Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy oldalt vagy szervezetet...

Ha egy oldalt vagy szervezetet csak magyaroknak tartok fent, akkor az rasszizmus kirekesztés, de fordított esetben miért nem az?

Figyelt kérdés

most ez a legújabb gyöngyszem amúgy:

[link]


kéne csinálni egy oldalt, egy ilyen (állítólag) tisztességes cigányra beteszünk 10 tisztességtelent. kár, hogy az rasszista lenne.


persze az is egy elmélet, hogy csak akkor szabad rasszistának lenni, ha az adott csoportot pozitívan tüntetjük fel (pozitív diszkr.) de ha magyarral teszem ezt akkor már megcsesznek, hallottam már olyanról, hogy reklámot reklám képet stb támadtak azért, mert csak fehérek szerepelnek rajta. De ha csak cigányok, szerepelnek akkor már jó.


Ugye nem csinálhatok oldalt, hírportált, stb ahol a cigányokkal kapcsolatos bűneseteket tüntetem fel, hogy valós képet kaphassunk. Aszondanák, hogy ha pozitívan tüntetsz fel valakit az okés, csak negatívan egy csoportot nem szabad mert az kirekesztő, rasszista.


Ám de hoppá, a magyar gárdáról a legtöbb hírportál és tv csak negatívan beszélt. Én megértem, hogy sokaknak baja van vele oké, de akkor sem tisztességes, hogy a pozitív eseteket nem említik. Ergó: ha nem kisebbségi a közösség akkor szabad.


Nah erre mondja valaki, hogy igazsásgos.


2010. júl. 22. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem elég erőltetettnek tűnik ez a kérdés. Nem ismered a rasszizmus fogalmát, ezért kérdezed ezt. A rasszizmus kirekesztést, hátrányos megkülönböztetést, illetve erre való felhívást jelent bizonyos nemzeti, etnikai és vallási közösségekkel szemben. De nem rasszizmus az, ha egy ilyen csoport problémáival foglalkozom, ha erre rávilágítok, ha ebben segítek. Tehát a belinkelt oldal semmiképpen nem rasszista.


Olyan portált meg nyugodtan csinálhatsz, ami a cigányokkal kapcsolatos bűneseteket tünteti fel. Ez pl. a kurucinfo fő vonulata, de még több más, a cigányokkal

szemben erősen elfogult oldal is van.


Egy szervezettel szemben (Magyar Gárda) nem lehet rasszistának lenni, ahogy írtam fenn, ez csak etnikai stb. csoportokkal és azok tagjaival szemben lehetséges. Ha nem szeretem a kormányt, vagy a mogyorós csokit, akkor is rasszista vagyok? Nem. Ugyanez vonatkozik a gárdára is. Fogalmilag kizárt velük kapcsolatban rasszizmusra hivatkozni.

2010. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha azt nézzük, hogy a másik szituban magyarokat diszkriminálnak, tehát fehér embereket többségében, akkor rasszizmus. de mindenképpen diszkriminálás és kirekesztés.
2010. júl. 22. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet egy rasszista állat vagyok,de az árvíznél nem hívtam egyik emberi hívószámot sem, nem adtam egyik párt adakozásába,gyűjtésébe mert az 99% ban a kisebbséghez kerül.ellenben megpakoltam a csomagtartómat vízzel és konzervekkel és személyesen adtam oda aki valóban rászorultnak találtam,sőt hagyatékból a bútoroknak is van már helye amit leviszek egy családnak ha telfonálnak,hogy már lakható házuk van.ez van és a lelkiismeretem nyugodt,ha meg ezért egy cigó beszólna ő mé nem kap,mé a parasztnak adok mindent akkor még meg is rugdosnám.vállalom szemét rasszista vagyok,és igenis kéne a magyarokért (értsd paraszt,gádzsó)egy szervezet mert mi vagyunk a legjobban diszkriminálva Magyarországon.
2010. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz ilyen oldalt, de már van egy csomó, és ha leírod az IGAZAT, ígyis-úgyis rasszistának leszel kikiáltva. Köszönheted ezt a sok magát liberálisnak gondoló baromnak. A kisebbség mindig előnyben lesz a többséggel szemben.
2010. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
amúgy nem csinálhatok ilyen oldalt, kuruc azért létezik még meg a barikád is, mert külföldi szerveren van.
2010. júl. 22. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
felőlem azt csinálsz amit akarsz!
2010. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!