Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Goth és az Emo stílus...

A Goth és az Emo stílus között mennyi különbség van?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 21:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

A goth nem siránkozik a rossz felett, hanem elfogadja. A halált nem várják, de elfogadják, és addig élvezik az életet, alkotnak és elmélkednek, megtalálják a csúnyában, a rosszban a szépséget, a különlegességet.

Művészlelkek sokszor és eléggé elvont gondolkodásúak.

Érdekli őket a misztikus világ, a sötét dolgok, pl vámpírok, boszorkányság, stb de nem akarnak meghalni, pláne nem öngyilkossággal...


Egy emo-s sír, hogy de szar a világ és meg akar halni... manapság. Pedig eredetileg az érzelemmentesség elleni lázadás volt a lényege, csak hülye divatirányzat lett, a legtöbb emos azt sm tudja, miről is szól az emotional rock stílus...

2009. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
5%

Semmiben. Aktuális hóbort mindkettő.

A befolyásolható fiatalok begyűjtéséről van szó.

Nézz ki majomként meg feketén meg akárhogy és lesznek? barátaid meg tartozol valahova. Nehogy már a teljesítményeddel vagy az eredményeddel tünjél ki a sok senki közül. Az ciki.

Sok ilyesmi volt , van a világban, mindig a fogékonyakat az akaratgyenge embereket gyűjtik össze aztán eladnak nekik erre hivatkozva egy kitalált világot és persze a felépített piacot. Mindenki kinövi előbb-utóbb

2009. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

"Aktuális hóbort mindkettő." Már bocsi, de a goth stílus a 70-es években kezdett kialakulni és még mindig vagyunk elég sokan. Akkor még nem volt a gothokra épülő "iparág", mindenki maga varrta a ruháját, stb. De attól még létezett. Szerintem nem igazán lehet aktuális hóbortnak hívni egy 40 éves szubkultúrát.

És a másik: a goth egy szubkultúra, nem csak sajátos öltözködés tartozik hozzá, hanem sajátos világszemlélet és gondolkodásmód, és zenei világ.

Az emosok manapság már mindent (még a kézvagdosást is) csak divatból csinálnak sokszor... Semmi mögöttes tartalom...

És egyébként is, ma már mindenre külön iparág épül...

2009. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem nem igazán lehet aktuális hóbortnak hívni egy 40 éves szubkultúrát."


Szerintem sem, de 40 éves?? szubkultúrát? A goth szó a gothicból származik. Nem az építészeti stílusból, hanem a gothic novelre utalva, ami egy 18. század végi-19. század eleji irodalmi műfaj (romos kastélyok, vámpírok, kísértetek, élőholtak...). Persze a mai értelemben vett goth valóban egy 30 éves szubkultúra, de egy olyan életérzést és gondolkodásmódot, szemléletet visz tovább, amelynek a korai romantika korában vannak a közvetlen előzményei. Nem véletlen, hogy goth-ok között sok művészet- és költészetkedvelőt, filozofáló vagy misztikus hajlamú egyént lehet találni, és általában elég sok köztük az értelmes vagy művelt ember. Az emo ehhez képest külsődleges, csupán egy halom modorosság.

2009. júl. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, hogy maga az életszemlélet több, mint évszázados, de maga a goth stílus kezdett el valamikor a 70-es-80-as évek közben kialakulni, az öltözködés, a divatellenesség, stb.

Én erre gondoltam.Arra ami szembetűnő a mai átlagembernek, és azok leginkább a külsőségek, azok viszont nem olyan régiek, kb 30-40 évesek...

2009. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
11%

22:03-es, nagyon megfogtad a lényegt, ezt én sem tudtam volna szebben mondani!!!!!

Ébresztő! Emberek! Az egyéni teljesítménnyel, az erővel, akarattal, az emberi értékekkel tűnjetek ki a sok senki közül! Ne azzal hogy beálltok az egyik sorból a másikba!

Szubkultúrák nélkül is lehetne szép a világ!

2009. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
Érdekes,én gothnak vallom magam,és sosem a stílusom miatt b-szogattak,hanem azért mert "túl okos vagyok". Amiből annyi az igaz,hogy sokat olvasok,mert minden érdekel,és rengeteg dolgot megjegyzek. A tanáraim kedvelnek és dicsérnek,és az eddigi osztálytársaim mindig hozzám jöttek ha nem értettek egy témát,vagy le kellett nekik rajzolni valamit,mivel mindenkinek szívesen segítek.
2009. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

ha már itt vagytok nézzétek meg ezt a videót, egy Goth csajról, mert szerintem kicsit durva ahogyan kinéz.

http://www.youtube.com/watch?v=NlVQJwBq44Y


amúgy köszi a válaszokat, jó tartalmasak voltak, és még tanultam is belőlük.:D

2009. júl. 21. 19:04
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

"Az egyéni teljesítménnyel, az erővel, akarattal, az emberi értékekkel tűnjetek ki a sok senki közül! Ne azzal hogy beálltok az egyik sorból a másikba!"

28 éves vagyok, 2 diplomával, PhD hallgatóként az egyetemen oktatok (igen, feketében, mint máskor :P ) és hamarosan doktorálok is, ezen kívül novelláim, verseim jelentek meg, - és goth vagyok, és az is maradok, mert itt találtam meg magam. Ugyanakkor a goth csak egy aspektusa s személyiségemnek, nem fedi le teljesenm ahogy a többiekét sem! Attól, hogy egy dolog, egy adott ízlésvilág és érdeklődési kör közös bennünk, még messze nem vagyunk egyformák! Különben meg arra nem gondolsz, hogy az átlag illetve a divat is egy sor, amibe meg Te álltál be - csak az a sor nagyobb, így senki nem veszi észre, aki benne van, hogy ő is sorban áll?

A többit előttem már nagyon szépen elmondták a többiek. Minden egyes történelmi kornak megvoltak a maga "goth-jai."


Szubkultúrák nélkül is lehetne szép a világ!

2009. júl. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
A fenti utolsó mondat, a "szubkultúrák nélkül is lehetne szép a világ" természetesen idézet, csak elfelejtettem rá reagálni: ha olvasol szociológiát, biztosan tudod, hogy egy teljesen konformista társadalom életképtelen lenne. Éppen attól "szép a világ", (bár én ezzel eleve vitakoznék :P ), hogy mások vagyunk, sokfélék vagyunk. Mit ártanak Neked a szubkultúrák, senki nem akar erővel beleráncigálni valamelyikbe! :)
2009. júl. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!