Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a szüleim...

Mit tegyek hogy a szüleim belenyugodjanak abba hogy motort szeretnék venni jövőre?

Figyelt kérdés

Most robogóm van, ezzel járok dolgozni meg néha motorozgatok.

Előtte is volt egy motorom tehát ez a második de amikor megvettem akkor nagyon nem örültek neki és azóta gyakran szóbakerül az hogy adjam el és autóra gyűjtsek mert ez veszélyes és csak egyedül tudok vele menni, csakis jó időben, semmit nem tudok vele vinni.

Nemrég kipróbáltam egy szintén 50-es motort, egy endurot és nagyon megtetszett. Elhatároztam hogy jövő tavaszra lecserélem egy hasonlóra, addigra lesz is rá pénzem.

Apám és anyám hallani se akar róla, azt mondják hogy ide a portára nem hozok még egyszer motort.

Ötleteket várnék hogy hogyan puhítsam meg őket jövő tavaszig mert most nagyon határozottak.


2012. júl. 29. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős vagy?
2012. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha megvan rá a pénz akkor tök mindegy mit szólnak, megveszed és majd utána bele nyugodnak
2012. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosítsd őket afelől,hogy ésszel és elővigyázatosan fogsz vezetni! Mivel mondtad,hogy van robogód, amiből arra következtetek,hogy van "M" kategóriás jogsid, így mondhatod neki,hogy mivel átmentél a KRESZ-en, rutinon és a városi vezetésen is, alkalmas vagy vezetni! Mondhatod nekik,hogy ha motorozol minden rossz dolgot elfejtesz, ki tudod szellőztetni a fejed. Egy 50-80ccm-es endurot már találsz 140.000 körül is, egy autóból meg le lehet alkudni ennyit. Az igaz,hogy egy autó biztonságosabb, de a vezetési stílus dönti el,hogy mennyire közlekedsz balesetmentesen!
2012. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd az a szüleidnek azt, ha fenntartják neked a kocsit (arra sokkalta többet kell fizetni smkp-ra pedig csak a biztosítást, ugye), akkor lesz autód. Jah és az árkülönbözetet is fizessék már meg legyenek oly szívesek, mert egy kocsi használtan is fél milla míg egy motort megkapsz ÚJONNAN 4százért..
2012. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én 6-8 éves endurot szeretnék ami 160.000ft-tól indul.

Ha most eladnám a robogót jó áron akkor talán tudnék venni egyet most is mert valamennyi spórolt pénzem van.

Nem akarom nagyon elkapkodni, inkább várok, úgyis túl vagyunk már a motorosszezon felén.


Így hogy nem támogatnak abszolút, nem is tudok elmenni motort nézni mert enduroból kevés van és jelenleg a legközelebbi eladó enduró ami érdekelne is, az 40km-re van.

Remélem jövőre már más lesz a kínálat.

Úgy mennék motort nézni hogy egyik haveromat elhívnám magammal és így a kocsit is meg a motort is el tudjuk hozni lábon. A kocsit viszont nem kapom meg ha arra kellene hogy motort menjek nézni.

2012. júl. 29. 13:48
 6/7 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és 3 éve motorozok.
2012. júl. 29. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:

21 évesen már elég felelősségtudatod lehet, hogy eldönthesd, mit akarsz vezetni. Én amúgy a fiatalok alatt szívesebben látnék motort, mint kocsit. Egy 80 kilós motorral jócskán kevesebb kárt lehet csinálni, mint egy kocsival. Nem lehet elkaszálni vele egy buszmegállónyi embert. És amúgy is ovatosabban vezet az ember motoron, mert ha bukik, azt a saját bőrén bizonyosan megtapasztalja. Az árakat és a fenntartást összehasonlítva:

normálisabb használt kocsi:

-vételár > 200 000 Ft.

-biztosítás ~10 000 Ft/év.

-műszaki 15-20 000 Ft/ 2 év.

-fogyasztás városban: kímélve 6-7 liter, amúgy ~10.

-parkolás minimum 200Ft/óra a városban, feltéve, ha találsz helyet.


SMKP:

-vételár 40-200 000 Ft.

-biztosítás ~6 000 Ft/év.

-műszaki nincs.

-fogyasztás városban: kímélve 3 liter, vadulva 4-5.

-parkolás bárhol ingyenes a városban, kikötöd egy fához, oszlophoz.


Bár motoron télen lehet fázni, esőben ázni. De melegben kellemesen hűsítő. Oldaltáskával akár 200 liter holmit is könnyedén vihetsz. Agilisebb, mint egy kocsi. Egy jó enduro olyan helyre is elvisz, ahova egy kocsi sem. Motorozni egy külön élmény. Kevesebb és jóval olcsóbb alkatrész kell hozzá. Nem kell nagy garázs, elfér egy lépcsőházban.

2012. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!