Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A különleges emberek egyedül...

A különleges emberek egyedül vannak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Önigazoláskereső szagot érzek a kérdésből.
2011. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából most hallottam egy filmben, azért tettem fel a kérdést. De köszi a választ.
2011. nov. 13. 13:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan hangzik, hogy magasabb köztük a magányosak aránya. De biztos, hogy nincs mindegyikük egyedül.
2011. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, hiszen ha valaki különleges (azaz kirí valami miatt, tehát kevés van hozzá hasonló), akkor különleges pár is illik hozzá, akiből szintén kevés van. Így nehezebb egymásra találniuk. Ez nem önigazolás, de egy átlagember tényleg könnyebben találhat magának párt, mert több közül tud válogatni, meg esetleg nincsenek annyira "speciáli" igényei. De egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más.
2011. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még akkor is, ha emberek hada veszi körül őket. (Valójában azonban..egyedül van minden ember, csak a legtöbben nem tudatosul - és jó, hogy nem. Azt hiszem, nincs olyan tökéletes "szellemi ozmózis", amellyel két ÉN átjárhatná egymást, - de..embernek lenni azért még így is jó.)
2011. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13.39-es, tetszik, amit írsz. :)


"Valójában azonban..egyedül van minden ember, csak a legtöbben nem tudatosul - és jó, hogy nem."


De miért jó, hogy nem tudatosul? És szerinted miért vágyunk mégis arra a szellemi ozmózisra? Mert kívül keressük, amit magunkban kellene?


Elnézést a kérdésekért, de szerintem annyira nem off, mert ide tartozik ez is, hogy az okokat keressük, és ez egy nagyon érdekes téma. :)

2011. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen "szellemi ozmózisra" nincs szükség. Minden ember önálló individuum, és ez így jó. Miért kéne valakivel teljes mértékben összefonódni? Kell egymást szeretni, tisztelni, becsülni, támogatni, de ennyi. Attól még az önállóságot meg kell tartani.


Szerintem az lenne az ideális, ha ezt az emberek felismernék, ha lenne bátorságuk magukat felvállalni, és végre nem másban keresnék a boldogulást.

2011. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

14:49-es válaszoló: köszönöm a kérdéseidet.


Úgy érzem, azért jó, ha az emberek többségében nem tudatosul a feloldhatatlan magány ténye, mert ez a "végső" kérdések egyike. Amikor már valaki eljutott arra a pontra, hogy szembesül az "ÉN-sége" átadhatatlan mivoltával, akkor már megjárt egy nehéz utat. Olyan miértekre kérdezett rá, amelyekre nincsen ésszerű válasz - csak a hit. (Az meg nem ésszerű..és "adomány". Vagy van, vagy nincs).


Talán derűsebb, "boldogabb" az az ember, akiben meg sem fogalmazódnak a - hogy nevezzem?! - talán "lét-kérdések", - mindemellett azonban vannak érzései, igényei, teszi a mindennapi dolgát, békében él magával (és a többivel! - ami fontos).


Én nem tudom..talán mégiscsak igaza van a mítoszoknak. Talán valóban "ketté hasítottak" minket az istenek..azért keressük akkora (reménytelen..) vehemenciával azt a "másik felünket", hogy kiegészülhessünk általa. Talán az lehetne a magány feloldása..az a kegyelmi pillanat, amit egy kezdődő szerelem hoz magával. Én legalábbis mindig úgy éreztem: akkor vagyok egész...abban a "kivételezett" időben. Mert akárhogy is van: magunkat keressük a másik által. Aztán természetesen rájövünk, hogy az a másik - egy MÁSIK, (esetleg párhuzamos) univerzum. Jó, ha - mindezt belátva - örülni tudunk. (Megadóan és mélyen.)


Aztán meg, egyszerűbben szólva, halálos ágyán érzi meg az ember, hogy egyedül van menthetetlenül. (De ezt a legjobb utóljára hagyni:-). Azon igyekszem én is.)


Amúgy az utánad következő, szép hozzászólással teljesen egyetértek. Nem kell bebarangolni ezt a furcsa utat: eleve azt kell tenni, amit ő mond. Az ő értelmezése sokkal "érettebb" az enyémnél: a fenti kétbalkezes tapogatózások nélkül eljut a komoly, mély örömhöz, amit a Másik, mint minőség (magától értetődő) létezése kell kiváltson belőlünk. Neki van igaza! - de én meg - micsinááájjjak??! - szeretek bóklászni meg barangolni.


Jó volt olvasni titeket.

2011. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de jókat írtok, titeket is jó volt olvasnom :)) köszi
2011. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kösz tőlem is mindenkinek. Néha jó hely tud lenni ez az oldal. Legyen tartalmas minden napotok.

(A "barangoló" voltam).

2011. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!