Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Belenéztem elöbb a hit gyüleke...

Belenéztem elöbb a hit gyülekezet közvetítésébe. Fél órán keresztül énekeltek, de nem egyszerűen: ugrálva, táncolva, tombolva. Miért csinálják ezt a hit gyülisek?

Figyelt kérdés
Ez normális?Olyan mintha meg lennének őrülve?És mennyi ember van ott,látszatra normálisak!Ez eszméletlen!!
2008. jún. 29. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Hogy is van a Bibliában?

Imádkozzatok nyelveken, táncal, énekkel dicsérjétek az Urat....

Nem tudom, miért csinálják? Én is voltam a gyülekezetükben kiváncsi vagyok.

Megmagyarázhatatlan.

Tisztára, mintha dél Virginiaban vagy éppen N.Y. Flatbush Avenue-n lennék egy fekete gyülekezetben...

2008. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Hát.. izé... előbb megvárom, hogy kiheverd azt a sokkhatást, amit a "Vidám Vasánap" tud okozni... Az emberek persze különbözőképpen reagálnak. Van, aki emberkínzásnak tekinti a műsort, én viszont a hasamat fogva röhögök rajtuk.


Na lényegre: Valami afro-amerikai gospeles stílust próbálnak a zárkózott és prűd magyarokra erőltetni, ezért néz ki rettentő hülyén, amikor a sunyi öltönyös emberke karját a magasba dobva csápol. Ez egyáltalán nem magyar mentalitás... Nemazért, felőlem csinálják, meg végül is rá lehetne fogni az extázisra is, csak az a baj, hogy ott ez nem nagyon van jelen, illetve talán a sarki kocsmába betérve egy felesre max. Extázis forrása lehet még, ahogyan Németh Sándor kolléga meglehetősen indulatosan tudja mondani, hogy miért kell és miért jó, hogy köztük vagy. Számomra mondjuk ez inkább a legfőbb humorforrás a közvetítésben.


És igen, látszatra normális emberek vannak ott, mert Jézusnak szépen kiöltöznek. Lehet, hogy amúgy is normálisnak látszanának, de az a helyzet, hogy nagyon hiányzik valami abból az emberből, aki csatlakozik hozzájuk. És nagyon vágyik valami olyan kapaszkodóra, amikor az embernek megmondják a frankót, mert ez ad neki biztonságot...

2008. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Egyszer én is néztem. Hát a döbbenettől nem tudtam elkapcsolni egy jó ideig. Szerintem agymosáson estek át és be vannak lőve! Szerintem! Én ezt másképp nem tudom elképzelni!

Valakitől hallottam, hogy ebbe a gyülekezetbe könnyű belépni, de kifelé....

Ja és mindenkitől szednek pénzt, hogy majd ha bárkinek szüksége lesz segítségre abból fizetik. Jó kis duma!

De megszabadulni tőlük nem könnyű.

2008. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Itt egy másik kérdésben tettek fel egy kérdést, valahol ott van benne a "válasz" is: Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa.


A HGy pedig bárki bármennyire védi álszenteskedő, hazug hitet ad. Ezt nem kitaláltam, nem olvastam, nem mesélték. Láttam a két szememmel. Nem egy vezetőjével voltam ÜZLETI kapcsolatban, és bizony sokat "meséltek". Amikor felépítette a vállalkozását "hitből" - Isteni adományként jártak a hívők dolgozni hozzá éhbérért vagy ingyen. Ma a lottónyertes "irigye lehetne". Persze ő példa a gyülekezet előtt, mert Isten megsegítette...

De volt példa arra is, amikor mezítláb nem léphetett be hívő a Hit Csarnokba, hiszen az milyen "igénytelen". Holott a Biblia direkte kifejezi: mezítláb is helyed van Isten házában.

Az egyik "főlelkivezető" pl. elvált ember, csak ezt nem "verik nagy dobra", mert előttük a válás az "nagy bűn."

