Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a realista...

Mi a különbség a realista stílus és a naturalizmus között?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
wikipedia,google
2010. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél :S
2010. jan. 5. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:

azért nehéz mert eléggé egybefolyik a 2,szinte nem is választható külön..:8

de gondolkodom rajta...

2010. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. jan. 5. 11:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ezt találtam....-->

"irodalmi és festészeti irányzat a 19. század második felétől - képviselői egyaránt szembefordultak!! a realizmus korabeli válságával és a romantika üres moralizálásával, s a pozitivizmus filozófiája jegyében a valóság aprólékos megfigyelését, kísérletező feltárását tűzték ki célul.



sztem nagyon sok ponton egyezés van köztük,ezekre külön-külön tudsz példákat keresni..

Tehát a realizmus sokkal inkább a korabeli válságra rávilágító,negatív érzelmeket,élethelyzeteket bemutatni kívánó,pesszimista világszemléletű irányzat.Több mögötte a társadalmi/politikai jelentésbeli tartalom,utalás.


A naturalizmus is a valóságot ábrázolja mint a realizmus,de a természet és az embert körülvevő környezetre helyezi a hangsúlyt.Nem negatív világszemléletű..Az esztétikum áll a középpontban...

Szóval sztem a technikában nem sokban különböznek inkább világfelfogásban,szemléletmódban..De ez csak a saját meglátásom.Nem 100%.


2.voltam

2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

még annyit h.a realizmusnál sokszor egy társadalomkritikának is felfogható a mű.

Alapvetően a témaválasztásban eltérnek ezek a stílusok..


megint 2.voltam

2010. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2010. jan. 5. 11:32
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor ez így jó lesz? Realizmus: A tipikus vagyis a jellemző általános érvényű élethelyzetet és konfliktusok ábrázolását tűzte ki célul maga elé A naturalizmus: a a természet és az embert körülvevő környezetre helyezi a hangsúlyt.Nem negatív világszemléletű..Az esztétikum áll a középpontban.Sokszor a lényegtelen dolgok állnak központban. Ez így jó?
2010. jan. 5. 11:36
 9/16 anonim ***** válasza:

A naturalizmus NEM válogat lényeges-lényegtelen részletek közt.Mindent egyformán fontosnak tart.Ez így biztos.Erre javítsd.

Sztem még a realizmushoz a társ.kritikiai jelleget+mögöttes tartalmat is írd oda.amúgy jó lesz.

megint 2.voltam


jah és mindkettő objektív irányzat.ezt elfelejtettem.-Ez közös pont.

2010. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#kritikai
2010. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!