Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti gyerekkorotokban értelmezte...

Ti gyerekkorotokban értelmeztetek félre szavakat, vagy kifejezéseket?

Figyelt kérdés

Én például amikor szüleim fölvittek a mamáékhoz és otthagytak,akkor a mamám azt mondta,hogy "elmentek dógozni".Én erre azt hittem,hogy anyámék egy nagy gurigát görgetnek egész nap.Azt hittem,ezt jelenti a "dógozni".És mindig mondtam,hogy én soha nem akarok dógozni.:)Olyan is volt,hogy amikor a mamáméknál töltöttem egy hétvégét,a mamám megjegyezte,hogy "anyádék most dógoznak és nem akarják őket elengedni."Én meg azt hittem,hogy bezárták őket a liftbe és ott görgetik a gurigát.:)

Nektek is volt ilyen?



#guruga
2012. aug. 9. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze:)

A hirdetéseknél azt hittem, hogy az Érd. az azt jelenti, hogy Érden van az eladó dolog.

2012. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

:)))))

Ez másnak nem annyira poén, de a lakótelepen ahol felnőttem, a háziorvosnak nagyon furcsa vezetékneve van. Ugye a szüleim hozzá jártak (Járnak ma is, és most már én is.), és a barátnőim szülei is. És kiskoromban apukám mindig mondta, hogy megyek a XY-hoz. És én mindig azt hittem, hogy ez valami nagy hely, ahova apának mindig mennie kell. Pár éve beszéltük ezt barátnőimmel, és ők is mondták, hogy mikor kicsik voltak és a szüleik beszéltek a háziorvosról, ők is azt hitték. :)) Biztos volt még most nem jut eszembe, de majd gondolkodom rajta.

2012. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a Faiskolával voltam így,én sokáig azt hittem az egy iskola,ahol fákról lehet tanulni.
2012. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
éjt Nap alá téve (éjt nappallá téve)
2012. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyesült Államokra azt hittem, az valami hatalmas épület. Mondták, hogy nagy, de el nem tudtam képzelni, hogy az egy ország:)
2012. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Haha az Érd.-el én is így voltam. Meg valamiért a vacsit (mint vacsora) a gyümölccsel kötöttem össze :D
2012. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban a templomban énekeltük, hogy "...a Jézushoz elvezet..." én meg úgy értettem, hogy "a Jézushoz evezek", csodálkoztam is, hogy miért kell hozzá evezni.
2012. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezek jók:DNekem még olyan is volt,hogy arra,hogy "magyar",azt hittem,hogy egy nagy kapu.Aztán megtudtam,hogy van "angol" is.:)
2012. aug. 9. 20:37
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az "arrú kódú" kifejezést nem tudtam értelmezni, és a disznósajtra azt hittem, hogy rendes tejből készül, de egy malac van a csomagoláson.
2012. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Lassan járj, tovább élsz...(érsz)
2012. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!