Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan segítsek belátni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek belátni a barátnőmnek, hogy a gyerekek érdekei a legfontosabbak?

Figyelt kérdés

most válnak,van egy 3 és egy 5 éves kisgyerekük. a férj azt mondta neki,ő hajlik mindenféle megegyezésre,de csak akkor ha közös a felügyelet,mindenben közösen döntenek,és a gyerekek olyan időközönként vannak nála illetve a barátnőmnél,ahogy szeretnének. vagyis ha pl 1 hétig csak apánál vagy anyánál akarnak lenni,egyikőjük sem korlátozza őket.


a barátnőmnek ez nem tetszik,szerinte a férje el akarja tőle venni a gyerekeit-ami egyáltalán nem igaz,de nagyon szereti őket és egyáltalán ne boldog attól szétszakad a család,hozzáteszem a nagyobbik gyerek is nehezen viseli mert nagyon apás.


a barátnőmnek már van új kapcsolata akihez hamarosan mindannyian odaköltöznek. ebbe sem szólt bele az apuka,csak a fentieket kérte.


én mondtam a barátnőmnek h ez a gyerekek érdeke ezt ne vegye támadásnak,elég nehéz nekik h fél éven belül apuka elköltözött,anyuka meg máris másik "apukát" és testvéreket talált,akikhez ráadásul oda is kell költözni.


de a barátnőm csak puffog h ő ezt nem hagyja annyiban


én megértem őt is de a férjét is,legfőképpen pedig a gyerekeket.


azt még tudni kell,hogy mindannyian ugyanabban a kisvárosban laknak,néhány utcára egymástól,vagyis attól h pl a gyerek 1-2 hétig apázik,még nm kerül el a megszokott környezetéből-ovi.


apuka férjnek talán nem volt tökéletes,de a gyerekeit imádja,őmiattuk sokáig nem akart belemenni a válásba,de a barátnőm végül kiadta az útját. a pasi otthagyott nekik mindent-házat,kocsit-és szép gyerektartást fizet. sokat viszi el a gyerekeket,minden nap hívja őket,stb


köszönöm a segítséget


2012. máj. 24. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
A barátnőd nem a gyerekek érdekeit tartja szem előtt, hanem azt, hogy neki mi a jó.Fontosabb az új pasijával az összeköltözés, amikor még a gyerekek meg se szokták az új helyzetet. Szomorú, sajnálom a gyerekeket.
2012. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én már alapból a válással se értetem egyet,de én más típus vagyok,én nem rúgnám fel a házasságom olyan okok miatt mint ő.
2012. máj. 24. 13:44
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha ő mindenáron ellenkezik és nem tudja belátni, hogy lehet nem volt jó férj a párja, apának viszont kívánni sem lehetne jobbat, akkor nem tudsz mit tenni sajnos.


Olyan szempontból egyetértek a nővel, hogy az szerintem sem tenne jót a gyerekeknek, ha majd iskolaidőben hol itt vannak hetekig, hol ott. (már amíg kisiskolások) Jobb lenne egy rendszer, amíg ilyen kicsik, hogy ebbe szokjanak, ne mindig egy nagy katyvasz legyen, hogy most anyu apu anyu apu apu apu anyu anyu stb. és már ők sem tudják hogy mivan. Abban nem látok kivetni valót, hogy akkor találkozzanak az apjukkal, amikor akarnak. Azok alapján amit leírtál, ezt apuka is így szeretné, foglalkozna velük. Ha nincs akadálya (délutáni program, bármi), akkor miért is ne?


Beszélgess vele arról, hogy nekik még is csak ő az apjuk és ne akarja ezt áthárítani az új párjára, teljesen kizárni apát az életükből, mert annak nem lesz jó vége, pláne ha apuka tényleg mindent odaadna a gyerekekért! Ez még hátrányára is válhat a későbbiekben, amikor kiderül, hogy apuka minden igyekezete ellenére még is elperelte a gyerekeket és anyu miatt nem láthatták csak olyan ritkán az apjukat. Nem jó az senkinek, ha amúgy szépen alakulna minden!

