Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szájízzel adtátok ki...

Milyen szájízzel adtátok ki lakásotok? Vannak/voltak konfliktusok az albérlővel?

Figyelt kérdés
Másik városba költözés miatt gondolkozunk azon, hogy részben kényszerből a lakásunkat kiadjuk, de vannak kételyeim. Bármilyen albérlős tapasztalatot szívesen meghallgatok.

2012. aug. 27. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
mi is kiadjuk,de mi azért mert megyünk külföldre,azaz kiköltözünk. azért jó mertlegalább nem üres a lakás,és fizetve van,pénzt nem kérünk,csak legyen kifizetve a lakás rezsije. minden féle képen legyen szerződés hogy kiadtátok,mennyi időre,kifizeti a számlákat,stb.
2012. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legideálisabb albérlőm egy fiatal pár volt egy kisbabával. Minden rendben volt, fizettek, takarítottak, utólagosan kijavítottak mindent.

Hasonlóan kellemes tapasztalatom volt egy egyedülálló anyával.

Neki azt is engedtem, hogy ideiglenes lakcímként bejelentse magát. Nem volt probléma.


De amikor nem családnak, hanem egyetemistáknak adtam ki, abból voltak konfliktusok. Nem érezték, hogy közösen felelősek az otthonukért, a másik helyett pedig senki nem tett semmit.


Amúgy egyszer az Apeh is megtalált, így mindenképpen ajánlom az adózást!

2012. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én szeretném hivatalosan kiadni. A gondom csak az hogy ahol bérlek szinte dupla ennyiért mint amiért ki tudom adni a sajátom ott nem akarnak számlát adni. Ha kérek akkor pedig még horrorisztikusabb lesz a lakás ára. A kettő különbözete miatt nekem adót se kellene fizetnem. Szóval nehéz ügy.
2012. aug. 27. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltak rendesek, házaspár kisbabával, sokan félnek ettől a felállástól, de jól szituáltak voltak, rendesen fizettek. Aztán volt egy romániai magyar pár+gyerek+anyuka+anyuka élettársa. Az a típus voltak, akiknek sosincs elég pénzük. Ilyenekkel szóba ne állj. A vége az lett, hogy 100.000 ft-tal lógtak már, de mindig ki akarták dumálni magukat, alattomos kis dögök voltak, aztán mondták, hogy költöznek, mert vesznek házat, és azt akarták, hogy a mi lakásunk legyen a fedezet,. Normálisak? naná, felejtsék el. Elmentek, de aláírattam velük egy kötelezvényt a pénzről. A lakcímről is kamuztak, az újról, az egyik mondott valami falu nevet, aztán 5 perc múlva a másik tök mást. Végül bíróság lett belőle, de akkor már nem csak nekünk lógtak, hanem sok másnak is, így együtt tárgyalták, végül nekik kellett fizetni a pénzt+kamatokat+ügyvéd díját.

Ha kiadod, akkor tényleg csak olyannak, aki "normális" tudom, ez relatív, de csak sikerül.

2012. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyik haverom kiadta a lakását egy középkorú emberkének. Egy darabig ment minden rendesen, de aztán a hapsi meglépett az utolsó két havi részlettel.

Ha kiadod valakinek, akkor előtte mindenképpen nézz utána az illetőnek.

2012. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sok mindent kellett megtanulnom a magam bőrén, ez egy üzlet, üzleti szabályokkal és nem szociális munka:) Mindig nagyon pontos szerződést írni, mindig legalább 2 havi kauciót kérni, a számlabefizetéseket mindig pontosan ellenőrizni, ha nem fizet, akkor határozottan fellépni stb.


Nekem volt olyan albérlőm, aki adott kauciót, eleinte fizetett, aztán munkanélküli lett, kis haladékot adtam neki, amivel annyira visszaélt, hogy végül egy szép kis adóssággal hagyott ott engem, amire a kaució bőven nem volt elég...


Volt olyan is, aki barátnőm volt (azt hittem) és 2 hónappal elmaradt , ígért valamit a fizetéssel kapcsolatban, aztán egyszer csak elköltözött váratlanul, fizetés nélkül és elérhetetlenül...


Aztán volt olyan, aki mindig korrekt volt, de a legvégén 1,5 hónappal hamarabb ment el, mint ahogy megbeszéltük és ezzel egy komoly kiesést okozott, mert utána már nem tudtam 1,5 hónapra kiadni és a kaució a szerződés szerint visszajárt neki.


Egy felhőtlen eset volt, 2 egyetemista, velük ment a leggördülékenyebben :)


Hát így tanulgattam az albérlet-kiadós szakmát :))))))))


Arról nem is beszélve, hogy a legváratlanabb dolgok romlottak el, amik addig jól működtek... a bejárati ajtó, penészedés, cirkócsere (!)... rengeteg macera volt.

2012. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!