Nem igazán tetszik az sem, hogy az "egyház" követ, befolyásol magánéleti szinten is. Ha valami olyat teszel, ami nem "tetsző" a vezetőségnek, akkor a környezetedben működő gyülekezetet "utasítják", hogy neveljenek jóra. Akár a munkahelyedet is elveszítheted ezáltal. [Erre is volt példa, nem kis megalázások közepette...] Ezzel is "hatalmat" gyakorolnak, és tudatosítják, az ő hitük mindenkit elér. Úgy gondolom, egy egyháznak nem feladata ilyen szinten beavatkozni a hívők életébe, dolgába.


Itt most nem a "lehúzásról" van szó. Mert akik ott vannak, azok hitet kapnak, életvezetési tanácsokat, szóval "nem feltétlen" rossz dolgokat. Viszont vakok, mert nem látják, hogy mindezt sokszor milyen áron.


Engem lehet ezért megkövezni, hazánkban szabad a véleményt elmondani. De ugye tipikusan: AZ VESSE RÁM AZ ELSŐ KÖVET...

2008. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
74%
Sziasztok! Én rendszeresen eljárok a Hit gyülekezetébe. Mivel Szeged lakom így a helyi gyülekezetet keresem fel gyakrabban. Nagyon jól érzem magam közöttük, és különösen élvezem a felszabadult dicséretet, amikor minden problémámat félretéve önfeledten dicsérhetem az Urat! Többször megtapasztaltam Isten személyes érintését és gondviselését, és amikor az ember hálás Istennek akkor nem igazán foglalkozik azzal, hogy mások mit gondolnak róla. Több száz embert ismerek a gyülekezetben midenki teljesen normális, és ugyan úgy éljük a mindennapjainkat, mint más emberek azzal a különbséggel, hogy Istennel személyes kapcsolatunk van és amit Isten parancsolt azt a saját életünkre is vonatkoztatjuk. Ebben semmi őrültség sincsen. Az anyagiakról pedig annyit, hogy szerintem az a normális, hogy azok az emberek tartsák el a gyülekezetüket akik oda járnak, nem pedig az állam. És mivel engem és a családomat Isten megáldotta örömmel adok vissza ebből az Ő munkájára.
2008. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
84%

A Hit Gyülisek nincsenek megőrülve, csak szeretik Istent. Ez olyan nagy baj?

Én már 16 éve oda járok, és amúgy teljesen normális ember vagyok, akárcsak azok, akiket ismerek a gyülekezetből. Azok, akik az előttem szólók közül mindenféle "rémtörténeteket" írtak le, nyilván olyan emberekkel találkoztak, akik ugyan hit gyülisnek mondták magukat, de Isten előtt nem voltak igazán őszinték. Ti tudtok olyan emberi közösségről, ahol mindenki teljesen korrekt és őszinte? Sajnálom, hogy pont negatív példákat láttatok. Én annak idején pont azért mentem el a gyülekezetbe, mert nagyon korrekt, rendes embereket ismertem meg onnan. És noha másfél évtized alatt én is láttam negatív dolgokat, ez soha nem bizonytalanított el azt illetően, hogy jó helyen vagyok. Az emberek nagy része normális, rendes ember. Azért, mert vannak olyanok, akik szándékosan le akarják járatni a gyülekezetet (pl. azzal, hogy hit gyülisnek mondják magukat, aztán botrányokba keverednek), azért még nem kellene minden oda járó emberről azt gondolni, hogy nem normális és nem becsületes! Amiket meg az anyagiakkal kapcsolatban írtok, azok abszolút alaptalan dolgok, egyrészt senkinek nem kötelező adnia, másrészt pedig egy ekkora gyülekezet fenntartása rengeteg pénzbe kerül, és -ahogy az előttem szóló is említette- a Hit Gyülekezetét nem az állam tartja el, ezért van szükség a hívők ÖNKÉNTES adományára. Röviden ennyi...

2008. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

En is a Hit gyulibe jarok, mar igen hosszu ideje. Az enekles alatt valoban van tanc es ugralas (tombolast meg nem lattam, bevallom).

