Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen nem akarok kolis lenni?

Figyelt kérdés

Művészeti Középiskolába jelentkezek táncra és nem szeretnék kolis lenni nagyon ragaszkodom még ide anyáékhoz..De viszont sokáig lenne órám nagyon egy nap..mit tegyek?


ja és szerintetek háti vagy oldal táskát vegyek?:-)


2012. jan. 29. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

A kollégium jó dolog.

Mindennek ára és következménye van. A művészetis sulinak az, hogy estig tart és kilenc-tízre érnél haza néhanapján, úgy hogy holnapra tanulni is kell.

Hátitáskát. Elég sok a cucc, és nem hiányzik a táncos karrieredbe egy gerincferdülés szerintem.

Üdv! Egy exművészetis!

2012. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen messze laksz az iskolától?
2012. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de nem lennének megértőek a tanárok,hogy engedjenek el mert lekésem a buszt?nem akarok kolis lenni komolyan:( nagyonfélek
2012. jan. 29. 19:00
 4/14 A kérdező kommentje:
egy fél órára.
2012. jan. 29. 19:01
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Egy idő után nem lennének megértőek.

Mitől félsz?

Elvisz a mumus?

2012. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hátit. Sokkal egészségesebb, mint az oldal, amitől gerincferdülést kaphatsz.

Ha nem szeretnél kollégistának lenni, akkor ne legyél. De ezzel a saját dolgod nehezíted meg. Sokáig vannak óráid, nagyon kifáradsz. Mire hazaért este van, és akkor még állj neki tanulni is. Ezt Te sem bírnád, főleg, hogy a tánc szak rettentően fárasztó. Szerintem próbáld meg a kolit. Nagyon jó dolog, önállóságra tanít, mély barátságokat épít és rengeteg élménnyel gazdagít. Aztán ha neked mégsem jön be, hazaköltözöl a koliból. De elmondhatod, hogy megpróbáltad. Én is nagyon ragaszkodtam, kézzel lábbal tiltakoztam a kollégium ellen. A sors úgy hozta, hogy nem volt választásom, ott kellett laknom. Mondanom sem kell, imádtam! Szabad vagy, megtanulod beosztani a pénzt, és még rengeteg előnye van, amit nem is gondolnál. Ezek mellett a család hiánya eltörpül, elszórakozzátok az időt. Hétközben olyan elfoglalt vagy, hogy fel sem tünik, hogy nem otthon vagy. Mellesleg ott a skype, a telefon, hétvégente pedig hazamész.

2012. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de engem az is bánt,hogy a legjobb barátnőmmel nem lehetek..hát nem tudom át gondolom majd de nem szeretnék kolis lenni..
2012. jan. 29. 19:05
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem menj koliba. Ugyan én nem tánc-, hanem zeneművészetibe jártam, de gondolom, hasonló az oktatás. Sokszor kellett bemennünk reggel gyakorolni, mert akkor volt terem, tizedikben meg olyan órarendem volt, hogy három nap is este kilenckor végeztem. Emellett elvárták, hogy rendszeresen járjunk koncertekre, ami érthető, és azok is későn vannak.

Nagyon sokszor nagyon örültem annak, hogy kolis vagyok, és nem kell hullafáradtan este 9-10 körül még hazabuszoznom. Meg reggel is jó volt, ha felkeltem háromnegyed hatkor, hatra már benn is voltam, aki messzebb lakott, az fél ötkor kelt.


Hétköznap úgyse lesz időd a szüleidre. A hétvégét meg úgyis velük töltöd. Nem olyan rossz az a koli :)

2012. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan 15 perc az út a városba,de van,hogy egy nap 4-6 kell buszoznom.

Inkább buszozok.

Ott tudok tanulni vagy esetleg megírni a házit. A fél óra sem olyan sok. Annyi idő alatt én pont megtanulnék valamit.

Én meg az állataim miatt sem lettem kolis.


Én is táncolok,angolom és rajzom is van ezért kell ennyit buszoznom egy nap,de nem bánom. És nem bírnám a kollégiumot a megkötések miatt. Én szinte itthon egyedül vagyok,szüleimmel reggel ritkán találkozok-este meg olyan 8-9 körül érünk haza így csak hétvégén vagyunk szinte együtt meg egyke is vagyok és megszoktam magam körül a rendet meg a napirendem,nem bírnám.

Ekkor tanulj,akkor egyél stb.. így én azt csinálok itthon amit akarok.


Szerintem is próbáld ki esetleg a kolit meg a bejárást is és eldöntöd. Igazából a kolinak is sok előnye is van,nem felétlen kell rossz dologként felfogni az egészet..tök jó dolog is kisülhet belőle és lehet,hogy megszeretnéd.

Nem vesztesz semmit ha kipróbálod.:)

2012. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hát én mikor egyetemre jártam, az egyetemig átlag egy óra volt az út (Budapest). Volt, hogy nyolcig volt órám, és utána tanultam, szerintem fél óra nem vészes, és ha ennyire nem akarsz kolis lenni, és van még buszod is az órák után, akkor ne legyél.
2012. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!