Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kimennétek úgy külföldre...

Kimennétek úgy külföldre dolgozni, hogy a kisgyermeketeket itthon hagyjátok?

Figyelt kérdés

Két ismerős anyuka is külföldre ment dolgozni nemrég. Az egyikük egyedülálló anya, ő a nagymamának hagyta itthon a kislányát. A másik anyukának két gyereke van. Apuka lelépett, ő pedig egyedül külföldre ment. Szintén a saját szüleire bízta a gyermekeit.

Nem tudom, hogy milyen okok állnak a háttérben, ítélkezni semmiképp nem akarok felettük. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mások is megtennék-e ugyanezt? Én semmilyen körülmények között sem...


2011. aug. 4. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Erősen gondolkodom rajta.
2011. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a baratnom van kulfoldon tobb mint ot eve. 4-5 eves volt a kisfia amikor otthon hagyta. A kisfiu az apukajaval el. Sajnos azt kell irjam, hogy evente egyszer ha hazamegy az sok. :( Pedig a birosag az anyanak itelte csak az anya ket ev mulva ugy dontott, hogy lelep kulfoldre, igy a kisfiu visszakerult az apukahoz. Nagyon rendes az apa, le a kalappal elotte de amin az a szegeny kisfiu keresztulment... :( En nem tudnam megtenni, nekem is van egy kisfiam.
2011. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az igazsag az, hogy soha nem tudnank a masik ember fejevel gondolkodni, hogy az o adott kirulmenyei kozott te hogyan dontenel. Nehez lenne. De azt hiszem, mondhatom, hogy en nem mennek ki semmi esetre sem! Nem tudnam el, bocsanat, otthagyni a gyerekemet nagyon hosszu idore. Meg ha haza is jarnek, akkor is vissza kell menni, nem latnam, nem en nevelnem, soha nem alakulna ki kozottunk igazi anya-gyeremeke kozotti kapcsolat, max. ha kesobb o is ugy akarna, jo barati kapcsolat, de nem anyai. Bar az is igaz, hogy sok gyermekevel elo anyukanak sem alakul ki igazi jo kapcsolata a gyerekevel, de az mar mas teszta.

Szoval, en soha nem hagynam ugy ott a gyerekem, mar csak onzo okbol is, nem birnam ki nelkule:)

2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Még azt is nagyon erősen meggondolnánk a férjemmel, hogy Ő menjen-e. De mint anya, én nem mennék.
2011. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Azért ha az a kérdés, hogy tudjak e enni adni a gyereknek és biztosítani neki valamiféle jövőt, cserébe ne legyek vele napi kapcsolatban, vagy a létminimum alatt tengődjünk, jobb jövő lehetősége nélkül, de együtt mindig, hát én az előbbit választanám.
2011. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy harmadik ismerős anyuka szintén szerencsét próbált külföldön, egyedül vele beszélgettem erről a három ismerős közül (a másik kettőt csak úgy ismerem, hogy egy utcában lakunk, viszont nem vagyok velük baráti viszonyban). Ez a harmadik anyuka azzal érvelt, hogy a gyerek érdekében megy ki, hiszen neki is jobb lesz, ha több pénze lesz a családnak. Nem tudtam vele egyet érteni:( A pénz az én véleményem szerint nem pótolja a szülőt. Mellesleg én 3 napot is nehezen viseltem a kisfiam nélkül, amikor munkaügyben távol voltunk egymástól. Őt kevésbé viselte meg, mint engem. Ez a harmadik anyuka végül kiment külföldre, és két hét után visszajött, mivel nem bírta a család nélkül egyedül:( Sok pénzt bukott ezzel a családja. Két hónappal később talált munkát itthon, azóta jó az anyagi helyzetük is. Nekem nem érné meg elmenni, úgy érzem.
2011. aug. 4. 11:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Jelenlegi helyzetemben hálistennek nincs rá szükség, hogy ilyeneken gondolkozzam.


De ha belegondolok, hogy én milyen körülmények között nőttem fel, hogy volt ugyan két szerető szülőm, de vacsora az nem mindig, hogy egy-egy ruhadarab még a piacról is luxusnak számított, szóval erre gondolva biztos, hogy kimennék, ha ezzel a gyerekemen segítek. Persze úgy intézve, hogy minél hamarabb utánam jöhessen, de a terepet akkor is elő kell készíteni.


Van az az anyagi helyzet sajnos, amikor ezt meg kell lépni.

2011. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy ha egyszer abba a helyzetbe kerülnénk, hogy az anyagi helyzetünk miatt kénytelenek vagyunk külföldön munkát vállalni, akkor sem mennék egyedül a gyerekem nélkül. Maximum 1-2 hónap különélést tudnék elképzelni annak érdekében, hogy ahogy írjátok, előkészítsem a terepet az egész családnak külföldön. De az, hogy évekig ne én neveljem a gyerekemet, számomra elképzelhetetlen.
2011. aug. 4. 11:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Na de pl egyedülálló szülőként hogy a csudába vinnéd magaddal a gyereket a nagy semmibe? Először teremteni kell egy biztos alapot -legyen hol lakni, legyen munka, iskola-óvoda a környéken- utána, ha ez meg van, mehet a gyerek is. De azonnal a gyerekkel nekivágni felelőtlenség.
2011. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!