Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért van az hogy az összes, ,...

Mért van az hogy az összes, , csúnya"ami kimondottan csúnya szavak ilyen hogy f. sz, ge. I stb. mindegyik a szexhez vagy szexualitáshoz tartozik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A "csúnya szavak" (káromkodások) több csoportra oszthatók:


1) szexualitáshoz köthetők

2) "emésztési / kiválasztási végtermékekhez köthetők"

3) betegségek, fogyatékosságok és ilyesmik

4) vallási elképzelésekhez köthetők

+1) vegyes típusúak.


Az hogy adott nyelvben, kultúrában, időszakban stb. éppen melyik tekinthető a "legcsúnyábbnak" / elfogadottnak / illetve melyikből van a legtöbb az változó. Pl. modern angolban az 1-es típus nem különösebben durva míg nálunk igen. (Bár ez (szerintem főleg) a lusta fordítóknak köszönhetően változik) Tehát "kultúrtörténet" illetve divat határozza meg. Azaz röviden: "Így alakult!" :D

2011. máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azok a csúnya szavak amik tabu témákra utalnak, amiről nem szoktak beszélgetni az emberek. Nem csak a szexualitás ilyen...
2011. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem maga a szó csúnya, hanem amit jelent, így olyan témát kell megválasztani megbotránkoztatáskor, ami elég tabu, eléggé olyan, hogy nem illik róla beszélni.

Pl a székletről nem beszélünk, de ha valamit nagyon rossznak ítélünk meg, akkor kimondjuk, hogy "szar". De például egy semleges dologból nem lehetne trágár szót csinálni.

2011. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaja, minél inkább nagyobb tabu valamiről beszélni bizonyos közegben, annál csúnyábbnak érzik az adott szót.
2011. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Így lett amúgy szerintem, -a média jóvoltából- hogy ma már a cigányt is romának illik szólítani...

2011. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az érdekes, hogy kátrány, csótány, cigány, gyurcsány - ezek mind -ányra végződnek és sokan nem szeretik őket
2011. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A (ma született) bárány meg az ártatlanságot jelképezi:)
2011. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!