[link]


Férfi/20 éves

2012. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én baráti köröm nem a bulizósakból kerül ki, de a nembulizósak között is rendesen fogy az alkohol. Minden beülős társalkodásnál ez az alap, ha fiú ha lány az illető.

A legtöbben azért tartják a mértéket, így lassabban alakul ki az alkoholizmus, de van, akit így is féltenem kell ettől.


Szerintem ez valamiféle elvárás, aki "bírja", az felnőttebb, férfiabb, tökösebb csaj meg ilyenek. Sokan csak így tudnak (legalábbis azt hiszik) felszabadultak lenni, nem tudnak enélkül lazítani.


Akik meg eszméletlenségig isznak, azok nyilván a gondjaiktól szeretnének így megszabadulni. Van, aki szembe tud nézni ezzel és felhagy vele, van aki meg nem. És akkor már nem csak a mai fiatalok problémájáról van szó...

2012. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!