2012. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

mint írtam pár utcányira laknak és már volt olyan h 5 napig apánál voltak.. szóval nem lenne katyvasz,főleg mert apuka, ha anyuka elköltözik,visszamenne a közös házba,ahol minden ugyanúgy marad a gyerekeknek-új pasinál újat kapnak mindenből-vagyis mondhatni akkor járnának haza. valószínű pont ezért fél a barátnőm h akkor majd hozzá nem jönnek.amit kétlek hiszen kicsi gyerekeről van szó


sztem engedni kéne h menjenek a gyereke amikor akarnak,mert ez a helyet nagyon nehéz nekik.mondtam neki h gondoljon bele ha ő vágyódna valahová,és nem lehetne menni,még neki is rossz lenne pedig ő felnőtt,megérti,hát még egy pici gyereknek,aki minden nap apukájával aludt el most meg semmi sincs úgy mint régen

2012. máj. 24. 13:56
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Undorító,amikor egy nő így viselkedik.Erre nem is lehet mit mondani.Az ilyen minek szül gyereket?Te jó ég.Az én anyám sem jobb,úgyhogy fáj,amikor azt kell hallanom,hogy a pasi fontosabb,mint a gyerekek érzései.Lehet,jobb lenne,hogyha az apához kerülnének,nem?
2012. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Én csak az ott alvásokra mondtam, hogy talán tényleg nem lenne jó, ha ilyen pici gyerekekként össze-vissza aludnának hol itt, hol ott, de nem tudom, ebbe én nem szólhatok bele, nyilván a gyerekektől is függ, hogy mennyire érzékenyek, alkalmazkodóképesek.

Azt teljesen természetesnek tartanám, hogy akkor menjenek át az apjukhoz, amikor akarnak és amikor persze nincs más programjuk.

Megkéne valahogy értetned a barátnőddel, hogy a gyerekeknek az a legjobb, ha nem tiltja őket el az apjuktól. Figyel rájuk, szereti őket, tisztességesen fizeti utánuk a gyerektartást, semmi kifogás nem lehet igazán ellene, akkor miért ne nőhetnének fel apával!? Azt mond el neki, amit írtam, hogy vigyázzon most hogy dönt, nehogy később a hátrányára forduljon a dolog és pont ezért "meneküljenek" tőle majd a gyerekek!

2012. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát sajnos egyelőre zet nem érti. nekem az is furcsa h az ő új pasija egy szent,de arról meg van győződve h a férjének csakis k.urvái lehetnek... hozzáteszem,nyilván nem él szerzetesi életet,de még egyszer sem volt nő mellette amikor a gyerekeivel volt,még akkor sem ha csak úgy összefutottak valahol,vagyis nagyon diszkréten csinálja ha van is valakije


most tudom úgy néz ki h a pasit pártolom,ami nem így van,csak jelen pillanatban vele jobban egyetértek..

2012. máj. 24. 14:15
 8/16 anonim ***** válasza:

Kezdem egyre jobban azt érezni, hogy a barátnőd féltékeny a volt férjére, vagyis arra, hogy a gyerekek szeretik őt is, s vele is akarnak lenni.

Nagyon nem fog jól járni, ha az apa ellen beszéli a gyereket, nem is beszélve arról, hogy ez undorító dolog.


A másik meg az, hogy a volt férj tiszteletben tartotta a gyereke érzéseit, mint írtad nem volt ott idegen nő, amikor a kicsiket vitte. Ellentétben a barátnőddel, aki már egyből az új pasihoz akarja költöztetni a gyerekeit.

2012. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én sem értem hova rohan,lenne alkalmuk bőven együtt lenni,szinte a fél hónapot apukánál vannak a gyerekek.. de ő már az új esküvőt tervezgeti és azon van h érvényteleníttesse az egyházit
2012. máj. 24. 14:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Elég hamar tud új kapcsolatot kezdeni. Én még mindig azt érzem, hogy neki fontosabb az új pasija, mint a gyerekek. Ezek után egy szava sem lehetne a volt férjéről, hisz pont hogy ő csinálja azt, amit az exéről állít.
2012. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!