Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi a legtöbb ember...

Miért hiszi a legtöbb ember azt, hogy ha egy nő háztartásbeli (ergo nem dolgozik) akkor az nem egyenrangú a másik féllel, továbbá nem izgalmas párja a másiknak és buta is?

Figyelt kérdés

Csak az lehet izgalmas nő (és okos) aki kitanult egy szakmát és abban dolgozik?Vagy tökmindegy..csak dolgozik?Itt ezen az oldalon is volt hasonló kérdésekre ilyen nemű válasz hogy a férfi azért nem akar eltartott nőt mert ő izgalmas párt szeretne magának akinek vannak céljai meg úgy állítják be egyesek mintha ez valamiféle szegénységi bizonyítvány lenne ha valakit eltartanak, hogy az lusta meg élősködő mint valami parazita.

Ez egy akkora hülyeség szerintem.És most ne menjünk abba bele hogy mi akartuk az egyenlőséget, meg hogy egy fizuból nem lehet megélni.

Ribik voltak vannak lesznek is, de nem minden háztartásbeli asszony ilyen, egy normálisabb nőt mért kéne emiatt lenézni, mert nem gürizik mint a többi akárhány millió..


2012. szept. 4. 01:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el őket, de csodálom a bátorságukat, hogy ennyire kiszolgáltatják magukat egy embernek vagy magának az életnek. Ha valami történik a férjével és egyedül marad, akkor mit fog csinálni? Ha a férjével tönkremegy a kapcsolatuk, akkor mit fog csinálni? Munkaviszony nélkül még segélyt sem fog kapni. Nyugdíjból is kiesik.


Ezeket csak azért mondom, mert az utóbbi időben két barátnőm is így járt. Az egyiktől 25 év után vált el a férje és most képtelen talpra állni, annyi pénze sincs, hogy egyik hónapról a másikra megéljen. Sehol sem alkalmazzák, mivel 50 éves és semmilyen szakmai tapasztalata nincs. Vele mi lesz?

A másik barátnőmet 13 év után hagyta ott a férje és hasonló cipőben jár, azzal a különbséggel, hogy ő 10 évvel fiatalabb, de sajnos ő sem tud semmit felmutatni.

2012. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor a nők még nem dolgoztak, a háztartás tényleg egész embert igénylő munka volt, a mai gépesítés mellett viszont nem tölti ki az ember napját, főleg gyerek nélkül minimális időráfordítást igényel. Én voltam már eltartott egyszerűen azért, mert nem volt épp munkám, anyagilag simán megtehettem volna, hogy véglegesen otthon maradok, de egy idő után megkattantam az unalomtól. Nem olvashatsz napi 10 órában, a napközbeni programlehetőségek száma is igencsak véges, mivel a legtöbb ember csak esténként ér rá, az meg engem végképp nem elégít ki, hogy otthon bársonypongyolában üldögélve lessem, hogy kinőtt-e már a lábamon a szőr.
2012. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mindenféle saját jövedelem nélkül szerintem sincs semmi egyenrangúnak mondható a dologban.

Eltartatni magam, alapból elítélem, nem is tudnám elviselni.

Több okból is. Ahogy írták már, gondolván a jövőre, mi lenne velem idős koromban, miből lenne nyugdíjam. Ha fuccsba megy a kapcsolat, mi lenne velem, miből élnék meg. Magában a kapcsolatban, én magam nem tudnám egyenrangú félnek érezni magam, mert semmit sem teszek le az asztalra, teljesen kiszolgáltatva érezném magam ,még ha a partnerem ne mis így gondolná. Nem érezném, hogy jogom van valamibe is beleszólni.

Viszont ha félre rakjuk a dolog anyagi részét, akkor a kérdésed másik részére a válasz, hogy attól, hogy valaki nem dolgozik, még lehet érdekes, izgalmas ember, persze ha a napjai nem csak a házimunkából, a sorozatok nézéséből áll, a netet pedig nem csak a face és társaira használja. Ha van érdeklődési területe, főleg ha az széles, a tv-ben az ismeretterjesztő csatornákat nézi, a neten is művelődik, különböző dolgokról tájékozódik, akkor lehet jó társaság, akivel annak ellenére, hogy otthon van, sok mindenről el lehet beszélgetni.

2012. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Miért hiszi? A 2# válaszban benne van. Azért, mert összekeveri az okot az okozattal.

Az emberek - férfiak és nők is! - többségének szemlélete ma is ilyen, a férfi tartsa el a nőt, a nő meg a férfit otthon, ez a világ rendje. Ez nem a világ rendje, hanem a korábbi világ lehetőségeihez való természetes alkalmazkodás volt, amely mára anakronizmussá vált.

Amikor az egyén válik a központtá, és semmi más nem számít, továbbá ezer más lehetőség van, akkor ez a szemlélet függőséghez vezet. Az otthon ülésre kényszerített nőnek is lehetnek céljai, lelkivilága, igénye az alkotásra. Ezekhez a feltételeket azonban senki nem fogja neki biztosítani, magának kell megteremtenie.

