Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennétek a helyemben külföldre?

Kimennétek a helyemben külföldre?

Figyelt kérdés

Szociális munkás végzettségem van, középszinten tudok németül és angolul. Van néhány ötletem a jövőre nézve (házasság, gyerekvállalás, új egyetem elkezdése, felsőfokú nyelvvizsga) és pénzszerzés reményében kimennék egy kis időre külföldre.

Szerintetek van rá esély, hogy munkát kapok valamelyik országban?


2011. aug. 4. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát csak úgy kimennél és ott keresnél munkát vagy itthonról jelentkeznél?


Hacsak nincs ismerősöd valahol, én nem mernék kimenni anélkül, hogy le van fixálva egy munka.

2011. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Inkább az érdekelne engem, hogy van-e esély, hogy valamilyen munkát kapjak vagy a szociális területen, vagy azonkívül.Természetesen még az indulás előtt lefixálva.
2011. aug. 4. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamilyen munka mindig van.


Idős gondozókat pl. rendszeresen keresnek Angliába, a fizetés is elég jó (kb. nettó 3-400 ezer HUF), ez helytől függ. Van amelyikhez kérnek ápolónői végzettséget, de nem mindenhol feltétel.

Kórházakba is szokott lenni felvétel, amolyan "mindenes" munkákra, de tudtommal ezzel nem keresnél annyira jól.


Ami még mindig van: szobalány, mosogató állás, idénymunkák (pl. gyümölcsszedés).


Vagy gondolkozhatsz még hajón is. Folyami hajókra is keresnek rendszeresen munkavállalókat.

2011. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy szociális munkásként el lehet helyezkedni külföldön. Nem tudom, igaz-e. Tulajdonképpen elvállalnám a mosogatást vagy a gyümölcsszedést is. Amúgy a vékony lányokat szeretik foglalkoztatni?
2011. aug. 5. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!