Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire volt más az élet a...

Mennyire volt más az élet a szocializmusban, mint manapság? Jobb vagy rosszabb volt nektek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 08:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Na igen nálunk is így ment az akkori átlagembernek volt munkája és pl. én is ismerek olyan családot, ahol 25 éves korukra már volt egy lakásuk és egy gyerekük, autó még nem, mert nem kaptak ,de rajta voltak várólistán és 1 éven belül mehettek a Merkúr telepre a kocsiért. Akkor az ember évekig fizette részletekben a kocsi árát és egyszer majd valamikor kapott egy autót amin csak felárért választhatta ki, h milyen színű legyen.
2009. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%

azt látom, hogy sokan elfelejtenek sok mindent.


3. osztályos voltam, amikor nekem apukám ígért egy biciklit, ha jeles leszek. sikerült. csak biciklit vásárolni nem, illetve csak a nyári szünet végére.


nyugatra utazni családdal? nem lehetett. csak úgy, ha legalább 1 gyerek otthon marad, mint "zálog". különben maradtak a szakszervezeti nyaralók.


munkahely volt de nem munka. egyesek szerint nagyon jó volt, mert a munkaidő alatt mentél el fodrászhoz és bevásárolni.


egyesek szerint nagyon jó volt, mert ha bementél a közértbe és nem kaptál colát, akkor tudtad, hogy sehol nincs.


szabadeurópa rádiót hallgatni csak halkan és csukott ablakok mögött. és arra is emlékszem, hogy ha szüleim bizonyos témákról kezdtek beszélni, akkor be kellett csukni az ablakot, nehogy meghallja a szomszéd. akinek kötelessége volt feljelenteni, ha szidtad a rendszert.


egyesek szerint nagyon jó volt, mert szólt a kolléganő, ha banán érkezett és munkaidő alatt is elmehettél sorba állni a túlérett barna banánért, hogy legalább évente egyszer ehess banánt.


minden lakóházban ott volt a házmester, mint a rendszer "füle", akkor jelentett, ha véleménye szerint rendszerellenes hangokat hallott.


nagyon jó volt, hogy a liftet csak liftkezelői jogosítvánnyal szabadott használni, így legalább nem használták azok, akik csak a másodikra akartak menni. :P


nagyon jó, volt mert nem neked kellett dönteni, hogy mit fogsz csinálni, mert a párt azt megmondta neked. nem kellett gondolkozni, ez így sok ember számára kényelmes volt. mint az is kényelmes volt, hogy csak 1 mosópor, egyfajta felvágott és egy párt közül kellett választani. (talán ezért sírják egyesek vissza a régi jó időket?)


soroljam még?

2009. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

A Kádár rendszerben azért nm volt ennyire durva a dolog nem hiába nevezték legvidámabb barakknak az országot. Szidhattad a rendszert ha akartad sőt mint írtam Kádár vicceket is szabadott mesélni ettől nem lett bajod, ha nagyon túlzásba vitted akkor persze bevittek a yardra és "elcsúsztál a lépcsőn" de utána mehettél haza nem internáltak egy kőbányába.


Akkor már a Szabad Európát is hallgathattad igaz, h zavarták az adást.


Mellesleg az átlagember nem politizált mert dolgozott keresett annyit amiből meg tudott élni még félre is tudott tenni megvolt, amire vágyott tisztában volt vele, h neki ennyi jutott és nem érdekelte a többi dolog. Max. elment szavazni arra az egy jelöltre. Aki nincs ellenünk velünk van ugyebár.

2009. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Most nem azért, de szerintem az emberek 20-30 éve még sokkal többet gondolkodtak, nem volt így behatárolva az életük...ma nézz körül, mi van. Ez az emo őrület, az anorexia meg ilyenek mind nyomás hatására alakulnak ki. Csak ma nem a párt irányít, hanem a média.
2009. aug. 4. 06:18
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
Igen.De ma van választásod, hogy AKAROD-E, hogy a média, vagy bárki irányítson.Akkor nem volt.És nem is nagyon mehettél el, ha nem tetszett.Csak úgy, ha többé nem jössz vissza, és halálra zaklatták a családodat.
2009. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ma sem nagyon van választásod, mert ha nem olyan vagy, mint a többiek, akkor a többi ember kinéz. Én pl. túlsúlyos vagyok. Hiába nem figyelek a médiára, mégis mindenki megvet és azt mondja, hogy fogyjak le. Erre az oldalra írogat nagyon sok olyan ember, akik pl. 49-52 kilósak és nagyon kövérnek érzik magukat...a média ilyen szinten befolyásolja az életet és mindenkiét befolyásolja, nemcsak azokét, akik figyelnek rá. A pártot legalább nem érdekelte, hogy a legújabb divat szerint öltözz, legyél felszínes meg anorexiás. A párt nem zaklatott, ha nem álltál politikailag az útjában. Nem azt mondom, hogy akkor jó volt, félreértés ne essék! De úgy látom, hogy ma sem jobb és átvette a helyét a média és az, hogy pénz diktál mindenben. Legyél divatőrült, vegyél meg mindent 100 ezerért, mert egyszerűen trendi, legyél sovány, de közben járj gyorsétterembe, mert az menő, nem baj, majd fogyasztószerrel vagy valami csodamasinával lefogysz.
2009. aug. 4. 08:43
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

