Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bizonyos helyzeteket mért nem...

Bizonyos helyzeteket mért nem tudok "fixen" kezelni?

Figyelt kérdés
a "fix" alatt azt értem hogy úgy érzem hogy bizonyos helyzetekben nemtudok megfelelni másoknak. szorongást érzek és azthiszem hogy mindenki engem figyel, mit tegyek?

2012. júl. 23. 16:55
 1/2 anonim válasza:

Legjobb ha felkeresel pszichológust vagy terapeutát. Elég sok mindent kéne rólad tudni ahhoz, hogy erre válaszolni lehessen. De az biztos, varázsütésre nem fog elmúlni, de te is tehetsz érte ahelyett, h mondjuk bogyókat kezdenél szedni (szorongáscsökkentők...ilyeneket szoktak felirni)


Másik, hogy ha sportolsz, mozogsz az segiteni tud! Csinálj valami hasonlót, fáraszd le magad, a "siker" pozitiv élmény, önbizalmat ad. Testmozgás mindenkinek jót tesz. Persze ha már igy is sportolsz, ez kiesik, vagy válassz más mozgásformát, hátha abban jobban tudsz oldódni.

Aztán:

Vesd rá magad valami tevékenységre amit igazán szeretsz! Ahol olyan emberekkel vagy akiket hasonló dolog érdekel, akikkel közösséget tudsz vállalni, akik előtt csökken a szorongás érzeted!

Amit még javaslok: ha lehetőséged van rá, vegyél egy állatot. Legjobb talán a kutya, ő másként reagál mint a többi állat, esetleg macsekot...de ha egyiket se teheted, akkor kicsi állatot amiről "gondoskodni'" tudsz, aki "számit" rád, akire oda kell figyelned.Az állatokkal való kapcsolat rengeteg problémán tud segiteni ha átadod magad a helyzetnek. Ld ló-terápia, kutyás terápia.........gyógyít. Nem viccelek!

Nagyon sok ember szorong, hasonlóan hozzád. Gyors megoldás nincs, valószínűleg ha csak kis fokban is, mindig megmarad de a tüneteket tudod enyhiteni. Csak azt ne várd, h vki egyből megoldja. És kerüld a bogyókat ameddig csak lehet mert az igazi okot nem szünteti meg.

Amit Popper Péter is tanácsolt: foglald el magad, legyen sok-sok célod, sőt legyen több célod, mint aminek megvalósitására lehetőséget látsz. Legyél "tele" feladatokkal, hogy ne legyen "időd" magaddal "foglalkozni". Tüzz ki annyi célt - persze fontos hogy mind reális legyen!!!! - hogy azokkal foglalkozz, akard őket elérni, tegyél értük... Ez meg fog óvni egy kicsit, sőt nagyon...és ne add fel...és erőt ad, önbizalmat ami talán most kevesebb van...

És ne akarj "annyira" megfelelni másoknak! azt tedd, ami a dolgod, feladatod, végezd becsülettel, beszélgess akivel kényelmes, akivel pedig nem kényelmes legyél csak kedves és udvarias - legyél "önmagad". Ha pl munkahelyen nincsen ellened konkrét panasz, mit számit az, h úgy viselkedek-e, olyan vagyok-e, ahogyan mások szeretnék. De, honnan tudod mások mit szeretnének, mit várnak el tőled, megkérdezted őket? igy nagy eséllyel csak elképzeled, h ők milyennek szeretnének téged, de ez nem biztos. Ha meg csak elképzeled, akkor mihez akarsz "alkalmazkodni". Tudom, a szorongás belülről jön, az ember nem akarja, de ha próbálsz igy gondolkodni, az segiteni fog sztem.

Pszichológusban is sok van aki nem igazán jó...sajnos!


Javaslok még valamilyen csoportos terápiát, én jártam ilyenre. A csoportban szereped van, előttük kell "beszélned", viselkedned, és mikor az ember ebben benne van, lassan rájössz ottlegbelül h valójában nincs mitől félned, nincs mitől aggódnod, szoronganod. Olyan mintha újra tanulnál valamit. Egy ilyen csoportban biztonságban vagy mert mások is problémákkal küzdenek. Kifejlődik a bizalom egymás iránt. Egyébként fantasztikus érzés egy ilyen terápia bár nem mindig könnyű.

Körzeti orvosod is lehet, h tud ilyet javasolni TB-re, úgy hogy nem kell fizetned, én is igy jártam ilyen csoportosba. Mindent nem old meg, sőt nem gyorsan, de el tud inditani egy új úton. Sőt a csoport terápia jobbnak tartom mint egyéni pszichológust mert szerintem szorongáskor pont azt kell megtanulni az embernek h mások előtt ne szorongjon...........egy darab pszichológussal szemben, a feszültség még nőhet is, ha nem találod meg vele a hangot, ha nincs meg az a bizalom benned őfelé.

Sok sikert!!!!

2012. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. júl. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!