Van olyan alkat, aki imádja a házimunkát, ő tegye ezt, hiszen ebben érzi jól magát. Persze nem árt, ha azért a függetlenségét (anyagit is!) valahogy biztosítja. Van aki megőrül, ha nem tehet valami hasznosat (nem házimunkát). Ő tegye ezt. Csak legyen tudatában, hogy szülni kizárólag ő képes, és ez komoly munkát és felelősséget jelent a későbbiekben. De nem kizárólag az övét, viszont ennek az egyensúlynak a megteremtésében döntő része lesz.

A világ (ezen a téren is) úgy jó, ha sokszínű, mégpedig mindenki igényei és szükségletei szerint - és főleg a párjával harmóniában - cselekszik. Ennek kialakítása mindkét fél feladata, mert azt nem árt tudni, hogy rendkívül ritka, hogy csak az egyik fél teremti meg mindkét fél minden igénye kielégítésének feltételeit. Mindenki a maga igényét tartja elsődlegesnek, de kultúra kérdése, mennyire veszi számításba a másikét is. Ezen múlik.

2012. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Egyetértek veled, hogy attól, hogy valaki háztartásbeli, nem unalmas vagy ilyesmi, egyáltalán. Sőt, az én tapasztalatom az, hogy a férfiak túlnyomó része a "karrierista" nőktől irtózik, akik keményen dolgoznak a munkahelyükön, építik a karrierjüket, stb. Ez nem nőies viselkedés, és elriasztja a férfiakat, mert a nőben vetélytársat, riválist látnak. Sok kapcsolat megy rá arra, hogy a nő jobban keres, mint a férfi. Ami 1900+akárhány éven át működött, az megbízható, értem ezt a klasszikus családmodellre: a férfi dolgozik a munkahelyén, a nő dolgozik otthon, azaz vezeti a háztartást. Ha egy fizuból éhen döglenek, az persze más tészta. De amelyik nő megteheti, annak otthon kéne maradnia a helyén, és főzni, meg takarítani. A hideg veríték kiver a karrier-orientált csatamacáktól. Pfejj.
2012. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"De amelyik nő megteheti, annak otthon kéne maradnia a helyén, és főzni, meg takarítani."


És amikor a férje otthagyja egy másik nőért? Vagy ne adj' Isten meghal?


Sajnos azt felejted el, hogy a nők az elmúlt néhány ezer évben biztonságban érezhették magukat egy házasságban, a házasságok a sírig tartottak. Ma már nem így van, a házasságok több, mint fele válással végződik. Akkor pedig a nő mit tud csinálni az a nő, aki 10-20 évig nem dolgozott?

Szép és jó amit írsz, csak ameddig a jog és a társadalom nem védi megfelelően az ilyen nőket, addig felesleges a hagyományokra hivatkoznod!

2012. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
az ilyen pasasok nem tudnának tisztességesen eltartani egy családot, azért találják ki, hogy "intelligens", "szórakoztató" társra vágynak (=akiért semmi felelősséget se kell vállalni)
2012. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os: nem a társadalomnak vagy éppenséggel a jognak kéne védenie a nőket (és természetesen a férfiakat is) a válástól. Ha egy házasságot a felek gondosan ápolnak, abból nem lesz megcsalás vagy válás. A gond ott kezdődnek, ha a felek úgy állnak hozzá, hogy "sebaj, majd ha nem működik, legfeljebb elválunk". A házasság ápolására pedig akkor van a legkevesebb idő és lehetőség, ha mindkét fél dolgozik. Este hullafáradtan hazaesnek, nyilván nem fognak már randizni menni. Ha legalább a feleség otthon van, és pl. csinál kaját, mire a férj hazajön, máris egy jó lehetőség a kapcsolat ápolására.
2012. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"nem a társadalomnak vagy éppenséggel a jognak kéne védenie a nőket (és természetesen a férfiakat is) a válástól."


Nem a válástól kéne védenie a jognak, hanem a válás következményeitől.

Magyarországon még nem működik abban a formában az asszonytartás, mint Amerikában. Ha egy férj megunja 25 év után az addig általa eltartott feleségét,( még akkor is, ha ez az ő kényelmét is szolgálta) akkor mindenféle kötelezettség nélkül kiteheti a szűrét és mivel előtte ő tartotta el, még a vagyonmegosztásnál is minimális összegre számíthat a nő.

Magyarországon még a jog és a bírói gyakorlat is lusta, semmirekellő személynek tekinti a háztartásbeli nőket.

Éppen ezért írtam, hogy nem értem azokat, akik vakon, a lehetséges következményekkel nem számolva kiszolgáltatják magukat a férjeiknek.

2012. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Gergo a fene se tart igenyt az elismeresre. akinek igy jo es a csalad megengedheti maganak senkinek semi koze hozza. en egesz eletemben utaltam dolgozni a ferjemnek meg sose esett nehezere eltartani. Nem akartam se karriert epiteni se mast, szerencsere itt ahol elek egyaltalan nem ritka hogy egy no otthon van gyerekkel vagy anelkul is, a kutya se foglalkozik vele.
2015. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!