Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi minden állatbarát...

Miért hiszi minden állatbarát magáról, hogy különleges?

Figyelt kérdés
úgy értem rengeteg ilyen emberrel találkoztam és szerintük mivel ők nagyon szeretik az állatokat nagyban megnő a szolidaritásuk nagylelkűek lesznek tőle... szerintem ez egyáltalán nem igaz sokszor ezek a legkegyetlenebb emberek és utálják az emberi fajt a gyengékbe pedig szívesen belerúgnak úgy ahogy az állatok... ha nem is csinálják ezt ami igencsak ritka eset akkor biztos hogy van valami zizi a fejükben... nem tudom kinek volt már olyan nője aki a kutyáját vagy a macskáját úgy kezelte mint ha a gyereke lenne

2012. júl. 13. 08:57
 1/9 Antimod ***** válasza:
71%

Általánosítasz, és rám pl.


"ezek a legkegyetlenebb emberek és utálják az emberi fajt a gyengékbe pedig szívesen belerúgnak úgy ahogy az állatok"


ez a leírásod egyáltalán nem jellemző. És sok más állatbarátra sem.

2012. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem így van, elképzelhető, hogy te olyan "állatbarátokkal" találkoztál, akik különlegesnek mondják magukat. A legtöbb valódi állatbarát nem érzi ezt különlegességnek, és gyakran nem is beszél róla, hogy ő mennyire állatbarát.


Amúgy az, hogy valaki a kutyáját, macskáját gyerekeként kezeli, tehát ha ez már ilyen nagyon eltúlzott "gondoskodás", akkor az már inkább betegség, és nem állatbarátság.

Akinek a macskája vagy kutyája az első, őhozzá igazodik, miatta mond le emberi kapcsolatokról, befekteti az ágyába, hagyja, hgoy a tányérjából egyen, és egyebek, az nem normális dolog, ott valami zizi van tényleg a fejben...


Ezután a kategória után jön az, akinek nem az állatja az első, de mivel nem nevelte szigorúan azt, így falkavezér lett, és bár a gazdi tudja, hogy hol a helye az állatnak, megenged neki sokmindent ha már úgy alakult. De ők nem gógyik, nekik nem az állat az első, még ha imádják is.


Az igazi állatbarát inkább az, aki védi, segíti a természetben élő állatokat. Kitesz madáretetőt, odút, nem tapossa össze a csigákat, sem mást, stb... Ez egész más, mint amikor hisztis Juci a palotapincsijét fésülgeti és öltözteti....!!!

2012. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

én is ismerek egy úgy nevezett állatbarátot.

pont olyan amilyennek leírtad.tejesen kikészített idegileg és kihasznált.

de persze biztos vannak olyan állatbarátok is akik nem ilyenek.

majd szóljatok ha megismerkedtetek egy olyannal. 19L

2012. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért hiszi minden ember magáról, hogy különleges?
2012. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Fú, nekem sok ilyen ismerősöm van, amilyet leírsz... Nem az a baj, hogy szeretik az állatokat (én is szeretem őket), hanem hogy akik ilyenek, azoknak rémesen szegényesek az emberi kapcsolataik. Az egyik ilyen ismerős leányzótól rendszeresen megkapom, hogy az én munkám (szociális munkás vagyok) felesleges, mert akikkel én foglalkozom, az az emberiség szemete, és ha én valóban jót akarnék tenni, akkor állatokat mentenék. Jó, tudom, most itt csak egy személyről van szó, nem akarok általánosítani, de mondom, sok ilyen nagy állatvédőt ismerek, akik hasonlóan vélekednek, csak ők nem mondják ki szemtől szembe.
2012. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó rólad eszembe jut a nem is oly régi kalandom egy ilyen nagy sznob lovassal, aki egy kis visszahúzódó szelíd gyereket aláztak a barátaival azzal szórakoztak, hogy nem hallják mit mond KIABÁLJON a gyerek roppantul zavarban volt... pszichológus küldte oda, hogy hátha sikerül neki feloldódni és bátrabb lesz... a fészbukon itt ott ilyen olyan közösségi portálokon meg úgy hirdeti magát eme sznob hogy az állatok közelsége az emberben megnöveli a szolidaritást láthatjuk benne egészen nyilvánvalóan jelenvolt ez az érzés
2012. júl. 13. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
nem nagylelkűség az ha valaki szereti az állatokat. én is szeretem nagyon, de ettől nem leszek nagylelkű. az ilyenek bénák egyszerűen. talán nem is látják be sokan. talán tényleg "külön"-legesek, ami nem épp pozítív jelző, inkább sérültek azok az emberek akik utálják az embereket. talán az ő szívűk is egy "állattal" ér fel, vagyis egyszerűen buták, és belátástalanok. zavarnak, mert kicsit én is parás vagyok,nagyon gátlásos, de emiatt csak jobban szeretem az embereket:)
2012. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mert aki védi és szereti az állatokat és tesz a megmentésük érdekében igenis különc mivel tesz a környezetért! Aki nem tesz az állatokért bele se gondol ha elpusztulnak a ragadozok(mert ezeket irtjuk nagy számmal) feldől a növényevők populációja(aztán ők is kihalnak, mert a gyenge egyedek is szaporodni fognak)és az embernek se lesz mit ennie!!! Szóval aki védi az állatokat igen is NAGYRA TARTHATJA MAGÁT? MERT Ő JÓT TESZ!!!
2012. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 szerintem itt nem "világmegmentőkről" van szó, egyrészről, mert még messze állunk a globális pusztulásoktól, nyugi, és másrészről meg, szerintem a fent leírtak nem fogják megmenteni a földet azzal, hogy pusztán szeretik az állatokat, és utálják az embereket.
2012. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!