Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen irigy idióta sok...

Miért ilyen irigy idióta sok ember?

Figyelt kérdés

Felvettek SOTE-ra, most fogok kezdeni.

Egy faluban élek hivatalosan, és most veszem észre, hogy amióta kiderült az "örömhír",mennyi ember néz rám nagyon rosszindulatú ábrázattal. Olyan emberek is, akik korábban köszöntek, akikkel néha váltottam pár szót, teljesen megváltoztak velem szemben. Nem köszönnek, kibeszélnek a hátam mögött, ha meglátnak, úgy néznek végig rajtam, mint egy darab sz*ron. Mint utóbb kiderült, jó páran (akik többnyire rokonoktól/barátoktól hallották korábban, hogy hová készülök) már régóta csak kinevettek, hogy engem úgysem fognak felvenni, meg gúnyosan röhögtek a teremen. Most meg full irigyek lettek, hogy sikerült a felvételi.

Ez engem egyrészt bosszant, másrészt bánt, lehangol, ugyanakkor jót röhögök is rajta. Miért ilyenek az emberek?:( Pedig én mindig próbáltam velük kedves lenni, meg soha nem bántottam őket. valahol tényleg rosszul esik, ámbár megszokhattam volna ezt a magyar (falusi) mentalitást. Persze ezzel nem akarok egy kalap alá venni mindenkit:)



2012. aug. 20. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez tipikus. Vidéki kisvárosban lakom. Amikor megszünt a munkahelyem naponta húszan szólítottak meg az utcán ilyen dumával: mi történt?, kirúgtak?, mihez fogsz most kezdeni?


Sikerült a szakmámban elhelyezkedni, elég jól keresek - na azóta nagyon megutáltak.

Ez van vidéken, én lesz@rom mindet.

2012. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, Neked meg sok sikert az egyetemhez.
2012. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert megrémülnek azon ha valakinek sikerül kitörni egy bizonyos közegből. Mivel nekik sohasem sikerült (mert nem is próbálkoztak) így marad az irigység!

A megoldása az, hogy baromi nagy ívben lesz@rod őket! Budapesten vagy egy nagyobb városban ez tudtommal ismeretlen dolog.Azt a közeget ami visszafog a tanulásban és a fejlődésben, irgalmatlanul gyorsan el kell felejteni!

Itt a nagyvárosban csak a méteres lcd tévédet fogják irigylni :))

2012. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van. Tőlem, mióta meglehetősen sokat keresek [iszonyú sok munkával] a régi ismerőseim 90%-a elfordult az irigység miatt...
2012. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Ilyen kérdéseknél mindig azt érzem, hogy a kérdésfeltevő beképzeli az egészet. Őszintén, ki a lófüttyöt izgat, hogy hova vettek fel? Engem is most vettek fel egyetemre, mégsem változott semmi.

(Budapesten kívül meg minden vidék? Milyen b.romság már ez? Az ország 4/5-e buckalakó paraszt, vagy mi?)

2012. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Lehet, hogy valakik durván elhencegtek vele, és az fájt nekik. Amúgy meg kocsmázni kell velük rendesen.
2012. aug. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen..., ismerős. De ez nem csak falun van így. Én Pesttől 60 km-re lakom egy "kis" városban, Tatabányán, és én is szembesültem vele.

Szerintem az emberek irigysége független attól hogy falun laksz vagy városban.


Én úgy fogalmaznék hogy nem minden ember, de sokan irigyek, és sajnálják tőled a jót. Sajnálják hogy jó iskolába vettek fel, (hogy egyáltalán felvettek?!), sajnálják hogy el is tudod végezni majd, hogy lediplomázol, hogy jó munkád lesz, és jó fizetésed. Sajnálják hogy ez mind nem velük történik meg.


Mivel jó képet nem tudnak vágni a sikereidhez, marad a közöny, meg a sz*r-nak nézés. Az emberek nem tudják megemészteni mások sikereit. Ehhez hozzá kell szoknod. Már nem fognak soha úgy rád nézni mint régen, nem fognak kedvesen csevegni veled... mert te le fogsz tenni valamit az asztalra, ők meg nem. Vagy ha idősebb emberről van szó, akkor a gyereki nem.


(Nálam is ez volt a helyzet. A szomszéd lány aki velem egyidős, a középiskolát sem tudta elvégezni, nem hogy egyetemre jelentkezzen.... nekem sikerült bejutni főiskolára, és el is végzetem kiváló eredményekkel. Akkora szálka volt ez az anyja, -szomszédasszony- szemében, hogy azóta nem jön át hozzánk, nem beszélget anyukámmal, nem hoz neki a kertjéből zöldségeket, amit azelőtt mindig tett, csak kelletlenül nyög egyet ha összetalálkozunk valahol hogy "szia/sztok".)


Szóval fel a fejjel! És ne foglalkozz az irigyeiddel. Inkább nevess egyet, légy büszke magadra! Ilyen emberek mindig lesznek, és mondom, nem csak a szülőfaludba. Meglátod az egyetemen is lesznek irigyeid, mert neked a vizsgád 5-ös lett, neki meg csak 2-es. :)

2012. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
16%
Nekem olyan érzésem van a kérdésed alapján, hogy te nézed le azokat az embereket. Én is falun élek, az én gyerekem is egyetemre jár, de soha nem néztek rá "rosszindulatú ábrázattal". Ha már korábban "gúnyosan röhögtek", akkor valószínűleg már a felvételi előtt se nagyon szerettek. Talán kicsit magadba kellene nézned, visszaolvasnod, hogy milyen stílusban írtál róluk. Próbáltál mindig kedvesnek lenni. Lehet, hogy nem mindig sikerült? Komolyan gondolod, hogy az egész falu azzal foglalkozik, hogy téged felvettek? Ha olyan a hozzáállásuk hozzád, ahogy leírtad, akkor nagyívben lesz@rják.
2012. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!