Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a barátnőmnek...

Hogy segítsek a barátnőmnek amikor nagyon maga alatt van? 18/L

Figyelt kérdés
Családja, és az anyagi problémáik miatt sokszor van maga alatt...néha felhív vagy leírja mi a baj, ilyenkor segítek neki adok tanácsot elmegyek hozzá megnyugtatom vagy valami...de legtöbbször olyan szinten levegőnek néz hogy alig hiszem el hogy nem velem van a baja :/ Mogorva, rosszkedvű, és ez kb. hetekig. Próbálok segíteni, de néha nem akar beszélni velem a dolgokról,magában őrlődik. Hogy segítsek neki ilyenkor? A hagyjam békén módszer se jött be :(
2012. aug. 14. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából iylenkor nem tudsz mit csinálni. Ez az ő és a családja problémája, beleszólni nem lehet és néha "Olyat" kérdezni sem, ami arra utalna, hogy te túl kíváncsi vagy az otthoni dolgaira. Annyit viszont tehetsz, mint barát, hogy eltereled a figyelmét addig, amíg csak teheted. Hívd ki délután teniszezni, keresztrejtvényt fejteni egy parkba, több embert hívsz számháború, stb. Tudom nagyon gyerekes játékok ezek, de addig se jár a fejébe a rossz otthoni dolgok. Menjetek ligetbe, egy pléddel, némi szendviccsel, beszélgessetek minél többet, pasikról, hülye osztálytársnőkről stb..:) Támasz kell neki. (:
2012. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vidd el szórakozni, ebédelni vagy vacsorázni ahol kikapcsolódhat. Szerintem ez meg fogja nyugtatni és nem fog levegőnek nézni mert fogja érezni hogy törődnek vele.
2012. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam vinni kikapcsolódni vagy szórakozni, de azt mondta hogy most egyáltalán nincs olyan hangulatba hogy ilyesmivel foglalkozzon..
2012. aug. 14. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Indíts el egy saját vállalkozást, keress belőle sok pénzt, és ha megcsináltad, tanítsd meg neki is, hogy lehet ezt csinálni.


Véletlenül sem írom, hogy ezt kéne tenned, de ötleteket kértél, hogy segíts egy anyagi problémákkal küszködő lánynak. Ez az ötlet működőképes.

2012. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem azt kérdeztem,hogy az anyagi problémáját hogy oldjam meg, hanem hogy mint barát mit tudok ilyenkor tenni..
2012. aug. 14. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 22:26

Rendben. Az eredeti kérdésben nem volt benne a "hogy segítsek?" mellett, hogy az anyagi probléma megoldásában való segítség nem érdekel. Most, hogy ezt leírtad, már látom, hogy nem az én válaszomra vártál, úgyhogy kérlek, az előző válasom egyszerűen tekintsd tárgytalannak. Ettől függetlenül a véleményem fenntartom, hogy egy anyagi problémával küzdő embernek a legnagyobb segítséget az jelenti, ha valaki segít neki, hogy meg tudja oldani az anyagi problémáját (nem azt írtam, hogy megoldja helyette). Egy baráttól is ez a legnagyobb segítség, akárcsak bárki mástól. Természetesen más módon is segíthetsz, és ha irritál a válaszom, kérlek, tekints el tőle. Jó szándékkal írtam, nem talált. Van ez így.

2012. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!