Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyen? Egyik ismerősöm...

Mit tegyen? Egyik ismerősöm vett egy fajtatiszta, tkv-es, közép ázsiai juhász kutyát.2 hónap múlva a kutyus érdekesen kezdett el járni (én figyeltem fel rá).

Figyelt kérdés
Mivel jómagam kutyákkal foglalkozom, (kiképzés, tehát tenyésztési körben nem vok annyira jártas, bár minőségi kutyáim vannak) nem volt nehéz kiszúrni és egyből DP.ra gyanakodtam. Két nap múlva az állatorvos megerősítette a gyanúm, hogy a kutya DP-s. Felhívtuk a tenyésztőt, akinek elmondtuk a problémánkat, majd heves szócsata, semmire nem jutottunk, azt is letagadta, hogy tőle vették a kutyát. Később kiderült, hogy ez a "tenyésztő" nem is tenyésztő, csak egy szaporító, aki ad a kutya mellé tkv-et, a kutyák egészségével pedig nem foglalkozik. Meghát semmivel sem... Mit tegyenek? Hova fordulhatnak ilyen ügyben? (Egyébként annyit szerettek volna kérni az illető személytől, hogy a kutyus ivartalanítását fizesse ki, úgyis családi kedvencnek szerették volna nem tenyésztésre.
2010. febr. 24. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem tehet, így járt (gondolom szerződés sem volt). Ezt a békát le kell nyelni, és tenni amit muszáj. Legközelebb legyen körültekintőbb, és ne csak a pénztárcáját nézze kutya vásárláskor. Biztos "olcsón" adták neki ;) .
2010. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt szerződés, amiben rögzítették, hogy ilyenkor (ha a kutya genetikai hibás) mi a teendő, akkor ennyi, nincs mit tenni.


Egy valamirevaló tenyésztő szerződésben vállal garanciát arra, hogy a kutyának a szülei szűrtek a fajtára jellemző betegségekre, és ha a kölyökben mégis feltűnne egy öröklődő betegség, akkor arra teljeskörű garanciát vállal: visszaveszi a kölyköt, visszaadja a pénzt.


Gondolom, a kölyök nem került 100-150ezerbe, csak a töredékébe. Erre mondják, holy olcsó húsnak híg a leve.


Én csak szegény kölyköt sajnálom, aki iszonyú fájdalmakkal fog élni, amíg el nem altatják végül, mert a helyreállító műtét rohadt sokba kerül, és gyakran semmit sem használ.


És ezt a rendszert éltetik tovább, ezeket a beteg, állandó fájdalommal élő kölyköket sokszorosítják tovább azok is, akik olcsón akarnak fajtatiszta kutyához jutni. :-(

2010. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Ez van. Legközelebb körültekintőbb lesz.
2010. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha adott valódi tk-t a kutyihoz, mégiscsak tenyésztő a szó hivatalos értelmében (hacsak nem hamis a tk, akkor viszont a hamis tk-ért fel lehet jelenteni a rendőrségen), legfeljebb egy lelkiismeretlen tetű.

Bár sajnos szerintem sincs lehetőségetek (hacsak tényleg nem hamis a tk) vele szemben, de azt gondolom, mindenképpen érdemes megkeseríteni az életét azzal, hogy minél több fórumon (Meoe, kutyás újságok, stb.) hírét viszitek, hogy (nem( kezelte a problémátokat.

2010. febr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Keressétek meg a MEOE jogászát, Dr. Pozsonyi Anikót.

Van öröklött,és szerzett DP. A szerzett, a helytelen táplálás, illetve mozgatás következménye lehet. De ez a kutyus még nagyon fiatal, ugyhogy valószinüleg öröklött a betegsége.

2010. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ismerősöm nevében is a válaszokat (akié a kutyus, mert nem az enyém). Én is ezt mondtam nekik, hogy nem tehetnek semmit, hiszen nincsen semmiféle szerződés, amiben a tenyésztő garanciát vállalna a kutyusra. Sajnos ez van. :-(

Nálam ilyen probléma még sosem volt a kutyáim közül egyikkel sem, mert körültekintően választottam kennelt. Inkább spóroltam pluszba pár hónapig, de normális helyről vettem meg a kutyámat. A tenyésztővel máig tartjuk a kapcsolatot.


Azt viszont nem értem, hogy ha egy kant már vettek két éve egy ezüstkoszorús tenyészetből, akkor a szukát mért nem onnan vették, vagy minőségileg ahhoz közel álló, vagy jobb kennelből? Pénzük lett volna rá... :S

2010. febr. 25. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!