Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi a legtöbb ember...

Miért hiszi a legtöbb ember azt, hogy ha egy nő háztartásbeli (ergo nem dolgozik) akkor az nem egyenrangú a másik féllel, továbbá nem izgalmas párja a másiknak és buta is?

Figyelt kérdés

Csak az lehet izgalmas nő (és okos) aki kitanult egy szakmát és abban dolgozik?Vagy tökmindegy..csak dolgozik?Itt ezen az oldalon is volt hasonló kérdésekre ilyen nemű válasz hogy a férfi azért nem akar eltartott nőt mert ő izgalmas párt szeretne magának akinek vannak céljai meg úgy állítják be egyesek mintha ez valamiféle szegénységi bizonyítvány lenne ha valakit eltartanak, hogy az lusta meg élősködő mint valami parazita.

Ez egy akkora hülyeség szerintem.És most ne menjünk abba bele hogy mi akartuk az egyenlőséget, meg hogy egy fizuból nem lehet megélni.

Ribik voltak vannak lesznek is, de nem minden háztartásbeli asszony ilyen, egy normálisabb nőt mért kéne emiatt lenézni, mert nem gürizik mint a többi akárhány millió..


2012. szept. 4. 01:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja gyerek nélkül mert gyerekkel egyértelmű hogy az anyuka otthon van egy ideig.
2012. szept. 4. 01:54
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

anyagi helyzet függvénye ez elsősorban.

ha a pasi jól keres,akkor nincs szükség rá,hogy a neje is dolgozzon.

otthon marad,otthont teremt,neveli az 5 gyereket,teljesen oké ez.

a gond akkor van,amikor a fickó ezt nem engedheti meg magának anyagilag,mert a megélhetésükhöz 2 fizu kellene,és a csaj ennek ellenére eltartatja magát.

2012. szept. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem kell lenézni egy nőt ha háztartásbeli.Van mit csinálniuk,ott van a főzés,mosás,takarítás,gyerek stb sokkal hasznosabb munkát végeznek el mint a politikusok akik nem csinálnak semmit csak alszanak a parlamentben vagy az irodai léhűtők akik kávézgatnak egész nap
2012. szept. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Gyerek nélkül? Hát azért az necces. Egy nap 24 óra. Azt értelmesen, hasznosan ki lehet tölteni?????? Nincs is igénye többre, másra? Lenézni nem kell, de azért............
2012. szept. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki egész nap otthon van az tényleg nem túl izgalmas. Kicsit más, ha van valami hobbija (pláne ha valami pénzt is keres vele), vagy sokat jár el, pl. szereti a művészeteket, eljár kiállításokra, stb... De egy olyan nő aki csak otthon ül egész nap, főz és takarít, az hol izgalmas vagy nőies? Az már inkább a bentlakásos cseléd kategória... Meg tényleg, milyen nő (meg úgy általában ember) az, akinek elég hogy otthon hever egész nap míg valaki más eltartja?
2012. szept. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem van egy ilyen barátnőm, akinek nagyon kicsi a teherbírása, értem ezalatt neki maximum 4-5 órás munka lenne való:D vÉS hát ilyen "megalszik a tej a szájában" típus (belassult) ettől függetlenül imádom őt, mások az ismerettségi körömben lenézik őt mert a barátja tartja el, de egyáltalán nem mondanám buta vagy lusta lánynak inkább nem ebbe a rohanó világba kellett volna hogy szülessen:)így viszont fantasztikusan érzi magát (mivel hogy maximalista ember és hát ha valamit csinál azt tökéletesen szereti csinálni+el is p.öcsöl vele rendesen)igy igen neki valóban a szépítkezés meg háztartási munkák kerti munka elveszik a napját.Mellette hobbiának él, számítógépen szerkeszt mindenféle képeket videókat , böngészget ilyesmi, de nem egy tipikus plázába járó nő aki kifogott egy paspast hogy eltartsa , igaziból a fickónak nincsen ez ellenére mert megengedhetik magunknak.
2012. szept. 4. 02:48
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
A barátnőd ártani nem árt senkinek. Esetleg magának. Erre mondják, hogy magának való, lusta dög.
2012. szept. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Az én véleményem, hogy ha van már gyerek/ek/ és valóban neveli őket az anya, nem csak elvan velük otthon akkor az egy komoly és felelősségteljes munka. Gyermek nélkül évekig eltartatni magad..... én ebben nem látok sem tisztelni valót sem érdekeset, nekem nem kellene ilyen nő bár nem ítélem el de ne is várja az ilyen, hogy egyenjogúként kezeljem. Mások a munka mellett végzik el azt amit te leírtál a barátnődről.
2012. szept. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki egyenrangú a másikkal,csupán ha elszúr valaki valamit annak következménye lesz,ha a nő kihasználja a társát annak repülés lehet a vége.


Én ebben nem látok kivetni valót,más és más emberek léteznek,ha nem szeretne dolgozni a társam ezenfelül az én fizetésem elég volna,plusz szeretne engem és segítene a céljaimban akkor én úgy érzem megtenném hogy eltartom őt.


Ez nem fura ha 2 ember egy fizetésből még jól kijönnek és igazi szeretet van köztük.

2012. szept. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Gergo_30F ***** válasza:
71%

ha van gyerek, akkor rendben, az egész embert kíván, főleg az első években.

...de otthon heverjen egész nap...nevetséges, ennél csak ez a "maximalista" duma röhejesebb: ha ez minden, amit ki tud hozni magából, az égvilágon semmiért nem tudom tisztelni. az, hogy rendben tartja a lakást alapvető igénye kell, hogy legyen, én is meg teszem egyedül munka mellett, és épp úgy nem ad okot büszkeségre, mint a rendszeres fogmosás, hogy váltom a fehérneműt, és kitörlöm.

"nem ebbe a rohanó világba kellett volna hogy szülessen" hanem hova? mikor a szombat is munkanap volt? mikor a munka javarészt a föld túrását, jószágtartást jelentett? esetleg úgy érted, hogy a hölgy született arisztokrata, akinek a fennkölt énjéhez nem passzol a kegyetlen világ rögvalója, nehézségei, a tény, hogy a sült galamb nem repül a szájába, hogy ingyenebéd nincs? pffff...

felőlem egyébként nyugodtan ellébecolhat élete végéig, de tőlem ne várjon annyi elismerést, mint egy olyan valaki, aki képes megállni a saját lábán különösebb frusztráció nélkül, és emellett még nő is tud maradni, nem is akármilyen!

2012. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!