Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem akarok rászokni az alkohol...

Nem akarok rászokni az alkoholra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és idén ittam először sokat, részeg is lettem, életem első csókját egy undorító vadidegen pasitól kaptam, aki le is akart fektetni, de annyi eszem volt, hogy ne engedjem neki... ezt még kb. 1 hónap után sem tudom elfelejteni, bűntudatom van, máig kísért az emlék..

Azóta egy táborban, ahol nálam mindenki idősebb volt, és mindenki ivott (én is- miért ne) szinte minden este megszédültem és becsiccsentettem, részeg kb. 3 alkalommal voltam.. megtapasztaltam milyen, stb. Azóta nehezebben oldódok fel társaságban, új emberek közt csak azt várom hogy mikor bukkan elő valami ital, hogy felszabadult lehessek, aztánmásnap pedig szánalmasnak tartom magam, amiért csak így tudok oldott lenni... tény, hogy most megyek gimnáziumba és sokat fogok bulizni járni, de nem akarok kiégett, lecsúszott alkoholfüggő lenni, mire leérettségizem... de ha viszont mindenki más iszik, és én nem, nem tudom átvenni az ő hangulatukat, hogy akkor felpörögve vagyok boldog úgy hogy ők részegek... mit tegyek?

14 lány


2012. aug. 13. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
NE IGYÁL!!! Tuti módszer!
2012. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Járj jobb társaságba, és nézz szembe a ténnyel, hogy csak Te vagy felelős azért, alkoholista leszel-e, nem valami külső ok, hajlam, probléma.
2012. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Heh, én is 14 évesen voltam részeg először. Azóta se. Kipróbáltam milyen, nekem nem jött be. Azóta, ha alkohollal kínálnak, egyszerűen visszautasítom. :) Meg a másik dolog, hogy alapból nem járkálok ilyesféle "bulikra", koncerteken sem szoktam inni, jól elvagyok nélküle. :)
2012. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki ,hogy bírod a piát.


Én 15 éves fiú vagyok hetente legalább egyszer berúgok, naponta iszok valami szeszt.


Így legalább nem fognak a középiskolában kiközösíteni.

2012. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Így legalább nem fognak a középiskolában kiközösíteni."


- Nem, de legalább tönkreteszed magad. Halleluja!


Egyébként csak ezért sehol nem közösítenek ki.

2012. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem...
2012. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezzel csak al úzerek mentegetőznek, illetve az alkoholszerető fiatalok használják védekezésképp.
2012. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az a "legjobb" az egészben, hogy nem bírom jól a piát.. 4-5 korty sörtől már tompa vagyok.. de elhatároztam, hogy lehet hogy lassabban fogok feloldódni de nem fogom tönkretenni magamat..kólát fogok inni, ilyeneket, amitől pörgök de nem alkohol... nem akarom tönkretenni magam, nem akarom ott találni magam egy nap, ahol nem akarom látni magam most...
2012. aug. 13. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor itt a nyár én már hozzászoktam a szeszhez,te is tégy így. Így legalább bírni fogod a középiskolát.
2012. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az még határeset ha csak bulikban iszol! De ha már napközben is kell a pia akkor gáz van!
2012. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!