Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen baromi igazságtala...

Miért ilyen baromi igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Az egyik ember nem tudja, hogy tudna végre valahogy összeköltözni a párjával, akivel már hosszú évek óta szeretik egymást, csak egyszerűen nincs meg az anyagi háttér és nagyon nehéz azt előteremteni,

a másiknak meg megveszi apuci a többmilliós lakást neki pedig semmi dolga nincs, csak szépen beköltözni és a kisujját sem kell mozdítania semmiért.


2012. aug. 24. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ismerős a helyzet. Amíg nem tapasztalják a saját bőrükön, hogy milyen jó is nekik, addig nem veszik észre, természetes lesz. Én mondjuk hiszek abban, hogy előbb-utóbb mindenki megkapja, ami neki jár. A pár egyszer összeköltözhet, a másik pedig egyszer elveszíti azt az anyagi hátteret, és nem tud majd megállni a lábán. Ha mégsem, ott a Túlvilág...
2012. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Én azt vallom fiatal fejjel, hogy akik megküzdenek fiatalon az anyagi javaikért, azok már túl lesznek egy hatalmas próbatételen. Gyűjtenek, küzdenek azért, hogy együtt lehessenek, harcolnak egymásért.

Akinek annyi a dolga, hogy beköltözzön a kész lakásba, az ezt sosem fogja megtapasztalni. Nem is tudják mennyire jó dolguk van és sokszor nem is tanulják meg értékelni.

Engem nem zavar ez, nem gondolom igazságtalannak. Jópár éve gyűjtögetek a jövőmre (pedig akkor még nem volt kire) és tudtam, hogy a szüleim nem fognak tudni nagyobb összeggel, vagy egy lakással támogatni, de úgy lettem nevelve, hogy nem is várnám el.

Viszonylag jó módban élnek a szüleim a mai viszonylatokhoz képest, megvannak. Viszont a mai napig emlékszem, hogy "honnan jöttünk", miből épült ez fel és ők is számtalanszor elmesélték, hogy mindenért meg kellett küzdeniük, még is boldogok és itt vannak és szeretik egymást. :) Előttem ilyen példa lebeg és éppen ezért egy percig sem vagyok irigy, mert szívesen küzdök. :)

2012. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajna ez a helyzet...:s Kuzedni kell es ha kitartotok ez egy jo proba lesz a kapcsolatotoknak. Akinek mindent a valaga ala raknak az meg nem tudja megtapasztalni milyen nehez is elerni mindezt egyedul es majd ha valamiert megkell kuzdenie az eletben nehezsegekbe fog utkozni.. fel a fejjel az ido mindent megold:) Udv SZ.P
2012. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem teljesenn így van. Van egy barátom, külső szemlélőként annyit látni, hogy apuci vett neki házat, meg autót. DE közben meg neem volt gyerekkora, mert külföldön taníttatták, 4nyelven beszélnie kell. (ami most tök jó) de olyan betegségei lettek a folyamatos meggfelelési kényszer miatt, amivel azóta is küzd.

Én szerintem azt kapod az élettől, amit érdemelsz. Kitartással bármit el lehet érni. Mi 6évig gyűjtöttünk (mindenki csak azt látta, hogy van pénzünk, és spurok vagyunk albiba menni, inkább a szülők nyakán lógunk) De akkor teremtettük meg az anyagi biztonságunkat. Azért semmi sem ilyen fekete és fehér, mint ahogy írod.

2012. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én jobban megbecsülöm a dolgaimat így, hogy egyedül értem el, mint ha a fenekem alá tolták volna. Pedig nekem dupla annyit kellett gyűjtenem, mert párom sincs...
2012. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez van. Viszont magadnak teszel szívességet, ha nem azt figyeled, hogy másoknak mennyivel jobb vagy könnyebb, hanem a saját boldogulásodra koncentrálsz. Komolyan mondom. Nekem is van olyan ismerősöm, akinél kb. ugyanaz az alapprobléma, mint nálam, viszont sokkal előnyösebb feltételek mellett tud vele foglalkozni. Egy darabig én is azt figyelgettem, hogy a francba már, hogy neki mennyivel jobb, nem igazság, aztán rájöttem, hogy rohadtul nem erre kéne pazarolni az energiámat. Meg amúgy is, aki jobb körülmények között él, az sem lesz ettől rosszabb ember. Ha én ki lennék tömve pénzzel, én is segítenék a gyerekeimnek, hiszen miért ne tenném?
2012. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a barátomnak apuci vett lakást, mert megengedhették maguknak és így nem kellett albérletet fizetni, amíg ő egyetemen tanul. én is odaköltöztem, így ez a nehézség kimaradt. ettől függetlenül teljes értékű embernek érzem őt is és magamat is, és mivel az én szüleim nem tudnak támogatni, nekem is küzdenem kell valamiért (amit kajának meg rezsinek meg életnek hívnak), és a barátom sem hülyeségekre szórja a pénzét, hanem a közös életünkre spórol. szóval azért, mert valaki szerencsésebb körülmények között kezdheti az életét, nem feltétlenül érdemli meg az "apuci betol a feneke alá mindent"-szintű gúnyos felhangot :)
2012. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aztán jön egy kisebb nehézség, egy apróbb probléma, és máris nem lesz olyan szép az életük.
2012. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amit a kérdésben írtál az teljesen rendjén van. Azért mert valaki csóró és csórók voltak a szülei nehezebben megy az anyagiak előteremtése mintha gazdagok lennének, ez igaz. De a csórónak attól még ugyanúgy nem lenne meg a lakás ha másoknak se. Következtetés: nem kell senkire se irigykedni mert mindig akad akire lehetne. Kilehet találni valami megoldást ha már olyan baromi igazságos az élet hogy egészséges vagy van családi háttered meg párod.
2012. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!