Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nincs nekem megfelelő...

Ha nincs nekem megfelelő vallás a jelenlegiek között, de mégis hinni akarok valamiben, alapíthatok egy új vallást? Hogy kezdjek neki? Komoly a kérdés, komoly válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 00:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy nincs neked megfelelő? Talán végigpróbáltad már mind a két-háromezret, ami létező, bejegyzett vallás? Nem hinném. Hinni akarsz valamiben és vallást alapítani. A vallásalapítás csak azután következik, ha elkezdtél hinni valami olyasmiben, amiben rajtad kívül még senki nem hisz, és azért alapítasz vallást, hogy minél több embert meggyőzz annak a valaminek a létezéséről.


A vallásnak mindig kell, hogy legyen tárgya, amiben hinni lehet. Ha nincs semmi, amiben hiszel, hogy akarsz vallást alapítani? Vagy te is afféle lecsúszott sci-fi író vagy, aki az íráshoz rettentő tehetségtelen, ezért egyházat alapít, hogy a félhülye hollywoodi sztárok bankszámláját megcsapolja? És ezt vallásnak nevezi? Hm.

2010. szept. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hú, most nagyon leteremtettél, de igazából megértelek. Szerintem nincs 2-3000 féle, azok az irányzatok lehetnek.

Igen utánanéztem kb 100 vallásnak, de nekem nem jók.

Épp ezért én egy teljesen új vallást szeretnék alapítani.

Távol állok a sci-fi-k világától is, írni sem szeretnék, és már megvan a saját karrier-tervem, ne féltsd a sztárok számláját. :) De ettől függetlenül...


Még mindig annyi a kérdésem, hogy hogyan tudnám a saját vallásom megalapítani?

2010. szept. 1. 03:17
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem is saját elképzeléseim vannak, de most ezért a saját akaratomat ráerőszakoljam másokra? Ugyan minek.

Azt is utálom amikor mások próbálkoznak.

Elég ha csak végigmegyek az utcán, egyből csatlakozhatnék 5 valláshoz is, ugyanmár.

Önfejűbb vagyok annál, és ebben tuti hogy nem vagyok egyedül :)

2010. szept. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Keress tagokat, aztán 1 ügyvédet az majd megoldja.


[link]


Vagy ha csak hívőket akarsz, akkor csak csinálj 1 honlapot, és terjeszd a igét :)

2010. szept. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
UFO vallás
2010. szept. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Higgy magadban!Az a legfontosabb.
2010. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szabad megkérdezni mi az, amit te egyetlen vallásban sem találtál meg?
2010. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Úgy tudom száz ember kell egy vallás alapításához. Ha annyi megvan, akkor hivatalosan is vallás lehetsz.
2010. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem szólónak igaza van. Össze kell szedni az összes ismerősödet, akik azt fogják vallani, hogy hisznek a te vallásodban, és akkor be lesztek jegyezve egyháznak.


Kicsit offolok, de úgy előttem van, hogy ha annak idején lett volna gyakorikérdések.hu, akkor mondjuk Mohamed (már bocsi, hogy őt hozom példának) is felírhatta volna, hogy "Hé, akarok alapítani egy vallást, mit szóltok?"...

Érdekes...

2010. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Igaz vallást nem tudsz alapítani. Vagy talán isteni kijelentést kaptál, megjelent neked egy angyal? Mire akarsz te vallást alapítani?

Minden vallás tökéletlen,mert az emberek tökéletlenek. De logosz, isteni kijelentés nélkül nem tudsz vallást alapítani, legföljebb szektát, az meg előbb utóbb megszűnik. Ha egy adott valláson belül másképp látod a dolgokat, az is egy dolog, akkor egy másik irányzatot létre lehet hozni, ha elég ember egyetért veled és felnéz rád annyira, hogy vezetőül választ. De ahhoz alaposan ismerned kell azt a vallást. Luther Márton katolikus pap volt, belülről látta, mi folyik a katolikus klérus berkeiben, és csak meg akarta tisztítani a vallást. Aztán lett belőle reformáció, de az nem egy másik vallás, hanem egy másik aspektusa a kereszténységnek.


Freya

2010. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!