Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultatok meg jól...

Ti hogy tanultatok meg jól angolul?

Figyelt kérdés
Mert én járok az egyik barátnőmhöz angolozni és a szótárból is tanulom a szavakat. Most minden szót tanuljak meg azt is amelyiket nem használom?
2012. júl. 27. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Angol sorozatokból.

How i met your mother

The Big bang theory

Futurama

The Simpsons

Prison break

stb........

2012. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, filmek, sorozatok.


Már minden kedvencemet megnéztem angolul.


Ezenkívül videojátékok, zenék.


De a legeslegjobb módszer, ha találsz egy olyan személyt, akivel csak angolul tudod megértetni magad, pl. facebookon.


Unokatesóm így tanul kínait. Kínai oldalakon szerez ismerősöket és velük beszélget.

2012. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én rengeteg filmet néztem angol nyelven magyar felirattal mert úgy jobb volt és én inkább tanulás céljából néztem, mert amit nekem iskolába tanítottak semmire nem volt elég, én így képeztem magam. Ma már a BBC csatornát is szoktam nézni mert többnyire képes vagyok megérteni miről van szó, persze a bonyolult kifejezéseket még nem nagyon tudom megérteni csak maximum körül írni ha visszakérdeznék hogy miről beszélhettek. Természetesen egy beszédet főleg ha egy angollal beszélek mert volt már ilyen nem mindig értem meg, mert ők is használnak nyelvjárást plusz gyorsabban is beszélnek amit még nem szoktam meg teljesen. Filmeket is azért nézem magyar felirattal még mindig hogyha valami nem értek meg akkor rátudjak pillantani a feliratra.
2012. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én online játékokból tanultam a nagy részét mert ott muszáj angolul másokkal beszélni, megértetni magad, meg filmekből, meg képregényeket próbáltam lefordítani. Vannak chat oldalak is ahol lehet beszélgetni angolul, fórumok, akármi.
2012. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó tanárunk volt középiskolában, aki megtanított rendesen. Délutánonként meg a kolesz miatt nem mehettünk ahova akartunk állandóan, a számtech terem tele volt ostobákkal akiket ki nem állhattam, úgyhogy unalmamban többször átolvastam az Országh-Magay-féle kéziszótárat. :D


Meg persze minden filmet angolul nézek meg itthon és főleg angol nyelvű zenét hallgatok.

2012. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Zene, sorozatok...


Plusz amíg még a facebook normális oldal volt é nem volt tele idiótákkal pár éve ott találtam egy csomó külföldi barátot, velük gyakran beszéltem angolul, aztán egyikükhöz odaköltöztem, azóta napi szinten használom az angolt, probléma nélkül.

2012. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!