Nem reagalnek a tobbi hozzaszolohoz, tobb oldal se lenne hozza eleg, csak a kerdezonek valaszolnek:

Lehet, hogy ugy tunik, mintha meg lennenk orulve, de ahhoz, hogy tenyleg velemenyt alkoss rolunk, ismerned kellene az embereket. Azt, hogy hogyan elnek, mit csinalnak a hetkoznapjaikban. En ugy gondolom, hogy total normalis vagyok, es a csaladom is :). Amikor Istent dicserjuk, az kivulallonak orultsegnek tunhet, ez viszont meg minket nem erdekel. Igyekszunk Isten Igeje szerint elni, torvenytisztelo, csaladszereto emberek vagyunk, akik megprobalnak jot tenni a tarsadalomban, es nem gyuloletet szitani. A gyulolet bennunk max. csak a gonosz fele van, nem emberek fele.

Azert megkerdeznem, ha elmesz egy Szigetfesztivalra, vagy barmi ilyen rendezvenyre, ott mit latsz? Az emberek tombolnak, orjongenek, ugralnak a zenere, mindezt sokszor reszegen, vagy kabszeresen. Roluk is felteszed a kerdest, hogy normalisak-e? Nekik vajon milyen az eletuk?

Azert ezen is erdemes elgondolkodni, mielott barki itelkezne, es minket mondana orulteknek.

2008. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 kzs ***** válasza:
80%

Megmondom miért. A Zsoltárok könyve részletesen említi, hogyan kell Istent dicsérni. Eszerint: tapssal, tánccal, ujjongva, vígadozva.

Azonkívül: a 2.Sámuel 16-ban Dávid (aki Istennek kiválasztottja volt) tánccal, ugrálással dicsérte az Urat.

Ilyen tehát a Bibliai értelemben vett dicséret.

Ami pedig a HIT Gyülekezetét illeti: én tagja vagyok. Soha, semmire sem köteleztek, még kevésbé, hogy kizsebeltek volna.

Sőt inkább hogy én lettem több és boldogabb a prédikációkon elhangzott Igéktől.

Ugyanakkor nemegyszer megtapasztaltam már a személyes közösséget Istennel.

2008. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
82%

Dávid írta a zsoltárok nagy részét, az a Dávid, aki Góliátot is fejbelőtte a kaviccsal, és Izrael királyává vált később.

a zsoltár is tele van -telis tele - a helyes istentiszteleti móddal: örvendezéssel Istennek örüléssel.

minek örül az ember?

-annak, hogy Isten elküldte Jézus Krisztust váltságul, aki a halála által megváltott a bűnből, feltámadt, és minket is megelevenít.

-annak hogy Isten soha nem rossz szándékú, a javunkat akarja, és megbocsátja a bűneinket

-annak hogy hűséges, a legnehezebb időkben sem hagy el, ha hozzá fordulunk

-annak, hogy szeretettel van felénk.

-annak hogy az Igéje, a Biblia tiszta, jó beszéd, csodálatos megérteni hogy igaz, hogy tiszta, helyes, jó beszédek.

-annak hogy a Mindenható közel jön az emberhez, lehajol a porhoz, a teremtett, bűn által Istentől elválasztott sárcsomókhoz, és kegyelmet ad neki, és magához fogadja, minden imáját meghallja.

-annak hogy Isten győztes, és Jézus Krisztusban győzelmet ad minden gonosz erő és befolyás felett nekünk.

...

sorolhatnám. biztos kiderült számotokra, hogy én sem csak kívülről ismerem :)

2009. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
33%

Ha valaki a Hit gy- ből meg tudná nekem magyarázni: Mit jelent az hogy: Istennel személyes kapcsolatunk van és amit Isten parancsolt azt a saját életünkre is vonatkoztatjuk."

Legyetek szivesek feleljetek, úgy hogy meg is értsem.


Gyülöletet nem keltve, gyülölök minden szektát, tehát a Hit gyülit is ( Hit kabaré, Istennel való személyes kapcsolatukat örjöngéssel fogadják el), analfabetizmusra vezérelik a seregüket..

Nem értem, ha én Istent a szivemben hordozom, ő az én mások iránti kifejezett jóságom, segitségre kész létem, senkinek nem ártok, mindenkit segitek, a magam és családom sorsát egyedül bogozom ki, Isten segitségét kérve a munkámra, én miért nem vagyok keresztény?

Ez háborit fel a legjobban... A szektások a keresztények..

2009. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!