Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Takarítás - normális az ilyen...

Takarítás - normális az ilyen szomszéd?

Figyelt kérdés

Arra jöttem haza, hogy az ajtónk és az ajtó előtti rész le van öntve valami ragadóssal (kb. felrázott kóla) és fel van szórva chipsmorzsával... egy chipsdarabot próbáltam kézzel felszedni de teljesen le van ragadva, lehet nem is kóla..

Nemrég költöztem ide a páromhoz, ő már egy ideje itt lakott. Korábban az anyukája járt takarítani, amióta itt vagyok én csinálom a lakást. Viszont a lépcsőházat még tényleg nem takarítottam, de az anyukája sem.

A szomszédokat én nem is ismerem, a párom is leginkább csak látásból, a nevüket szerintem ő sem tudja. Miért nem bírnak szólni, hogy hé, takarítsatok fel, ehelyett tönkreteszi az ajtót? Plusz hallottam, ahogy a szemközti ajtó mögött valaki szöszmötöl, még figyelnek is?

Valóban nem szokás már becsöngetni, hogy szia, új szomszéd, mi a szokás, kb. azt hiszik, be akarok hozzájuk törni, de ez a módszer mi?



2012. szept. 5. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
nem közös költségből megy a takaritás mint minden normális lépcsőházban?
2012. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amikről tudok:

- ahol laktam: közös költségből a házmester kifizetve, mindent és mindenhol ő takarít, esetleg ha nagyon nagy sarat csináltál, azt felszeded

- szintén laktam: házmester a lépcsőházat, liftet, földszintet takarítja, emeletért a lakó felelős, szétosztva a lakás előtti részre

- egy barátomnál 4 emeletesben: lenti táblára beosztás, minden héten más család felelős a takarításért (járókeretes mamik kivéve)

- barátnőmnél a lakás szintje + az alattad levő lépcsőforduló


Tehát itt az utolsó 2 lehet, szerintem az az opció köcsögség, hogy a földszinten lakó másszon fel a 4. emeletig takarítani a fent lakó 4 gyerekes család szétszórt zizijét.

Most ezt úgyis fel fogom pucolni + még akkor a lépcsőt, többet nem.

Bár ezt már a sárszéthordás kategóriába raknám, ha én felbuknék más ajtaja előtt egy adag kajával, akkor felszedném. De nyilván ez jelzésértékű szemetelés volt...

2012. szept. 5. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hagynám egy pár napig, hadd bámulják. Majd vasárnap feltakarítod, de akkora zajjal csináld, amekkorával lehet, porszívó, csörömpölés stb. Vagy legalább az estét várd meg, amikor mindenki pihenne. :) 9-kor nekiállhatsz, 10-ig nem csendháborítás. Rakd ki a porszívót, és porszívózz max. teljesítményen minden mm-t 10 percig.

Ha valaki kifogásolja, kedvesen meséld el neki, hogy mi történt, hangoztasd, hogy mennyire sajnálod, hogy zajt csapsz, de hát saaaajnos nap közben dolgoznod kell (mikor hazajöttél, itthonról kellett dolgoznod számítógépen!), és csak most tudtál nekiállni, de max. 1 óra múlva végzel.

2012. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ava87 ***** válasza:
Tényleg bunkóság, hogy ezt csinálta valaki DE: a párod nem tudja, hogyan szokás náluk a lépcsőházat takarítani? Oké, hogy te új lakó vagy, de ő nem, neki tudnia kéne. Mondjuk nekem az is durva, hogy egy felnőtt férfihoz az anyukája jár át takarítani.
2012. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!