Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy ismerősöm, szeretek...

Van egy ismerősöm, szeretek hozzá járni, de már sokszor cikinek érzem, hogy sokat vagyok nála, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ő is bírja a társaságomat,6-7 órát is el tudunk dumálgatni,annak ellenére,hogy ő idősebb jóval tőlem.Ha megyek hozzá,mindig viszek neki valamit,de nem akarja elfogadni,üres kézzel meg ciki menni valakihez,kórházból ismerem,nagyon jófej
2012. aug. 8. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, nagyon-nagyon sok kapcsolat van a világon, ami nem egykorúak sablon-barátsága vagy egykorúak sablon-párkapcsolata vagy rokonság...

Örülj, ha kapsz valakit az életedbe, akivel szeretsz lenni, és akivel van mit adni egymásnak (időt, odafordulást, figyelmet, együttérzést).

Tényleg szükségtelen ajándékot vinni, de ha az aznapi kajához, folyadékfogyasztáshoz, rágcsához viszel valamit, az kitűnő!

2012. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Miért ciki? A néni egyedül van,gondolom magányos,sajnos nagyon sok idős ember van így.

Egy kis társaságért bármit megtennének,ő szerencsés mert ott vagy neki te ,akivel kijön. Viszel üditőt,nasit az bőven elég. Persze egyél az övéből is,mert azt sértésnek veszik ha kihagyod:)

2012. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Meg azért azt se feledd, hogy ez azért mjuk falun teljesen természetes, normális dolog, hogy törődünk az idősebbekkel, benézünk hozzájuk, esetleg megjavítunk pár dolgot, amiről vagy van tudomása vagy (még) nincs... Vagy vegyük pl. a gyerekkoromat, akkor sem volt ez gáz! Örültek nekünk, vigyáztak ránk, játszottak velünk az öregek. Nemcsak a nagyim, de mások is.


Volt pl. hogy megjöttem a suliból, (alsós voltam), és mivel nem voltak még otthon a szüleim, de kulcsot még nem mertek adni nekem, így becsengettem a szomszéd nénihez (Róza néni†, nyugodjon békében :"-(), akinél mindig volt finom házi szörp, meg valami keksz vagy sütemény illetve gyümölcs is, nagyon szívesen látott, és addig maradtam, ameddig csak akartam vagy meg nem jöttek a szüleim. Húsvétkor, karácsonykor is mindig átcsengettem hozzá, nagyon hálás volt, hogy gondoltam rá! :-)

Aztán ott a nagyim, aki most lesz pár hónap múlva -- ha megéri -- 98 éves.

Régen? Állandóan játszott velünk, társasoztunk, "lóverseny"-eztünk, dominóztunk, malmoztunk,... gyerekként néha még svindliztem is, (tudta nagyon jól, de csak nevettünk ezen, mikor tréfásan megjegyezte...). A fiókban mindig volt elrejtve Sport szelet (de az a körbevágott, papírcsomagolású), a kredenc sarkán lévő fémdobozban Győri Édes ill. Pilóta keksz, meg kakaós speci, az asztalon illatos, finom alma, meg más gyümölcs, (a többiből meg jól megszedtük magunkat a kertben... ;-) )

Keresztapám mostohaanyja, a nagyim unokatestvére(†) is ilyen volt. Őt pontosan ugyanúgy hívták, mint a nagyimat, s úgy bő féléve hunyt el, alig pár évvel volt csak fiatalabb nála. Amikor a keriméknél nyaraltam, de ők nem értek rá, ő ott volt nekem. Tréfás, jókedélyű, idős asszony volt, de elképesztő szeretettel és türelemmel fogadott ill. kezelt. És visszagondolva ez egyáltalán nem volt számomra gáz, és hidd el, inkább voltam nála, mint az utcán téblábolva zülljek el! :-o


Ma te ilyet hol látsz?



Az emberek manapság egyre inkább tesznek a másokra, nem azt nézik, hol tudnak nekik örömet szerezni, hanem egyenesen lefitymálják azokat, akik/amit tesznek értük, s kicikizik őket, ha olyasvmit csinálnak, ami a másiknak örömteli, csakazért, mert ők olyat nem csinálnak, vagy mert az az őszámukra a mondvacsinált "ciki" kategóriába tartozik! :-o


˙

Szerintem ne rúgd fel mindezt mondvacsinált képzelgésekkel! :-o

Te is leszel majd idős, te is örülni fogsz, ha valaki meglátogat, gondolj erre! Mert most még tehetsz azért a néniért, de ha ő majd nem lesz, bánni fogod, hogy itt volt egy jófej néni, aki mindig szeretettel gondolt rád, s akihez eleinte szívesen mentél, de te ilyesmiket gondoltál minden ok nélkül, és megtagadtad tőle a szeretetedet, holott ő nem tett semmit azért, hogy te ezt tedd!


Sírni fogsz, ha ő már nem lesz, ha te képzelegni kezdesz ilyeneket, mert igazából azt te is tudod, hogy semmi okod nincs rá! :-o Én is megkönnyeztem férfi létemre a nagyim unokatesóját (†), amikor elment. Előtte pár hónappal éppen arra vitt az utam, és beköszöntem hozzá... valahol éreztem, hogy be kell, mert lehet több nem lesz, de akkor is, olyan jó volt őnála. Ráadásul tele a háza emlékekkel, amik nélkül én sem lennék az, aki vagyok! :"-)


˙

Te am. fiú vagy, vagy lány, kedves Kérdező?

2012. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2012. aug. 8. 21:28
 15/16 anonim válasza:

Na, hát akkor meg pláne! Akár még tudna neked is olyan praktikákat mutatni, ami régen jól bevált, ma meg nemtudni mennyi pénzért akarják ugyanazt a tudást eladni a maiaknak! Te is látod, mert mondod,... a hölgy okos és jófej is, akkor nagyon sokat tudna neked segíteni, hogy még jobb, még tehetségesebb, még ügyesebb légy, ha szeretnél! :-)


Becsüld meg ezt a nénit, de nagyon, és verd ki a fejedből a hülyeségeket! :-o :-)

2012. aug. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
ok,kiverem a fejemből a hülyeségeket
2012. aug. 9. 05:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!