Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha lenne házatok és pénzetek...

Ha lenne házatok és pénzetek akkor is kimennétek külföldre?

Figyelt kérdés
Van egy házam, ezt 20 évesen örököltem, munkám van, jól keresek. De elgondolkodtam hogy kimennék külföldre, hátha ott boldogabb lennék mert itt olyan mintha belesüppednék a hétköznapokba.
2012. aug. 6. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Én akkor sem költöznék külföldre, ha nem lenne sem házam, se munkám. Nem keresek nagyon jól. De itthon érzem jól magam és ez nem változik.
2012. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálad nem az anyagiak a probléma gyökere. Ha kimennél valószínűleg nem éreznéd magad ott sem jól.
2012. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
én ígyis-úgyis kimegyek...eladom a vagyont és ott kezdek új életet.
2012. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt meghozol egy ilyen komoly döntést,előtte menj ki egy kicsit külföldre.Rá fogsz jönni,hogy neked való-e,vagy sem.Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.Sok tényező befolyásolhat,a honvágy,a család,és a barátok.Igazából nagyon egyedül tud lenni az ember egy idegen országban,de ha te könnyen alakítasz ki új kapcsolatokat,és kedved is van hozzá,tegyél egy próbát.
2012. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak emiatt mennél külföldre, akkor nem tudom...


Ott sem különlegesebbek a hétköznapok. Ott is dolgozni kell. Persze ha környezetváltozásra vágysz akkor lehet jót tenne.

2012. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:
69%

Biztos, hogy nem!

Voltam már, köszönöm, elég is volt. Hiába voltak barátaim, nem is éreztem rosszul magam, más. Nem tudnék külföldön leélni egy életet, csak ha nagyon muszáj.

Tudom, hogy itt többet kell gürcölnöm, kevesebből kell megélnem stb. De nem véletlenül születtem ide.

2012. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megtettem és nem bántam meg. A házam még mindig megvan, van hova hazajönnöm "nyaralni-telelni". Van pénzem a bankszámlámon, a külföldiről minden hónapban küldök a magyar számlára egy ottani viszonylatban kisebb összeget, így ha Magyarországon vagyok van mihez nyúlnom.

Nem bántam meg, mostmár két országot mondhatok otthonomnak. Szeretek itthon lenni, de vágyok vissza és fordítva.

2012. aug. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, próbaszerencse, még be is jöhet. Ennyit megérne.
2012. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én semmiképp sem mennék. nekem is van itthon egy kis lakásom, megélünk nem is olyan rosszul. az anyós drága ennek ellenére folyamatosan nyomja a szöveget, h menjünk, mert a páromat nem fizetik meg. ami sztem röhejes, mert 2 év munkaviszonnyal annyit keres mint egy 10 éve tanító egyetemi tanár.


itt van mindenem, ide köt a családom, barátaim, az emlékeim. itt érzem jól magam, akármilyen szar is néha. a hazaszeretet nem az ország anyagi helyzetétől függ.

2012. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van lakásom,de nem volt jól kereső állásom. Így külföldre mentem.

Ha lenne jó állásom otthon amit szeretek is csinálni, ha anyagi gondok nem lennének,és ugye a lakás adott,akkor sosem hagytam volna el Budapestet. Hidd el nekem. Külföldön is belesüppedsz a hétköznapokba. Amikor már elmúlik a varázs,amikor ár nem turistaként nézelődöl,hanem csak monoton szerűen végzed a munkádat amit talán itt kint nem is szeretsz, amikor már azt számolod,hogy bár jól hangzik hogy 3 zsor többet keresel mint otthon,de ha lakást bérelsz,és nem élsz idegenekkel egy fedél alatt,akkor igencsak elviszi a fizetésed háromnegyedét a szállás összege,és a kötelezően fizetnivalók összege.

2012. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!