A komment megírásának időpontja: ma 08:43



bocsi, de nem tudom, honnan tudod, hogy hány kilós emberek irkálnak??? a fogyás meg orvosilag indokolt. és ehhez semmi köze a médiának. nekem is kellene mert rajtam is van felesleg. de én ennek ellenére élvezem az életet. és rajtad múlik, hogy te is élvezni tudd az életet :)

2009. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Látom az enyém az egyik 0%-ban hasznos komment! Hát ne is haragudjatok, de azért elég sügerek vagytok gyerekek!

Hogy mi indolkolt orvosilag, az meg nem biztos, hogy indokolt azzal, ami neked jót is tesz.;-) Nem beszélve arról, hogy a legtöbb dolog náluk is vitatott. Nagyon kevés dolog van ilyen, de például abban mind egyetértenek, hogy ha a fejedre esik egy tégla, az egészségtelen. Ha ti ezekböl mindent elhisztek, máris a média befolyása alatt álltok!

Feleségem sokáig anorexiában szenvedett. Ez komoly téma, komolyabb, mint azt az itt félvállól hozzászóló emberek gondolják. Belehalhatsz! De elötte úgy nézel ki, mint egy élö halott, egy csontváz. Rád szárad és besárgul a böröd. Kihullik a hajad, a körmöd. Enni már nem tudsz, hiába biztatnak, már a gyomrod is összeszáradt. Tulajdonképpen még élsz, de tudod, hogy már nincsen visszaút. Mi nagyon nehezen, de megúsztuk. Ezalatt sok emberrel találkoztam, aki szörnyü testi és lelki kínok között távozott és már nincs az élök sorában. Fiatal, energikus, gyönyörü lányok körében szedi föleg az áldozatait. Korunk népbetegsége, és nagyon nehéz megtalálni a határt, éppúgy, mint a testépitésnél. Èn azt mondom, inkább legyél kicsit túlsúlyos, mint túl vékony, vagy túl bodybuilder, vagy túlzásba vitt sportoló. Egy darabig lehet, hogy energikusnak érzed magad, és azt hiszed, most te vagy az ember, de pont ezzel csapod be saját magadat!

Mellesleg éppúgy nincs döntésed a média befolyása alól, mint anno más esetben. Hiába tagadod, a média körülvesz és irányítja az életedet. Még ha olyan extrém ember is vagy, aki nem néz TV-t, nem hallgat rádiót, nem néz filmet, nem hallgat zenét, nem olvas sem újságot, sem könyvvet és még az INTERNETET sem használod, akkor is minimum remetének kell lenned, hogy mindez ennek ellnére ne befolyásoljon. Hiszen ismeröseid által befolyásolva vagy, akiket pedig a média irányít. Ès aki azt mondja, hogy Ö független mindentöl, az sokkal jobban függ, mint mások, mert még vak is a szerencsétlen és ostoba!

2009. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak igaza van. A sport egészséges ha mértékkel és szórakozásból csinálják. Az élsport viszont káros. Vagy mert ha versenyben akarsz maradni akkor muszáj doppingolnod meg kokszokat szedni, hiszen mindenki szedi ha te nem akkor labdába sem rúgsz mellettük vagy mert túlhajtod magad.
2009. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
12 valamennyi, onnan tudom, hogy odaírják, hogy 45 kiló vagyok, és fogyni szeretnék. Innen tudom. Egyszerű. Nekem meg ne mondja már meg senki, hogy hogy nézzek ki, mert semmi joga nincs egy idegennek megmondani, hogy hogy nézzek ki. És ne mondd már, hogy 62 kilóról orvosilag indokolt lefogyni, de még olyan is volt, hogy 60 kiló voltam és arra is azt mondták, hogy milyen nagy darab...hol a francba? A normális súly már 40 kiló? Erről beszélek...a média ezt sugallja. Nem vagy ember, ha egyszerűen más vagy, ezt mondja a média.
2009. aug. 5. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!